Nem kétséges, hogy az emberiség csillagászati mennyiségű szemetet gyárt. Egy átlagos ember több kiló szemetet produkál minden egyes nap, és évente több száz millió tonna hulladék kerül a lerakókba. Hová vezet mindez?
Szerencsére vannak olyan erőfeszítések, amelyek célja az általunk termelt szemét mennyiségének, valamint a szemét által okozott hatás csökkentése. Sok újrahasznosítási program létezik, amelyek célja, hogy ezt a hulladékot távol tartsák a lerakóktól, és bár ez egy jó irányba tett lépés, és biztosan segít valamilyen szinten, még mindig túl sok a naponta előállított szemét.
Mindössze egy évszázaddal ezelőtt az emberek gyakorlatilag nem termeltek szemetet, ami persze sokkal könnyebb volt, mielőtt a műanyagot feltalálták volna, ami életünk szinte valamennyi területén megtalálható.
Az interneten keresztül egyre többen tudatosodnak és ezzel képessé válnak arra, hogy változtassanak a világon. Ezek az emberek mindent megpróbálnak megtenni azért, hogy megvédjék a környezetünket, mert szembe kell néznünk azzal, hogy senki sem akarja látni, ahogy elpusztul a Föld, az egyetlen otthonunk. Persze nyilvánvalóan vannak olyan vállalatok, melyek a profitot helyezik minden elé, de azért ők sem szeretnék minden áron a bolygó tönkretételét.
Egy ecuadori vállalat látva a problémát, a szemétből hasznos tárgyakat állít elő igen kedvező áron. Ez azért is figyelemre méltó, mert Ecuadorban elég kezdetleges az infrastruktúra, hasonlóan más elszegényedett országhoz.
Az Eucaplastic S.C. vállalat azonban változtatni próbál azon a felfogáson, ahogy az emberek többsége jelenleg kezeli a szemetet, amiből hasznos tárgyakat állítanak elő. Köztük van egy olyan ház is, amely szinte teljes egészében újrahasznosított tejesdobozokból készült, szám szerint 1,2 millió darab dobozt használtak fel hozzá. (1)
Képzeljük csak el, hogy hány ember életét befolyásolhatja ez pozitívan, nem is beszélve arról a sok szemétről, amit távol lehet tartani az óceánoktól és a hulladéklerakóktól.
(1) - http://www.ecuaplasticsc.com/