Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

9 ősi térkép, aminek nem szabadna léteznie

$
0
0
Hosszú évszázadok alatt a kutatók szerte a világon olyan felfedezésekre bukkantak, amelyekre mai tudásunk szerint nem kerülhetett volna sor. Néhány ilyen felfedezés közvetlenül ellentmond a meghatározó tudósok által az emberiség eredetéről és a távoli múltban bolygónkat lakó ősi civilizációkról alkotott hiedelmeknek és "meséknek".

Egyre inkább kezd közhiedelemmé válni az a nézet, hogy a régmúlt civilizációi a Földön sokkal fejlettebbek voltak minden tekintetben annál, mint amit a meghatározó kutatók nekik tulajdonítanak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a számos ősi térkép, melyeket a jóval ezelőtti múltban találtak meg, és amelyek egyértelmű bizonyítékai annak, hogy a mai tudósok történetei erősen hiányosak, és fontos láncszemek hiányoznak belőlük. Ezeket a "hiányzó láncszemeket" egymáshoz illesztve ezen hihetetlen térképek segítségével arra a bizonyítható következtetésre juthatunk, hogy az emberiség jóval régebb óta lakja ezt a bolygót, mint ahogy azt a kiemelkedő kutatók vélik.

Ugyanakkor ezeknek a térképeknek a létezése azt is bizonyítja, hogy a távoli múltban az ősi felfedezők jóval fejlettebb térképészeti rendszerekkel rendelkeztek, amelyek hasonló pontosságot mutatnak, mint a mai módszerek. De a térképek arra is bizonyítékok a közhiedelemmel ellentétben, hogy az ősi emberiségnek pontos ismeretei voltak a Föld alakjáról és méretéről, és gömbháromszögtant, valamint pontos és kidolgozott matematikai számításokat használtak, mintha több ezer évvel ezelőtt egy ismeretlen civilizáció vállalkozott volna az egész bolygó globális léptékű feltérképezésére, amit korábban még senki sem csinált.

Az egyik legérdekesebb közülük a Zeno térkép. (1) Az 1390 körül készült rejtélyes térkép pontosan ábrázolja olyan mai országok partjait, mint Norvégia, Svédország, Dánia, Németország, és Skócia. Titokzatos módon ez az ősi térkép a bolygó számos szigetének pontos hosszúsági és szélességi fokát is megmutatja. Ez egy hatalmas rejtély, hiszen a készüléket, amellyel mérni lehetett a hosszúságot, a kronométert az 1700-as évek elején kezdték használni. Mindezen rejtélyek mellett azonban az a tény, hogy a Zeno térkép Grönlandot gleccserek nélkül ábrázolja azt jelenti, hogy azt valahogy és valakik még a jégkorszakot megelőzően térképezték fel.


A Camerio térkép 1502-ből származik. Ezen a térképen nem láthatók szokatlan dolgok, mint a többi térképen, viszont van rajta egy furcsa részlet. A Camerio térkép egy gömb alakú rácsot használ, bár az emberek a középkorban még abban hittek, hogy a Föld valójában lapos. (2)

Egy másik Párját ritkító térkép kétségkívül az Ibn Ben Zara térkép, amely 1487-ben készült, és gleccserek maradványait mutatja Nagy-Britanniában, valamint részletesen ábrázolja a Földközi-tenger és az Égei-tenger szigeteit. Ezek a szigetek ma is léteznek, de az emelkedő vízszint miatt ma már víz alatt vannak.


A Hacı Ahmet térkép 1559-ben jelent meg, amely Észak-Amerika és az Antarktisz nyugati partjait mutatja hihetetlenül pontos körülhatárolással. Ami még ennél is hihetetlenebb az a tény, hogy ez az ősi térkép szárazföldi híd kapcsolatot ábrázol Szibéria és Alaszka között, ami arra utal, hogy a térkép abból az időből származik, amikor a híd még jelen volt. (3)


Az 1737-ben Philippe Buacheáltal megjelentetett térképrőlúgy vélik, hogy sokkal ősibb térképek felhasználásával készült. A térkép az Antarktiszt ábrázolja még azelőtt, hogy a "jeges" kontinenst valójában felfedezték. Érdekes, hogy mint sok más régi térkép, ez is pontosan ábrázolja az Antarktiszt jég nélkül. A Buache térkép a Kanári-szigeteket is pontosan helyezi el. Az 1737-ben megjelent térkép szintén helyesen körvonalazza azt a víz alatti fennsíkot, ahol a szigetek fekszenek. Ez azt jelenti, hogy a térkép létrehozásához használt forrás egy olyan felmérés alapján készült, amikor a gleccserek még nem olvadtak el és az óceánok szintje nem emelkedett meg. Még ennél is érdekesebb az a tény, hogy a Buache térkép egy olyan vízi utat ábrázol, amely az Antarktiszt két különálló földrészre osztotta fel. (4)


Az 1502-ben készült Harry King térkép az észak-szibériai folyókat úgy jeleníti meg, hogy azok a Jeges-tengerbe ömlenek, amelyek jelenleg fagyottak. Érdekes módon ugyancsak jégkorszaki maradványokat mutat a balti országokban, és pontosan ábrázolja az ősi Szuezi-csatornát. Ez a hihetetlen térkép szintén ábrázol olyan mai óriási szigeteket Délkelet-Ázsia egyes részein, amelyeket föld kötött össze jelezve, hogy földrajzi értelemben a térképet akkor készítették, amikor a Föld még egészen másképp festett.

A Ptolemaiosz északi térkép jeges lemezeket ábrázol, melyek dél-közép Grönlandon haladnak át. Továbbá a mai Németország (északon) és Svédország egyes részeiről visszavonuló gleccsereket mutat. Ez ugyancsak egy olyan térkép, ami egy eltérő földrajzi kort ábrázol. (5)

Egy másik érdekes térkép a King Jaime világtérkép, amelyet 1502-ben készítettek, és pontosan ábrázolja a Szahara részeit egészen másképpen megjelenítve, mint ahogy ma kinéznek. A térképen hatalmas termékeny földek, óriási tavak, folyók és ősi városok láthatók. Tény, hogy a távoli múltban a Szahara termékeny föld volt tele állati élettel és erdőkkel.

Az Oronce Finé világtérkép 1534-ben készült, egy korai szív alakú térkép, amely az Antarktiszt úgy ábrázolja, hogy a kontinenst nem borította jég. Amellett, hogy ez egy újabb térkép, ami a déli kontinenst mutatja még azelőtt, hogy hivatalosan "megtalálták" volna, szintén láthatóak rajta folyók, völgyek és tengerpartok, valamint a mai déli pólus hozzávetőleges helyét is ábrázolja. (6)




(1) - https://en.wikipedia.org/wiki/Zeno_map
(2) - http://qdl.scs-inc.us/2ndParty/Pages/11451.html
(3) - https://en.wikipedia.org/wiki/Hacı_Ahmet
(4) - http://www.badarchaeology.com/old-maps/philippe-buaches-map/
(5) - https://hu.wikipedia.org/wiki/Ptolemaiosz_világtérképe
(6) - https://en.wikipedia.org/wiki/Oronce_Finé

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443