Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Élőben követhetjük a kínai Tienkung-1 űrállomás megsemmisülését a Föld légkörében

$
0
0

Ahogy a Tienkung-1 az utolsó néhány körét teszi meg Föld körüli pályáján, mielőtt megsemmisül a légkörben pár napon belül, a kínai űrállomás online követhető egy robotikusan vezérelt teleszkóp segítségével a The Virtual Telescope Project-nek köszönhetően.

https://www.virtualtelescope.eu/webtv/

A kínai kísérleti űrállomás, melyet 2011 szeptemberében juttattak az űrbe, jelenleg mintegy 27000 kilométeres óránkénti sebességgel halad, és élőben követhető, ahogy napokon belül belép a légkörbe.

A Tienkung-1 vagy a "Mennyei Palota"űrállomás várhatóan március 31-e és április 2-a között fog lezuhanni a legújabb becslések szerint.

A légkörbe történő belépésének pontos helye hihetetlenül bizonytalan, de a Satview.org oldalon keresztül nyomon követhetjük az űrállomás adott pozícióját.

http://www.satview.org/?sat_id=37820U

A Satview valós időben mutatja a Tienkung-1-et, a Nemzetközi Űrállomás és a Hubble Teleszkóp keringési pályáját


A kínai űrügynökség, a CNSA, soha nem fejtette ki teljes mértékben, hogy miért "szűnt meg működni" a Tienkung-1 2016. március 16-án, miután elérte "életének utolsó szakaszát".

A 2011-ben fellőtt 8 tonnás űrállomás legnagyobb része "felizzik" a légkörben, mielőtt lezuhan, mondják a kínai űrkutatók. Űrkutatók szerint az űrállomásból származó törmelék okozta balesetek lehetősége minimális, ami azt jelenti, hogy emberi életre valószínűleg nem lesz veszélyes.

Mindazonáltal a kínai tudósok nem tudják, hogy hol és mikor fog pontosan a légkörbe lépni a Tienkung-1. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy az esemény várható helye és időpontja folyamatosan változik, ahogy az űrállomás közeledik a légkör felső rétegéhez.


A Satview becslései azt mutatják, hogy a Tienkung-1 belépése a légkörbe április 1-jén magyarországi idő szerint 15:30-kor fog megtörténni "bárhol a 43-ik északi és 43-ik déli szélesség között", amelybe bolygónk nagy területe tartozik.

A belépési pont várhatóan 120 kilométeres magasságban fog megtörténni a Föld felett és valahol az Atlanti-óceánon, Brazíliától keletre fognak a tengerbe zuhanni az űrállomás maradványai.

Az ESA számításai szerint azonban a Tienkung-1 belépési zónája jóval szélesebb területet foglal magában az egyenlítőtől északra és délre, melyet az alábbi kép mutat.

A beérkezési zóna magában foglalja egész Afrikát, Dél-Amerikát, Közép-Amerikát, az Egyesült Államokat, Dél-Európát, Ausztráliát és Ázsia nagy részét Kelet-Oroszország alatt.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>