A kínai kormány bejelentette, hogy 2018-ban 6,6 millió hektár új erdőt telepít - ez nagyjából Magyarország területének kétharmada. Mivel az Egyesült Államok elveszíti környezetvédelmi vezető szerepét, Kína már alig várja, hogy megragadja a lehetőséget azáltal, hogy merész lépéseket tesz az éghajlatváltozás hatásainak mérséklése érdekében.
Kína Állami Erdészeti Igazgatósága arra törekszik, hogy 2020-ra 21,7% -ról 23% -ra, majd 2030-ra 26% -ra emeljék az országot borító erdős területeket.
A hatalmas újraerdősítési projekt a kínai kormány és belső illetve külső csoportok közötti együttműködés keretében valósul meg, amelyek tudják, hogyan kell a munkát elvégezni. "A erdősítési munkára szakosodott vállalatokat, szervezeteket és tehetségeket mind szívesen látjuk csatlakozni az ország hatalmas kampányához," - mondta Zhang Jianlong, az erdészeti igazgatás vezetője. "A kormány és a társadalmi tőke közötti együttműködést a prioritási listára kell helyezni."
Ez az újonnan bejelentett program nem az egyetlen újraerdősítési projekt, amelyet Kínában hajtanak végre. A faültetés stratégiáját a további sivatagosodás leküzdésére használják fel a Góbi sivatagban, bár vegyes eredményekkel. A legutóbbi újraerdősítési projektnek nagyobb sikerrel kell járnia, mivel az ültetés olyan régiókra koncentrál, amelyek már alkalmasak erdők telepítésére.
Miután Kína 2014-ben nemzeti vészhelyzetet hirdetett a szennyezés miatt, több milliárd dollárt fektetettek be a környezet egészségének javítása és a tiszta technológiák fejlesztése érdekében. Az erdősítés az egyik fegyver a szennyezés elleni háborúban.
2018-ban a fákat elsősorban az északkeleti Hopej tartományban, a Tibeti-fennsíkon fekvő Csinghaj tartományban és az északi autonóm belső mongol régióban, a Hunshandake sivatagban ültetik el.
Kína az elmúlt öt évben már 538 milliárd jüant (83 milliárd dollár) költött az újraerdősítési erőfeszítésekre, és az ország azt tervezi, hogy sokkal többet költenek, mivel a földjeik nagy részét erdővé alakítják. (1)
(1) - http://www.telegraph.co.uk/news/2018/01/05/china-plant-forest