Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A Belső Föld úgy ragyoghat, mint az Avatar film bolygója, a Pandora

$
0
0
Lehet-e fény a Föld felszíne alatt bármilyen napsugárzás nélkül? A meglepő válasz az, hogy igen. A foszforeszkáló organizmusoknak megvan az a képességük, hogy varázslatos módon világítsanak.

Számos életforma használja azon természetes képességét, hogy a maga által létrehozott fény segítségével csapja be a ragadozókat, hogy magukhoz vonzzák fajtársaikat, sőt még kommunikációra is alkalmas. A látszólag mágikus képességet "biolumineszcenciának" nevezik, ami a "bio", azaz élet és a "lumin", vagyis fény szavakból ered.

A legtöbb ilyen organizmus, mint például a planktonok kéken világítanak, de vannak, melyek vörösen, zölden vagy narancssárga színben izzanak. Néhány apró plankton állat (zooplankton) elég nagy ahhoz, hogy szabad szemmel is látható legyen.

A legtöbb foszforeszkáló plankton önmagában nem világít a sötétben, hanem fénylő vegyi anyagokat spriccel a vízbe.

Néhány zooplankton biolumineszcenciát használ, hogy magához vonzza egy társát, vagy hogy egy szaporodó rajt alkossanak. A természet biokémiája nem csak lenyűgöző, hanem szép is, különösen egy sötét, ködös barlangban.

Szentjánosbogár a közös neve rovarlárvák különféle csoportjainak és felnőtt lárvaformájú felnőtt nőstényeknek, melyek biolumineszcenciával világítanak.

Ezek néha férgekre hasonlítanak, de valójában rovarok. A fény amit létrehoznak egy kémiai reakció során jön létre, ami hihetetlenül hatékony; a bevitt energia közel 100 százaléka fénnyé alakul át (hasonlítsuk össze ezt a legjobb fénykibocsátó diódákkal, melyeké mindössze 24 százalék).

Ausztráliában és Új-Zélandon található néhány igen látványos barlang, ahol idegenvezetővel lehet valaki tanúja ennek a természeti jelenségnek egészen közelről. (Lásd az alábbi videót)

Miért bocsátanak ki fényt egyes gombák? A fény előállítása gombák esetében nem túl gyakori. A tudósok mintegy 100 ezer gombafajt ismernek, de közülük mindössze 74 képes világítani. Laboratóriumban végzett kísérletek azt mutatják, hogy ez nem véletlenszerűen vagy találomra történik.


A tudósok megállapították, hogy ezek a gombák főleg éjszaka hozzák létre a fényt, és kísérleteket folytattak, hogy meghatározzák ennek okát.

A vizsgálatok szerint a sötét környezetben a foszforeszkáló termőtestek előnyt jelenthetnek a rovarok és más ízeltlábúak odavonzásában, melyek segíthetnek elszórni a spóráikat.

A feltételek, melyek befolyásolják a gombák növekedését, mint például a pH, a fény és a hőmérséklet, úgy találták, hogy befolyásolják a biolumineszcenciát, ami kapcsolatra utal az anyagcsere aktivitás és a gomba biolumineszcenciája között.

Az ezen képességgel rendelkező élőlények változatossága ugyancsak megdöbbentő, kezdve az algától a közönséges szentjánosbogáron át egészen a mélytengeri lakókig, melyeket ritkán lát az ember.

Ami szintén érdekes, hogy ezen élőlények többsége nincs egymással szoros kapcsolatban, és a foszforeszkáló tulajdonságaik látszólag legalább 30 esetben egymástól teljesen külön fejlődtek ki.

A számtalan jól megvilágított föld alatti barlang és az izzó barlangok mindig ámulatba ejtik az embert, hogy vajon mik lakhatják még a felszín alatti felderítetlen területeket.


Az elképzelés, hogy bolygónknak méhsejtszerű vagy üreges a belseje, nem újkeletű. A legrégebbi kultúrák ősi civilizációkról beszélnek és hatalmas barlangvárosokról a Föld gyomrában.

Buddhista és hindu hagyományok szerint titkos alagutak kötik össze Tibetet egy föld alatti paradicsommal, mely legendás világot Agarthának nevezik.

Indiában ezt a föld alatti oázist leginkább a szanszkrit Shambhala néven ismerik, melyről úgy gondolják, hogy a "nyugalom helyét" jelenti.

Kapcsolódó cikk: Információk, amit kevesen ismernek a Belső Földről és az Agartha civilizációról

Mitológiák léteznek az egész világon Észak-Amerikától Európáig és a sarkvidékig, melyek számos bejáratot írnak le ezekbe a mesés belső királyságokba.

Számos okkult szervezet, ezoterikus szerző és a titkos társaságok is egyetértenek abban, hogy ezek a mítoszok és legendák azon föld alatti lakókról szólnak, akik a Vízözön előtti civilizációból maradtak fenn, menedéket keresve az üreges barlangok belsejében.

Feltételezve, hogy a mítoszok igazak, és a Föld részben üreges, felmerül a kérdés, hogyan lehet túlélni a föld alatt? A különféle organizmusok honnan kapják a szükséges levegőt kilométerekkel a felszín alatt?


A felszíni fák és az esőerdők a földi oxigén kevesebb, mint egyharmadáért felelősek, míg a tengeri növények, mint például a fitoplankton, felelnek a Föld légkörében található oxigén 70-80 százalékáért. Az oxigénünk túlnyomó többsége tehát a vízi élőlényektől származik.

A fitoplankton, a tengeri moszat és az algák oxigént termelnek, ami a fotoszintézis mellékterméke, mely folyamat során a szén-dioxid és a fény cukrokká alakul, melyeket aztán energiaként hasznosítanak.

Míg a fotoszintézis folyamata a napfény jelenlétében történik, a Nap nem az egyetlen rendelkezésre álló fény- vagy energiaforrás, amely képes előidézni a fotoszintézist.

A hidrotermikus nyílások és ökoszisztémájuk felfedezése előtt a tudósok úgy gondolták, hogy csak kis állatok élnek az óceán alján, a tengerfenéki üledékben.

Azt feltételezték, hogy ezek az állatok felülről kapják az élelmet, mert a tengeri tápláléklánc létrehozott modellje a napfénytől és a fotoszintézistől függött csakúgy, mint a szárazföldi tápláléklánc.

A hagyományos tudományos körökben azt tanították, hogy ez volt az egyetlen módja annak, hogy az élőlények túléljenek a mély tengerfenék sötétjében. A hidrotermikus nyílások felfedezése azonban megváltoztatott mindent.

http
Világossá vált, hogy állatok hatalmas közössége növekszik a vártnál sokkal gyorsabban és nagyobbra, mint a várt méret, napfény nélkül a mélyben.

Ahelyett, hogy fényt használnának szerves anyagok létrehozásához (fotoszintézis), a tápláléklánc alján a mikroorganizmusok a hidrotermikus nyílásoknál olyan vegyi anyagokat használnak fel, mint a hidrogén-szulfid (kemoszintézis).

A tengerfenéken virágzó ökoszisztémák vannak, melyek az energiát nem a Naptól, hanem a bolygó által kibocsátott hőből és vegyi anyagokból kapják.

A mélyben élő sok ezer faj számára az energia az élet fenntartásához nem fentről áramlik lefelé, hanem a Föld belsejéből jön fel.

Még abban a valószínűtlen esetben is, ha minden egyes fát kivágnánk, képesek lennénk lélegezni a vízi növényeknek köszönhetően.

A Földön hatalmas mennyiségű víz található, és ezek az óceánok, folyók és tavak tele vannak számos biológiailag aktív oxigéntermelő mikroorganizmus fajjal.

Vannak vajon olyan rendelkezésre álló források a Föld belsejében, melyek egy nagyobb emberi populáció fenntartásához is elegendőek?

Milyen bizonyíték van arra, hogy egy fenntartható bioszféra létezhet több kilométerre a felszín alatt, teljesen elszigetelve a Nap által fenntartott tápláléktól és kialakított életciklustól?

Hol vannak a bejáratok a Belső Földbe, és milyen fajok élnek odalenn?

Robert Sepehr szerző és antropológus ezeket a kérdéseket vizsgálja, és megpróbálja megfejteni azokat a rejtvényeket, melyek elől mindenféle megfontolás nélkül kitér a főáramú tudományos élet. (1)

Számos erőfeszítés történt a nem is olyan távoli múltban, hogy hozzáférjenek a Föld belsejéhez.

Kapcsolódó cikk: Hivatalos náci térképek és dokumentumok támasztják alá Agartha létezését - egy egész világét bolygónk belsejében

A sarki expedíciók és csaták, mint a Magasugrás Művelet (Operation Highjump) többnyire továbbra is titkosítva vannak, és homály fedi őket hosszú évtizedek óta, de a tudományos kinyilatkoztatások, melyek megerősítik a szóbeszédet ezen rejtett eseményekkel és azok következményeivel kapcsolatban végül napvilágra kerülnek.

(1) - https://www.amazon.com/Gods-Amnesia-Subterranean-Worlds-Inner/dp/194349407X

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443