Sok éve folyik a vita a kanyaró, mumpsz és rubeola elleni három az egyben vakcinával kapcsolatban. Az MMR oltás leginkább az autizmussal fennálló vitatott kapcsolatáról híresült el, és annak ellenére, hogy a bíróságok sok esetben a vakcinát hibáztatták az autizmus kialakulásért, támogatói még mindig tagadják, hogy köze lenne az autizmus spektrum zavar égbeszökő számaihoz, amely legalább minden 68-ik gyermeket sújt, és ez az arány még magasabb a fiúk körében. (1)(2)
A vakcina azonban más súlyos kockázatokat is rejt a kezelhetetlen számú autista gyerekekkel fennálló kapcsolata mellett, ami a betiltásához vezetett az egyik legiparosodottabb országban.
A japán kormány betiltotta a kanyaró, mumpsz és rubeola vakcinát az 1993-as oltási programjában, miután rekord számú gyermek esetében alakultak ki mellékhatások, köztük agyhártyagyulladás, végtagok elvesztése és halál. (3)
Kapcsolódó cikkek: http://ujvilagtudat.blogspot.hu/search/label/vakcina
Az MMR vakcina tragikus története Japánban
Az MMR vakcina 1989 áprilisában került bevezetésre Japánban, és azok a szülők, akik elutasították a kötelező oltást, bírságot kaptak. Három hónapnyi vizsgálatot követően a tisztviselők rájöttek, hogy minden 900-adik gyermeknél alakultak ki vakcina mellékhatások, ami 2000-szer volt nagyobb, mint amire számítottak.
A tisztviselők azt remélték, hogy meg tudják oldani a problémát, ha átváltanak a vakcina egy másik változatára, de így is túl sok volt a mellékhatás, melyek 1755 gyereket érintettek. 125 gyermek gerincvelő folyadékának tesztelése megállapította, hogy a vakcina bekerült az egyik gyermek idegrendszerébe, és két másik eset is hasonlóan gyanús volt.
Négy évvel később 1993-ban a kormány megszüntette az MMR-el kapcsolatos bírói döntést a kanyaró és a rubeola ellen. A japán Egészségügyi és Népjóléti Minisztérium egyik orvosa elismerte, hogy a különálló kanyaró és rubeola elleni dózist kétszer annyiba kerül beadni, és védte a döntést mondván, hogy "úgy gondoljuk, hogy ez megéri." Továbbá az egyészségügyi minisztérium azt is megállapította, hogy a tilalom nem okozott növekedést a kanyaró okozta halálesetek körében. (4)
Japán tisztviselők amiatt is aggódtak, hogy az MMR vakcina további mumpszos eseteket okoz, hivatkozva a The Lancet-ben megjelent tanulmányokra. (5)
A mumpsz és hepatitisz B vakcina nem része a nemzeti immunizációs programnak Japánban. (6)
Amit sok szülő nem tud az MMR vakcináról
Az MMR vakcina mellékhatásainak listája, ami egyenesen a Merck oltás dobozában található hosszú és aggasztó. Az MMR-el összefüggő károsodások rövidített változatában hányás, hasmenés, anafilaxia, fülfájás, idegi eredetű süketség, cukorbetegség, ízületi gyulladás, izomfájdalom, encephalitis, lázgörcs, tüdőgyulladás és halál található. (7)(8)
A Nemkívánatos Eseményeket Jelentő Rendszer (VAERS) adatbázisa az alábbi statisztikákat mutatja csak az Egyesült Államokban: több mint 75.000 nemkívánatos eseményt jelentettek a kanyaró, mumpsz és rubeola vakcina bármely változatával kapcsolatban, köztük:
78 haláleset
85 esetben süketség
48 esetben csökkent szemkontaktus
92 esetben fejlődésbeli visszamaradás
855 jelentett autizmus eset
116 esetben szellemi fogyatékosság
401 beszédzavaros eset
276 eszméletvesztés
143 encephalitis eset
74 esetben agyhártyagyulladás
111 Guillain-Barré szindróma eset
692 járászavar eset (nem tud járni rendesen)
748 hypokinesia eset (az izommozgás részleges vagy teljes elvesztése)
653 hipotónia (gyenge izomtónus) eset
4874 roham, beleértve a lázas görcsöket és tónusos-klónusos rohamokat
1576 esetben narancsbőr (potenciálisan súlyos bőrfertőzés)
És végül bizonyos esetekben a vakcina sokkal súlyosabb betegségeket okozott, mint amit meg kellett volna akadályoznia, a VAERS adatai szerint:
147 esetben kanyaró
384 esetben mumpsz
29 esetben rubeola (9)
A vakcinázást követő mellékhatások számai mérhetetlenül alábecsültek, mint amit a Betegség Ellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) elismer. A Nemzeti Vakcina Információs Központ becslése szerint a védoltások mellékhatásainak mindössze 1-10 százalékát jelentik. Ezért a fenti számokat meg kell szorozni százzal, hogy pontosabb meghatározását kapjuk a mellékhatások mennyiségének. (10)(11)
Japán más vakcinákkal szemben is hasonló állásponton van
Az influenza elleni vakcina is vita tárgya lett Japánban, miután 100 haláleset történt az oltás következtében 2009 végéig. Bírálták a japán egészségügyi minisztériumot a vakcinával kapcsolatos óvatos álláspontja miatt, de a kormányzati tisztviselők bölcsen védték álláspontjukat a közbiztonságra, mint kiemelkedően fontos tényezőre hivatkozva.
A japán kormány végül szintén védelmező álláspontra helyezkedett az oltások ellen a fiatal lányok nevében, felfüggesztve a humán papilloma vírus (HPV) elleni oltás 2013-ban, miután számos súlyos mellékhatásról számoltak be. Egy jelentés több mint 1968 káros eseményről számolt be, melyek közül 358-at súlyos kategóriába soroltak.
Japán tisztviselők aggódtak a fiatal polgárok egészsége miatt annak ellenére, hogy 187 millió dollárt fektettek a programba. Az okozott károk miatti kártérítések csak az áldozatok töredékénél történtek meg, akik a HPV vakcina miatt szenvedtek el mellékhatásokat, mindössze 6 millió dollár értékben. (12)
Továbbá 2011 óta legalább 38 csecsemőről számoltak be, akik azt követően haltak meg, hogy Haemophilus influenza B és Streptococcus pneumoniae ellen kaptak védőoltást, a japán egészségügyi minisztérium által összeállított jelentések szerint.
Japán tisztviselők megszólalnak
Japánt kritizálták, mert idejétmúlt módon kezelte a helyzetet, amikor a védőoltásokról volt szó. Az oltások hívei azt állítják, hogy Japán nem tartott lépést a többi fejlett országgal a vakcinák használata terén. Annak ellenére, hogy 110 fertőző betegség található a kormány nyilvántartásában, mindössze 22-re kínál oltásokat.
Néhány japán egészségügyi szakember azonban nem ért ezzel egyet. Hiroko Mori vakcina kutató egyike ezeknek a szakértőknek. Ő volt a Japán Nemzeti Közegészségügyi Intézet fertőző betegségek osztályának korábbi vezetője.
Megjegyezte, hogy Japánban az egyik legalacsonyabb a csecsemőhalandóság aránya a világon, és a kevesebb vakcina használatát támogatja mondván, hogy az ország kiváló higiéniai és táplálkozási körülményei javították a gyermekek egészségét.
Megfigyelte, hogy:
"Az orvostudomány állítólag a gyógyításról szól, de a csecsemők, akik nem tudnak beszélni, szükségtelen oltásoknak vannak kitéve, mert a szülők félnek. A gyerekek elveszítik azon képességüket, hogy természetes módon gyógyuljanak meg.
Nagyon sok olyan ember van, aki szenved a mellékhatásoktól. Csak annyit kérünk, hogy adják meg nekik a jogot, hogy 'nem'-et mondhassanak. A választás jogát el kell ismerni, mint alapvető emberi jogot."
Tetsuo Nakayama, a Kitasato Egyetem dékánja támogatja a vakcinákat, de ő is elismeri a védőoltások kockázatát kijelentve:
"Nincs arra garancia, hogy a gyermek nem lesz pont az egyik az 1000 közül. Össze kell hasonlítani a kockázatokat a mellékhatások és aközött, hogy mi fog történni, ha természetes módon fertőződik meg.
A jelenlegi törvény szerint a gyermek oltásának eldöntése a szülőkre van bízva, de nincs elég információ számukra, hogy tájékozott döntést hozhassanak."
Masako Koga, a Japán Fogyasztók Uniójának egykori képviselője a tömeges oltási program mögötti hátsó szándékkal kapcsolatos aggodalmait osztotta meg:
"Az oltásokat csak azoknak kellene adni, akiknek szükségük van rájuk, de nem ez történik. A globális iparágat egyetlen stratégia hajtja, ami a védőoltással megelőzhető betegségeket népszerűsíti.
Ennek véget kell vetnünk. A vakcinák szoros kapcsolatban vannak a pénzzel. A fejlesztéstől a forgalomba kerülésig és a mellékhatások kutatásáig egy csomó érdek vesz részt."
Majd összegezte, hogy mi motiválja a szülőket, amikor arról döntenek, hogy nem oltatják be a gyermeküket:
"Nem lehet tudni, hogy ki fog mellékhatásoktól szenvedni az oltások következtében.
A védőoltások hívei azt mondják, hogy egy az egymillióhoz a mellékhatások esélye. A szülők számára azonban ez az egy a legfontosabb."
Következtetés
A japán tisztviselők olyan döntéseket hoztak, melyek figyelembe vették polgáraik egészségét és biztonságát, amikor eltávolították a veszélyes mellékhatásokkal járó vakcinákat a nemzeti oltási programból.
Japán alacsony csecsemőhalandósággal büszkélkedhet annak ellenére - vagy talán éppen ezért -, hogy csupán töredékét írják elő azon vakcináknak, melyeket más fejlett országokban megkövetelnek.
(1) - http://www.naturalnews.com/041897_MMR_vaccines_autism_court_ruling.html
(2) - https://www.cdc.gov/ncbddd/autism/data.html
(3) - http://www.dailymail.co.uk/health/article-17509/Why-Japan-banned-MMR-vaccine.html
(4) - http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/1808316.stm
(5) - http://www.healthy.net/Health/Article/UPDATES/7591
(6) - http://www.japantimes.co.jp/life/2014/10/04/lifestyle/vaccination-choice-two-unknowns
(7) - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf
(8) - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/p/proquad/proquad_pi.pdf
(9) - https://vaers.hhs.gov/data/data
(10) - https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/surv-manual/chpt21-surv-adverse-events.html
(11) - http://www.nvic.org/faqs/vaccine-reactions.aspx
(12) - http://www.tokyotimes.com/side-effects-in-young-girls-take-gardasil-out-from-japanese
VacTruth
http
A vakcina azonban más súlyos kockázatokat is rejt a kezelhetetlen számú autista gyerekekkel fennálló kapcsolata mellett, ami a betiltásához vezetett az egyik legiparosodottabb országban.
A japán kormány betiltotta a kanyaró, mumpsz és rubeola vakcinát az 1993-as oltási programjában, miután rekord számú gyermek esetében alakultak ki mellékhatások, köztük agyhártyagyulladás, végtagok elvesztése és halál. (3)
Kapcsolódó cikkek: http://ujvilagtudat.blogspot.hu/search/label/vakcina
Az MMR vakcina tragikus története Japánban
Az MMR vakcina 1989 áprilisában került bevezetésre Japánban, és azok a szülők, akik elutasították a kötelező oltást, bírságot kaptak. Három hónapnyi vizsgálatot követően a tisztviselők rájöttek, hogy minden 900-adik gyermeknél alakultak ki vakcina mellékhatások, ami 2000-szer volt nagyobb, mint amire számítottak.
A tisztviselők azt remélték, hogy meg tudják oldani a problémát, ha átváltanak a vakcina egy másik változatára, de így is túl sok volt a mellékhatás, melyek 1755 gyereket érintettek. 125 gyermek gerincvelő folyadékának tesztelése megállapította, hogy a vakcina bekerült az egyik gyermek idegrendszerébe, és két másik eset is hasonlóan gyanús volt.
Négy évvel később 1993-ban a kormány megszüntette az MMR-el kapcsolatos bírói döntést a kanyaró és a rubeola ellen. A japán Egészségügyi és Népjóléti Minisztérium egyik orvosa elismerte, hogy a különálló kanyaró és rubeola elleni dózist kétszer annyiba kerül beadni, és védte a döntést mondván, hogy "úgy gondoljuk, hogy ez megéri." Továbbá az egyészségügyi minisztérium azt is megállapította, hogy a tilalom nem okozott növekedést a kanyaró okozta halálesetek körében. (4)
Japán tisztviselők amiatt is aggódtak, hogy az MMR vakcina további mumpszos eseteket okoz, hivatkozva a The Lancet-ben megjelent tanulmányokra. (5)
A mumpsz és hepatitisz B vakcina nem része a nemzeti immunizációs programnak Japánban. (6)
Amit sok szülő nem tud az MMR vakcináról
Az MMR vakcina mellékhatásainak listája, ami egyenesen a Merck oltás dobozában található hosszú és aggasztó. Az MMR-el összefüggő károsodások rövidített változatában hányás, hasmenés, anafilaxia, fülfájás, idegi eredetű süketség, cukorbetegség, ízületi gyulladás, izomfájdalom, encephalitis, lázgörcs, tüdőgyulladás és halál található. (7)(8)
A Nemkívánatos Eseményeket Jelentő Rendszer (VAERS) adatbázisa az alábbi statisztikákat mutatja csak az Egyesült Államokban: több mint 75.000 nemkívánatos eseményt jelentettek a kanyaró, mumpsz és rubeola vakcina bármely változatával kapcsolatban, köztük:
78 haláleset
85 esetben süketség
48 esetben csökkent szemkontaktus
92 esetben fejlődésbeli visszamaradás
855 jelentett autizmus eset
116 esetben szellemi fogyatékosság
401 beszédzavaros eset
276 eszméletvesztés
143 encephalitis eset
74 esetben agyhártyagyulladás
111 Guillain-Barré szindróma eset
692 járászavar eset (nem tud járni rendesen)
748 hypokinesia eset (az izommozgás részleges vagy teljes elvesztése)
653 hipotónia (gyenge izomtónus) eset
4874 roham, beleértve a lázas görcsöket és tónusos-klónusos rohamokat
1576 esetben narancsbőr (potenciálisan súlyos bőrfertőzés)
És végül bizonyos esetekben a vakcina sokkal súlyosabb betegségeket okozott, mint amit meg kellett volna akadályoznia, a VAERS adatai szerint:
147 esetben kanyaró
384 esetben mumpsz
29 esetben rubeola (9)
A vakcinázást követő mellékhatások számai mérhetetlenül alábecsültek, mint amit a Betegség Ellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) elismer. A Nemzeti Vakcina Információs Központ becslése szerint a védoltások mellékhatásainak mindössze 1-10 százalékát jelentik. Ezért a fenti számokat meg kell szorozni százzal, hogy pontosabb meghatározását kapjuk a mellékhatások mennyiségének. (10)(11)
Japán más vakcinákkal szemben is hasonló állásponton van
Az influenza elleni vakcina is vita tárgya lett Japánban, miután 100 haláleset történt az oltás következtében 2009 végéig. Bírálták a japán egészségügyi minisztériumot a vakcinával kapcsolatos óvatos álláspontja miatt, de a kormányzati tisztviselők bölcsen védték álláspontjukat a közbiztonságra, mint kiemelkedően fontos tényezőre hivatkozva.
A japán kormány végül szintén védelmező álláspontra helyezkedett az oltások ellen a fiatal lányok nevében, felfüggesztve a humán papilloma vírus (HPV) elleni oltás 2013-ban, miután számos súlyos mellékhatásról számoltak be. Egy jelentés több mint 1968 káros eseményről számolt be, melyek közül 358-at súlyos kategóriába soroltak.
Japán tisztviselők aggódtak a fiatal polgárok egészsége miatt annak ellenére, hogy 187 millió dollárt fektettek a programba. Az okozott károk miatti kártérítések csak az áldozatok töredékénél történtek meg, akik a HPV vakcina miatt szenvedtek el mellékhatásokat, mindössze 6 millió dollár értékben. (12)
Továbbá 2011 óta legalább 38 csecsemőről számoltak be, akik azt követően haltak meg, hogy Haemophilus influenza B és Streptococcus pneumoniae ellen kaptak védőoltást, a japán egészségügyi minisztérium által összeállított jelentések szerint.
Japán tisztviselők megszólalnak
Japánt kritizálták, mert idejétmúlt módon kezelte a helyzetet, amikor a védőoltásokról volt szó. Az oltások hívei azt állítják, hogy Japán nem tartott lépést a többi fejlett országgal a vakcinák használata terén. Annak ellenére, hogy 110 fertőző betegség található a kormány nyilvántartásában, mindössze 22-re kínál oltásokat.
Néhány japán egészségügyi szakember azonban nem ért ezzel egyet. Hiroko Mori vakcina kutató egyike ezeknek a szakértőknek. Ő volt a Japán Nemzeti Közegészségügyi Intézet fertőző betegségek osztályának korábbi vezetője.
Megjegyezte, hogy Japánban az egyik legalacsonyabb a csecsemőhalandóság aránya a világon, és a kevesebb vakcina használatát támogatja mondván, hogy az ország kiváló higiéniai és táplálkozási körülményei javították a gyermekek egészségét.
Megfigyelte, hogy:
"Az orvostudomány állítólag a gyógyításról szól, de a csecsemők, akik nem tudnak beszélni, szükségtelen oltásoknak vannak kitéve, mert a szülők félnek. A gyerekek elveszítik azon képességüket, hogy természetes módon gyógyuljanak meg.
Nagyon sok olyan ember van, aki szenved a mellékhatásoktól. Csak annyit kérünk, hogy adják meg nekik a jogot, hogy 'nem'-et mondhassanak. A választás jogát el kell ismerni, mint alapvető emberi jogot."
Tetsuo Nakayama, a Kitasato Egyetem dékánja támogatja a vakcinákat, de ő is elismeri a védőoltások kockázatát kijelentve:
"Nincs arra garancia, hogy a gyermek nem lesz pont az egyik az 1000 közül. Össze kell hasonlítani a kockázatokat a mellékhatások és aközött, hogy mi fog történni, ha természetes módon fertőződik meg.
A jelenlegi törvény szerint a gyermek oltásának eldöntése a szülőkre van bízva, de nincs elég információ számukra, hogy tájékozott döntést hozhassanak."
Masako Koga, a Japán Fogyasztók Uniójának egykori képviselője a tömeges oltási program mögötti hátsó szándékkal kapcsolatos aggodalmait osztotta meg:
"Az oltásokat csak azoknak kellene adni, akiknek szükségük van rájuk, de nem ez történik. A globális iparágat egyetlen stratégia hajtja, ami a védőoltással megelőzhető betegségeket népszerűsíti.
Ennek véget kell vetnünk. A vakcinák szoros kapcsolatban vannak a pénzzel. A fejlesztéstől a forgalomba kerülésig és a mellékhatások kutatásáig egy csomó érdek vesz részt."
Majd összegezte, hogy mi motiválja a szülőket, amikor arról döntenek, hogy nem oltatják be a gyermeküket:
"Nem lehet tudni, hogy ki fog mellékhatásoktól szenvedni az oltások következtében.
A védőoltások hívei azt mondják, hogy egy az egymillióhoz a mellékhatások esélye. A szülők számára azonban ez az egy a legfontosabb."
Következtetés
A japán tisztviselők olyan döntéseket hoztak, melyek figyelembe vették polgáraik egészségét és biztonságát, amikor eltávolították a veszélyes mellékhatásokkal járó vakcinákat a nemzeti oltási programból.
Japán alacsony csecsemőhalandósággal büszkélkedhet annak ellenére - vagy talán éppen ezért -, hogy csupán töredékét írják elő azon vakcináknak, melyeket más fejlett országokban megkövetelnek.
(1) - http://www.naturalnews.com/041897_MMR_vaccines_autism_court_ruling.html
(2) - https://www.cdc.gov/ncbddd/autism/data.html
(3) - http://www.dailymail.co.uk/health/article-17509/Why-Japan-banned-MMR-vaccine.html
(4) - http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/1808316.stm
(5) - http://www.healthy.net/Health/Article/UPDATES/7591
(6) - http://www.japantimes.co.jp/life/2014/10/04/lifestyle/vaccination-choice-two-unknowns
(7) - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf
(8) - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/p/proquad/proquad_pi.pdf
(9) - https://vaers.hhs.gov/data/data
(10) - https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/surv-manual/chpt21-surv-adverse-events.html
(11) - http://www.nvic.org/faqs/vaccine-reactions.aspx
(12) - http://www.tokyotimes.com/side-effects-in-young-girls-take-gardasil-out-from-japanese
VacTruth
http