Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Modern kutatások támasztják alá, hogy a víznek saját emlékezete van

$
0
0
A víz valódi természetét, amely az élet forrása, még ma sem ismerjük. Még mindig nagyon keveset tudunk ennek a lenyűgöző elemnek a tulajdonságairól és titkairól.

Azonban egyetérthetünk Leonardo Da Vincivel, aki azt mondta, hogy "a víz a természet hajtóereje." A víz sok erőt rejt, melyet képesek vagyunk felszabadítani és formálni az erős érzelmeink keltette energia segítségével, amely lehet pozitív és negatív.

Masaru Emoto alternatív gyógyászati orvos és mindenekelőtt mindenre nyitott tudós volt az, aki az egész világra kiterjedő kutatásokat végzett a vízzel kapcsolatban, illetve azt vizsgálta, hogyan hat ránk, emberekre és a környezetre. (1)

Emoto, aki számos könyvet írt, közülük a magyarul is megjelent "A víz üzenetei" című munkájában azt állítja, hogy az emberi tudat hatással van a víz molekuláris szerkezetére. A gondolatok és szavak egyedi mágneses kóddal rendelkeznek, melyek kölcsönhatásba léphetnek a vízzel, Dr. Emoto szerint.

Kapcsolódó cikk: Ha a gondolatok ezt tehetik a vízzel, vajon mit tehetnek velünk?

Vízzel végzett kísérletei azt mutatták, hogy a víz reagál a szavainkra, és attól függően, hogy mit mondunk illetve milyen érzelmek kísérik a szavainkat, szép vagy harmonikus, vagy csúnya és szabálytalan mintákat hoznak létre. Dr. Emototól tudjuk, hogy a víznek emlékezete van, amely sokkal hosszabb is lehet, mint saját mulandó életünk.

Ennek az emlékezetnek a viselkedése a mai modern CD-khez vagy mágnesszalagokhoz hasonlítható, melyek digitális adatokat tárolnak.

Ma már számos tudós elismeri, hogy a víz egy csodálatos anyag, amely képes hatékonyan információt gyűjteni bármilyen dologból, amellyel érintkezésbe kerül.

Emilio del Giudice elméleti fizikus a Milánói Egyetemen, Olaszországban másokkal együtt bebizonyította, hogy a víznek megvan az a képessége, hogy adatokat tároljon hosszú időn keresztül. (2)

Vitold M. Bakhir orosz feltaláló és bányamérnök szintén sok víz memória kísérletet végzett, melyek megerősítették a korábbi eredményeket. (3)


Jacques Benveniste (1935-2004) francia immunológus felfedezte, hogy a víz egyfajta "emlékezettel" rendelkezik, és képes digitálisan rögzíteni, majd digitálisan újraírni más vizeket akkor is, ha az anyagot eltávolították belőle. Benveniste kísérleteit sok más tudós kutatása követte. (4)

Alexander Stepanov orosz tudós például egy fekvő ember homlokára helyezett egy tálat desztillált vízzel. Azért tette, hogy elmentse a mikroenergetikai információkat, melyeket az emberből vont ki. Stepanov ezután egy grafikus víz táblázatot kezdett tanulmányozni, melyet egy speciális eszközzel készített a kísérlet során.

Összehasonlította egy másik táblázattal, melyet közönséges víz esetében kapott, amely nem volt kitéve egy emberi lény biomágneses mezejének. A két táblázat teljesen különböző volt.

Egy újabb kísérletben Stepanov egy pohár desztillált vizet helyezett a férfi homlokáról készült fényképre ugyanazon helyre. Ezután a második és az első kísérletben kapott grafikai eredményt hasonlította össze. A két eredmény teljesen azonos volt.

A férfi homlokával kapcsolatba került vízről készült grafikon ugyanazt a hatást mutatta, mint annak az eredménye, amikor a víz a férfi homlokáról készült képnek volt kitéve. A tudós többször is megismételte a kísérletet, és az eredmény mindig ugyanaz volt.

A víz emlékezetének lényegét az ábécé kirakóhoz lehet hasonlítani - ugyanazokkal a betűkkel más szavak alakíthatók ki, amelyek különböző információkat hordoznak. A betűk a víz esetében a molekulák.

Ez olyan, mint egy "kód", amely egy egész sor lényeges információt és megfelelő tulajdonságot tartalmaz, melyek számos különböző tényezőtől függnek. Hasonlóan ahhoz, mint a genetikai kód az élő szervezetekben.

A víz ezen információk egyik hordozója. Ezt az információt továbbítani lehet interneten, telefonvonalon keresztül. Nehéz még csak elképzelni is, hogy mit tehetünk még az ilyen jellegű információkkal. A lehetséges alkalmazások megszámlálhatatlanok.

A víz kutatása csak a kezdet. A Stuttgarti Egyetem Űrkutató Intézetének egy új kísérlete alátámasztja Dr. Jacques Benveniste 1988-as állítását, hogy a víz olyan energiák lenyomatát hordozza, amelynek ki volt téve.


(1) - https://en.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto
(2) - https://en.wikipedia.org/wiki/Emilio_Del_Giudice
(3) - http://www.bakhir.com/
(4) - https://en.wikipedia.org/wiki/Jacques_Benveniste

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443