Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A Norimitsu Odachi egy 3,77 méter hosszú kard, ami lehet, hogy egy óriásnak készült?

$
0
0
A 15. században készült hatalmas fegyver sokakat zavarba hoz és olyan kérdéseket vet fel, hogy vajon ki lehetett a tulajdonosa? És mekkora volt a harcos, aki használni tudta ezt a kardot?

Ma, ha valaki eléri a 2 métert, a legtöbben rendkívül magasnak ítélik, de vajon ez mindig így volt?

Ekkora fegyverek létezése felveti annak a lehetőségét, hogy az ókorban sokkal magasabb emberek is éltek, mint manapság. Az évek során számos ellentmondásos lelet került elő a világon, melyek számtalan spekulációra adtak okot, és a többségük azt sugallja, hogy léteztek óriások a Földön.

Jól ismert tény, hogy a japán kardok a múltban nagy pontossággal készültek, tisztelték és szimbólumokkal vésték tele őket. A kialakításuk és méretük rendkívül fontos volt.

A japán kardok önmagukban hordoznak egy egész filozófiát és olyan értékekhez kapcsolódnak, mint a harc és a szamuráj becsület, akik évszázadokon keresztül adták életüket Japánért és népéért.

Az egyik legérdekesebb fegyver, melyet valaha is kovácsoltak a Földön, kétségkívül a "Norimitsu Odachi", melynek súlya 14,5 kilogramm, a hossza pedig 3,77 méter.


A kard egy óriásé volt?

A kard puszta mérete és súlya számos spekulációhoz vezetett. Ha ekkora ennek a félelmetes fegyvernek a mérete, akkor vajon mekkora lehetett az a harcos, aki küzdeni volt képes vele?

Sokan gondolhatják, hogy a tulajdonosának egy igazi óriásnak, impozáns, feltűnő jelenségnek kellett lennie, akitől már akkor megrettent az ellenség, ha csak ránézett a gigantikus kardra.

Az igazság azonban az, hogy a tulajdonosa nem volt hatalmas és egyáltalán nem ilyen célra tervezték.

A Norimitsu Odachi valójában egy díszkard. A távoli múltban egy ilyen kard egy egyértelmű jel volt. Elkészítése azt mutatta, hogy a tulajdonosa elképesztő erőforrásokkal rendelkezett és egy rendkívül gyakorlott mesterember volt, mert csak egy nagyon ügyes és hozzáértő személy készíthet egy olyan kardot, mint ez.

Érdekes, hogy hasonló kardok léteztek a középkori Európában is, ahol szintén ceremoniális darabnak tekintették őket.

Visszatekintve a történelemben tudhatjuk, hogy a kiváló minőségű acél nem állt nagy mennyiségben rendelkezésre Japánban. Az olvasztás valójában igen hosszú és unalmas folyamat volt és kovácsolni is úgyanúgy nehéz. Emellett kivételes kovácsra volt szükség hozzá, aki képes volt megbizonyosodni arról, hogy a penge egyenes, szilárd és megbízható.

Sőt, aki képes volt hasonló méretű kardot kovácsolni, gondoskodott arról, hogy a neve fennmaradjon.

Továbbá a tulajdonosa hatással tudott lenni bárkire, mert egy ilyen tökéletes és hasonló méretű kard bizony egyáltalán nem volt olcsó.

Az Odachit nehéz előállítani. mivel a hossza sokkal bonyolultabbá teszi a hagyományos hőkezelést. Vagyis minél hosszabb a penge, annál nehezebb egy homogén hőmérsékletre felmelegíteni és kezelni, hogy elérje a keményedési hőfokot.

Továbbá az Odachi polírozása is nagy kihívást jelent, ellentétben a hagyományos kardokkal, melyeket egy fenőkövön mozgatnak. Az Odachit a mennyezetről lógatták lefele vagy álló helyzetben rögzítették, hogy polírozni lehessen.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>