Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A NASA élőben közvetíti a Perseidák meteorraj érkezését

$
0
0

A Perseidák meteorraj egy látványos bemutatót tart az idén, megvilágítva az esti égboltot óránként akár 100 meteorral.

A NASA élőben fogja mutatni a meteorzápor csúcspontját a houstoni központból, augusztus 13-án Greenwich-i idő szerint hajnali 3 órakor. Lásd alább...



De ne essen kétségbe senki, ha ezt az időpontot már elszalasztotta, mert a közvetítés egészen augusztus 14-ike péntekig folytatódik, köztük élő képekkel az éjszakai égboltról és szakértők elemzéseivel, hogy mi okozza a meteorzáport, és hogyan lehet a legjobban látni őket.

Mikor látható a Perseidák?

A Perseidák csúcspontját augusztus 12-én, szerda este, és augusztus 14-ike, péntek között lehet megfigyelni.

Míg hivatalosan július 17-e és augusztus 24-e között zajlik az égi esemény, egy átlagos megfigyelőnek a sűrű észlelésre a csúcspont idején adódik a legjobb lehetősége.

Honnan látható a Perseidák?

A kertből! Feltéve, hogy valakinek a kertje nem egy nagyváros központjában van, mivel az erősen kivilágított lakott környezetben sokkal nehezebb az égboltot megfigyelni, így lehet, hogy a legtöbb városi ember elszalasztja a lehetőséget.

Van azonban egy jó hír is. Az ok, amiért az idei év igen különleges, az a Hold. Míg általában úgy viselkedik, mint egy hatalmas villanykörte, jelenleg a legsötétebb fázisában van.

A közel 60 kilométeres másodpercenkénti sebességgel légkörbe lépő meteorok elég komoly fényt produkálnak.

Keressünk egy helyi parkot, vagy csatlakozzunk egy helyi csillagász csoporthoz, és egy kényelmes székben hátradőlve, vagy akár a földre fekve élvezzük a műsort.

Mi az a Perseidák meteoreső?

A meteoreső egy csillagászati esemény, amit a Swift-Tuttle üstökös hozott létre, ami egy hatalmas, 27 kilométer átmérőjű jeges égitest, amely minden 133-ik évben halad keresztül a Naprendszerünkön.

Ahogy az üstökös közelebb kerül a Naphoz, a hő elkezdi letördelni a hatalmas jégdarabokat a külsejéről, és azok elszakadnak tőle.

Majdnem 60 kilométeres másodpercenkénti sebességgel utazva aztán elérik a Föld légkörét, és elégnek, ami "hullócsillag" jelenséget okoz, amit már jól ismerünk, és mindenki szereti.



Huffington Post

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443