Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Ezért bírták ki 2500 év földrengéseit a Tiltott Város lenyűgöző épületei

$
0
0
A földrengések Kínában olyan faszerkezet kialakítási gyakorlatot eredményeztek, amelyek szégyenbe hozzák az európai építészetet. A kínai építők már időszámításunk előtt 500-ban olyan katasztrófáknak ellenálló szerkezeteket fejlesztettek ki, amelyekbe a dougong nevű, virág alakú zárószerkezeteket építették be, amelyek csökkentették a földrengések épületekre gyakorolt hatását. Ezek a csatlakozások annyira hatékonyak, hogy 600 év alatt 200 földrengést segítették átvészelni a Tiltott Városban.


Szakértő ácsok úgy döntöttek, hogy kiderítik, hogy élt túl a Tiltott Város ilyen sok földrengést, beleértve a 20. század leghalálosabb rengéseit. Egy méretarányos modellt építettek egy rázó asztal tetején. A pontosság érdekében a hagyományos technikákra és eszközökre támaszkodtak. Ezután a Tiltott Város egyik épületének egy az öt arányú modelljét szimulált földrengéseknek tették ki. A legnagyobb földrengés, amit a történelemben rögzítettünk, 9,5 nagyságú volt. De a méretarányos modell nem csak ennek, hanem egy 10,1-es nagyságrendű szimulált földrengés is ellenállt, és az alábbi videóban jól látszik, hogy nem omlott össze.


A dougong gyakran az eresz és a tető alatt található, és rengések esetén átadja a tető tömegét a régi épületek tartóoszlopainak. Nincs szükség szögekre vagy ragasztóra, hogy egyben maradjon. A konzolok nem könnyen rázódnak szét, de nem is olyan merevek, hogy összetörjenek nyomás alatt. A többszörös csatlakozások segítenek, hogy stabil maradjon.


A vizsgálat egyik elképesztő szempontja az volt, hogy az épület oszlopait úgy tervezték, ahogy a Tiltott Város esetében, vagyis szabadon állóak és nincsenek a földbe készített alapokba süllyesztve. Még a 10,1-es erősségű szimulált földrengés esetén sem dőlt össze az épület.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>