A közhiedelemmel ellentétben az ápoló otthonok nagyon is magányos helyek lehetnek az idősek számára. Valójában nem ritka, hogy az idős emberek társadalmi elszigeteltséget élnek át, ami összefüggésben van a depresszióval és a magánnyal. Sokan úgy vélik, hogy egy ápoló otthon enyhítheti ezeket a problémákat, de ezek a depressziós érzések nem szűnnek meg, sok esetben csak romlanak.
A nyugati világban az ápoló otthonok a leggyakoribb helyek, ahová bekerülnek az idősek, miután elértek egy bizonyos életkort. Úgy tűnik, hogy ez a kultúránk egy tünete, hiszen sok más országban az idősek a gyermekeikkel élnek, és a gyerekek öregkorukban gondoskodnak róluk. Soha meg sem fordul a fejükben, hogy a szüleiket beadják egy otthonba csak azért, mert elérnek egy bizonyos pontot az életükben, amikor már nehezen tudnak gondoskodni önmagukról.
A Seattle-ben, Washington államban található Providence Mount St. Vincent öregek otthonában valami egészen elképesztő dolog történt, miután úgy döntöttek, hogy egy óvodát helyeznek el az intézményben.
A családtagokat és a személyzetet is kellemes meglepetésként érte, amikor látták, hogy hatalmas változást hozott mind az idősek, mind a gyermekek életében.
Evan Briggs filmest annyira lenyűgözte ennek az elképzelésnek a pozitív hatása, amely mindenkit megérintett, hogy úgy döntött, dokumentálja a történetet és filmet készít belőle abban a reményben, hogy felhívja a figyelmet erre az innovatív projektre.
Ha belegondolunk, ez tökéletesen érthető. A gyermekek és az idősek sok hasonlóságot mutatnak egymással, és sok mindent nyújthatnak egymásnak. A gyerekek kiváló társaságot jelentenek az idősek számára, és biztosan felüdítik a napjaikat. Mit gondolsz erről? Szerinted van valamilyen előnye, ha bizonyos óvodák és ápolási otthonok egy helyre kerülnek?
Evan Briggs dokumentumfilmje állítólag hamarosan elkészül, de az előzetesét már most is láthatjuk.
http://thegrowingseasonfilm.com/
http