Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A NASA műholdjainak segítségével egy 1,5 milliós ismeretlen pingvin birodalmat fedeztek fel az űrből

$
0
0

A tudósok megdöbbentő felfedezést tettek az Antarktiszon a NASA műholdjainak köszönhetően. Egy gigantikus pingvin kolóniát találtak az űrből készült felvételek segítségével.

A Scientific Reports című tudományos folyóiratban a kutató csapat leírta, hogyan használták a NASA Landsat műholdjainak képeit, hogy guanó nyomokat találjanak az Antarktiszi-félsziget északi csúcsán a Veszély-szigetek nevű szigetcsoportnál. (1)

Ezután drónokat használtak a terület felmérésére, amikor egy hatalmas pingvin kolóniát találtak, amely körülbelül 1,5 millió Adélie-pingvinből áll, amely az egyik legnagyobb valaha látott állat csoportosulás a Földön. A felfedezés a kutatók számára sokat elárulhat a régió pingvin populációiról, valamint a hőmérséklet és a tengeri jég hatásáról.

"Már a puszta méretétől is elállt a lélegzetünk," - mondta Dr. Heather Lynch, a New York-i Stony Brook Egyetem docense, a tanulmány egyik vezető szerzője.

"Azt gondoltuk, hogy hűha! Ha igaz, amit látunk, akkor ez lehet a világ egyik legnagyobb Adélie-pingvin kolóniája, és érdemes expedíciót küldeni, hogy pontosan megszámoljuk őket."

http
A csapat 2015 decemberében utazott a régióba, melyet a Wood Hole Oceanográfiai Intézet (WHOI) finanszírozott, miután 2014-ben bizonyítékot találtak az ott élő állatokra azt követően, hogy a Landsat adatait egy algoritmussal elemezték. A kutatók egy módosított drónt használtak, hogy a Veszély-szigetekről felülről készítsenek képeket, felfedezve ezzel a szuperkolóniát.

A Veszély-szigetek nevét a brit James Ross kutatótól kapta 1842-ben. Azért nevezte így el, mert az Amerikai Geológiai Társaság (USGS) szerint hirtelen jégtöredékek között találták magukat az expedíció közben. (2)

Érdekes, hogy az Antarktisz keleti oldalán található Adélie-pingvinek száma eltér a nyugati oldaltól, ahol ez a felfedezés történt. Ez valószínűleg a nagyobb tengeri jégnek, a rendelkezésre álló több élelemnek vagy egyéb tényezőknek tudható be. (3)


(1) - https://www.nature.com/articles/s41598-018-22313-w
(2) - https://geonames.usgs.gov/apex/f?p=gnispq:5:0::NO::
(3) - https://www.stonybrook.edu/newsroom/general/2018-03


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>