Soha nem hallottál Taniszról, a városról, amely az egyiptomi Nílus deltában található? Nem probléma, mivel a legtöbb ember egyáltalán nem tudja, hogy létezik. A bármely kőbányától több száz kilométerre fekvő régészeti terület jelenleg egy teljesen kopár vidék, ahol egy szörnyű kataklizma egyértelmű bizonyítékait találjuk.
Az évezredek során a sivatag elrejtette azokat az építményeket és szobrokat, amelyeknek jelenleg csupán körülbelül 2 százaléka látható a föld felett. A hely jelentőségét és építőinek technológiai fejlettségét bizonyítják azok a több tíz tonnás gránit tömbök, amelyeket több száz kilométerről szállítottak a helyszínre.
Jelenleg gyakorlatilag senki sem tudja, hogy mi található a föld felszíne alatt, de az, ami az egykori építményekből és gigantikus szobrokból megmaradt, egészen lenyűgöző. Az ősi szövegek szerint, amelyeket Tanisz területén felfedeztek, egy körülbelül 35 méter magas kolosszus (hatalmas szobor) volt a helyszínen. Egyesek szerint két kolosszus is létezik, de eddig csupán egyet találtak meg.
http
Az építményekhez használt gránitot Asszuán egyik kőbányájából szállították Taniszba, ami több, mint 600 kilométerre található délre.
Az alábbi képen egy hatalmas gránitból faragott láb látható, melyből csupán következtetni lehet annak a szobornak a hihetetlen méretére, amelyhez egykor tartozott. Az itt található szobrok és kőtömbök megmunkálása egy rendkívül fejlett technológiára utalnak, melyek kivitelezése ma hatalmas problémát jelentene, és kérdéses, hogy képesek lennénk-e a jelenlegi technikákkal hasonló teljesítményre.
Az építmények és oszlopok elkészítéséhez mészkövet is használtak a dinasztikus vagy későbbi korokban, de a fő építőanyag a gránit volt egy korábbi időszakban. A kövek felületén több helyen jól látható égési nyomok találhatók, amelyek egy intenzív hőhatásról árulkodnak.
A hatalmas gránit tömbökből készült építmények egy kis része a felszínen látható, ahol a helyiségeket ráccsal zárták le a látogatók elől.
A helyszínt valószínűleg II. Ramszesz idején kiásták, hogy az itt található gránitot más építkezésekhez felhasználják, vagyis az eredeti építményeket egy előző korban készítette egy fejlett technológiával rendelkező ősi civilizáció.
Az alábbi képen látható hatalmas gránit blokkokat a dinasztikus korban helyezték egymásra, amikor megérkeztek a helyszínre, és látták a teljes pusztítást, ami egy olyan ősi kataklizma eredménye, amely mintegy 12000 évvel ezelőtt történt az utolsó jégkorszak végén.
Ezen a képen egy Kairó közelében lévő bányából származó kvarcit látható, amely a szélsőséges hőhatás nyilvánvaló jeleit mutatja. Mindez összhangban van azzal az elképzeléssel, hogy a kataklizmát 12000 évvel ezelőtt a Napból származó plazma villanás okozta.