Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Egy kozmikus sugár technológiával rejtett kamrát fedeztek fel a gízai Nagy Piramisban

$
0
0

Azok a tudósok, akik az egyiptomi piramisok rejtett kamráinak és más ősi titkának felfedezésére törekednek, egy hatékony szkennelési technológiát használva egy nagy üreges területet észleltek a gízai Nagy Piramison belül, ami jelezhet akár egy titkos kamrát is az ősi falak mögött, egy szellőző járatot vagy egy lezárt építési folyosót. Ez az első jelentős belső struktúra, melyet a Hufu piramisban a 19. század óta felfedeztek.

A Nature című folyóiratban megjelent tanulmány szerint egy nemzetközi tudományos csapat, amely a Scan Pyramids projekt keretében dolgozik, kozmikus müon sugár radiográfiát használt, hogy létrehozzák a piramisban ismert és potenciálisan ismeretlen üregek vizuális képét. A szkennelési technika egy nagy helyet tárt fel a Nagy Galéria felett, a Nagy Galériához hasonló keresztmetszettel, amely legalább 30 méter hosszú. (1)(2)

"Ezt a nagy teret nagy bizonyossággal sikerült észlelni három különböző müon érzékelő technológiával és három független elemzés segítségével," - jelentették be a tudósok. "Ezek az eredmények áttörést jelentenek a Hufu piramis és belső struktúrájának megértésében."


A Scan Pyramids projekt

Egyiptomból, Kanadából, Franciaországból és Japánból származó kutatók két évvel ezelőtt kezdték vizsgálni négy piramis belső működését Egyiptomban, fejlett infravörös technológiával és kozmikus sugarakkal a Scan Pyramids nevű nemzetközi projekt részeként, amelynek célja, hogy a piramisok legmélyebb zugait is feltérképezzék.


A misszió honlapján a tudósok kijelentették, hogy céljuk "megvizsgálni Egyiptom legnagyobb piramisainak szívét anélkül, hogy a legcsekélyebb nyílást is fúrnának rajtuk." Ehhez a kutatók a legkorszerűbb technológiát alkalmazzák négy ókori piramis, a Bent és a Vörös Piramisok esetében Dahsúrban, illetve Hufu piramisában (más néven Nagy Piramis vagy Kheopsz-piramis), és Hafré piramisában Gízában.

A piramisok termikus feltérképezése során infravörös termográfiás módszert alkalmaztak, melyet úgy terveztek, hogy segítségével azonosítani tudják a piramis falai mögötti üregeket, kamrákat, járatokat vagy a különböző típusú építőanyagokat, míg a kozmikus müon sugár radiográfia ismeretlen struktúrákat képes észlelni az ősi műemlékek belsejében.


Kizárt egyiptológusok

Egyes egyiptológusok, mint például Dr. Zahi Hawass, azonnal elutasították az eredményeket, és azt egy szokásos építési területnek nevezték. A kutatók azonban azt állították, hogy szándékosan zárták ki az egyiptológusokat a projekt szkennelési fázisaiból annak érdekében, hogy a piramisokat "friss, talán naiv szemmel" tekintsék meg. A kutatók szándéka mindezzel az volt, hogy elkerüljék az előre megfogalmazott koncepciókat arra vonatkozóan, hogy vajon mi lehet a kemény fizikai adatok mögött.


Ebben a szakaszban nincsenek tervek arra vonatkozóan, hogy áttörjenek a falakon, hogy lássák, mi rejlik az üreges részeken belül. A meglévő folyosókon vagy kamrákon keresztül nincs könnyű hozzáférés ehhez az újonnan felfedezett üres térhez, és semmilyen romboló módszert nem fognak jóváhagyni.

A kutatócsoport annak lehetőségét mérlegeli, hogy további müon detektort helyeznek el a király kamrába, hogy megnézzék az üres helyet egy másik szögből.

http
(1) - https://www.nature.com/articles/nature24647
(2) - http://www.scanpyramids.org/


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>