Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A régészek megdöbbentek - Római érméket találtak egy japán vár romjai között

$
0
0
Az ókori római leletek legelső felfedezése Japánban meghökkentette a régészeket, akik választ keresnek arra, hogyan kerültek az érmék az Okinava szigetre.

Uruma város oktatási tanácsa jelentette be a Katsuren vár romjai alatt türtént felfedezést ezen a héten mondván, hogy az érmékről úgy gondolják, hogy a harmadik vagy a negyedik századig nyúlnak vissza, az Asahi beszámolója szerint. (1)

A régészek, akik a helyszínen dolgoznak először azt hitték, hogy az érméket turisták hagyták ott beugratásként, de Toshio Tsukamoto kutató azonnal felismerte azokat.

"Jöttem, hogy olyan leleteket tanulmányozzak, mint az ott talált japán szamuráj páncél, amikor megpillantottam az érméket," - mondta Tsukamoto. "Voltam már ásatásokon Egyiptomban és Olaszországban, és sok római érmét láttam korábban, úgyhogy azonnal felismertem őket."


Az érmék az idők során erodálódtak, ezért a rajtuk lévő mintákat nagyon nehéz megfejteni, de a röntgen elemzés kimutatta I. Constantinus képét, aki időszámításunk után 306 és 337 között uralkodott Rómában, valamint egy katonát, amely lándzsát tart a kezében.

A leletek kora csak még tovább mélyíti a rejtélyt, mivel a Katsuren vár építése, amely az UNESCO Világörökség része, a 13. századig nem kezdődött el.

A további ásatások további hat érmét tártak fel, melyek az Oszmán Birodalomig nyúlnak vissza a 17. század végéig.


Okinava virágzó kereskedelmet folytatott Délkelet-Ázsiával és Kínával a 14. és a 16. század között, és a Katsuren vár egy fontos kereskedelmi központ volt ezen idő alatt. Uruma város oktatási tanácsa úgy írta le az érméket, mint "értékes történelmi anyagot, amely Okinava és a nyugati világ közötti kapcsolatra utal," - számolt be a Japan Times. (2)

"Ez egy furcsa és érdekes lelet. Nem hisszük, hogy közvetlen kapcsolat van a Római Birodalom és a Katsuren vár között, de a felfedezés megerősíti, hogy a régiónak kereskedelmi kapcsolatai voltak Ázsia nagy részével," mondta az oktatási tanács szóvivője. (3)

(1) - http://www.asahi.com/articles/ASJ9T4DF9J9TTLZU001.html
(2) - http://www.japantimes.co.jp/news/2016/09/26/national/history/ancient-roman-coins-uneart
(3) - http://edition.cnn.com/2016/09/27/luxury/ancient-roman-coins-japan/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>