Egy nyugtalanító felvétel került napvilágra ezen a héten, amely az államilag előírt védőoltásokra vonatkozó törvények orwelli következményeit mutatja. Porsha Rasheed hatéves fiával sétált a buszmegállóhoz a múlt héten, amikor egy Claremont-i rendőr és az iskolai körzet egy képviselője megállította, és zaklatták, hogy megpróbálják kideríteni a gyermek vakcinázási státuszát.
Rasheed, aki úgy tűnik, hogy jól tájékozott a jogait illetően, helyesen tette, amikor elkezdte filmezni az interakciót, és elutasította, hogy válaszoljon a kérdéseikre. Ettől azonban nem lesz kevésbé félelmetes az ilyen jellegű hivatali fellépés.
2015. június 30-án Jerry Brown kaliforniai kormányzó aláírta az SB 277-es törvényjavaslatot, hogy hatékonyan felléphessenek azon szülők ellen, akik személyes vagy vallási meggyőződés miatt nem hajlandóak beoltatni a gyermekeiket. A törvény 2016-ban lépett hatályba, és előírja, hogy minden gyermeket, aki óvodába kerül vagy 7. osztályos lesz, be kell oltani, kivéve akkor, ha orvosi mentességgel rendelkeznek.
Úgy tűnik, hogy ennek a közelmúltban elfogadott törvénynek a végrehajtói rendkívül messzire hajlandóak elmenni annak érdekében, hogy betartsák a jogszabályt akár úgy is, hogy a szülőket, akik a buszmegállóban várnak, személyesen zaklatják.
Ebben a konkrét esetben a rendőr és az iskolai tisztviselő odamentek Rasheedhez és követelték, hogy mutassa meg a papírjait.
"Csak azt akarom tudni, hogy van-e a védőoltásról papírja vagy sem?" - mondta Philipe Levasen.
Rasheed ezután követelte, hogy mondja meg a férfi, hogy ki ő, aki felteszi neki ezeket a kérdéseket, amire azt válaszolta, hogy ő Philipe Levasen.
"Milyen pozícióban van, hogy önnek ezt tudnia kell?" - kérdezte Rasheed.
"Asszonyom, én vagyok az, akinek tudnia kell, hogy beoltatta-e a fiát," - mondja Levasen.
Rasheed kitartó volt és nem volt hajlandó megválaszolni olyan kérdéseket, amelyeket a rendőrség vagy az iskolai körzet potenciálisan felhasználhat arra, hogy vád alá helyezzék.
"Akkor mostanában nem lett beoltva," - mondja a tisztviselő, aki folyamatosan megtagadta, hogy megadja a státuszát vagy az okát, hogy miért vannak ott.
Miután felismerték, hogy Rasheed nem dől be a zaklatásuknak, a rendőr - aki nem volt hajlandó megadni a nevét - és az iskolai tisztviselő beszálltak a rendőrautóba és elmentek.
Amikor a rendőrség és a bürokraták ilyen módon próbálnak érvényt szerezni az oltással kapcsolatos jogszabályoknak, az egyértelműen megmutatja egy állam természetét, hogy milyen messzire képesek elmenni olyan szülők esetében, akik tájékozottak az oltásokkal kapcsolatban és nem értenek egyet a hivatalos állásponttal.
Rasheed az esemény után közzétette a felvételt és megjegyezte, hogy felhívta a rendőrséget, hogy panaszt tegyen. Azonban állítása szerint a rendőrség nem törődött a panaszával, és azt mondták neki, hogy letartóztathatják, ha nem oltatja be a fiát.
Tévednek azok, akik úgy vélik, hogy nevetséges azt gondolni, hogy egy anyát csak úgy börtönbe lehet zárni, mert megtagadja gyermeke beoltását, elég csak a múlt hónapban Detroitban, Michigan államban történt esetet alapul venni. Mivel Rebecca Bredow nem volt hajlandó megtagadni a hitét és beoltatni a fiát, hét napi börtönre ítélték.
Bredow, akinek kizárólagos felügyeleti joga volt a gyermeket illetően, nem volt hajlandó betartani egy olyan bírósági végzést, amely az ő ex-férje mellé állt, és arra kötelezte, hogy oltassa be a fiát. Ezt követően letartóztatták, és azóta elveszítette gyermeke felügyeletét.
Hogy egyetért-e valaki az anya azon döntésével, hogy nem oltatja be a gyermekét, nem releváns. Bár valószínűleg vannak olyan emberek, akik ilyen esetekben az állam fellépését helyesnek tartják, hogyan éreznék magukat akkor, ha az oltás megtagadása következtében elvesztenék a szabadságukat? Senkit sem szabadna kormányzati szabályozással vagy társadalmi nyomással arra kényszeríteni, hogy akarata ellenére bármilyen gyógyszert vagy kezelést kapjon, beleértve az oltóanyagokat is. (1)
(1) - http://thefreethoughtproject.com/watch-cops-approach-mom-childs-bus-stop-make-sure