Az elektromos autó koncepciója már nagyon hosszú időre tekint vissza, és bármely más forradalmi technológiához hasonlóan sok-sok évtized telt el ahhoz, hogy valóban nyilvánosságra és kereskedelmi forgalomba lehessen hozni őket. Jó lenne, ha ki tudnánk iktatni az összes bürokráciát, ami késlelteti az ilyen folyamatokat, de a mi világunk sajnos nem így működik, sőt, épp ellenkezőleg, egy olaj dominálta ipar mellett nehéz bármilyen nem szokványos ötletnek utat törnie magának.
Az óriásvállalatok monopóliumokkal rendelkeznek az ilyen technológiák terén, és ők maguk szeretnék ellenőrizni a tiszta energia piacot, ahogyan azt az olaj esetében teszik. A tiszta energiatermelés hatalmas hatással bír nem csak környezetvédelmi, hanem geopolitikai szempontból is. Talán ezért tart olyan sokáig, mire a többségük napvilágot lát, de vannak olyan technológiák, amelyek soha nem kerülnek nyilvánosságra. Remek azonban olyan cégeket látni, mint a Tesla, de eddig a legtöbb gyártónak illegálisan kellett működnie ahhoz, hogy olyan autót készítsen, amely az olaj helyett áramot, vagy más zöld technológiát alkalmaz.
Vegyük például az amerikai "A találmány titkosságáról szóló törvényt", amelyet 1951-ben fogadtak el. E törvény értelmében az új találmányokra vonatkozó szabadalmi bejelentésekre titoktartási kötelezettségek vonatkozhatnak. Ezek a szabályozások korlátozhatják a közzétételüket, ha a kormányzati szervek úgy vélik, hogy nyilvánosságra hozataluk káros lehet a nemzetbiztonságra.
Lehetséges, hogy ez az oka annak, hogy oly sok forradalmi találmány nem látott napvilágot?
Az Amerikai Tudósok Szövetsége beszámolója szerint több mint 5000 olyan találmány született, amely a 2014-es pénzügyi év végén titoktartási rendelkezés alatt állt, ami a legmagasabb szám 1994 óta. Steven Aftergood, az Amerikai Tudósok Szövetsége fizikusának jelentése szerint:
"Az 1971-es lista azt jelzi, hogy a napelemes generátorok szabadalmai felülvizsgálatra és esetleges korlátozásra voltak ítélve, ha a napelemek több mint 20%-kal hatékonyabbak. Az energiaátalakító rendszereket hasonlóképpen felülvizsgálatnak és lehetséges korlátozásoknak vetették alá, ha '70-80% feletti' konverziós hatékonyságot kínáltak." (1)
Örömmel számolunk be azonban Maxwell Chikumbutso új fejlesztéséről, aki első zimbabweiként megtervezett és legyártott több elektromos meghajtású járművet és egy hibrid helikoptert, valamint más berendezéseket a SAITH Technologies nevű cégén keresztül.
Hogy mi olyan különleges ebben az új technológiában? Az, hogy elektromágneses hullámok, vagyis rádóifrekvenciák segítségével termel villamos energiát.
"A nyilvánosságra nem hozható anyag (iparági titok) felfedezésével a rádióhullámok segítségével a környezetbarát generátor rendelkezik azzal a képességgel, hogy a létrehozott energiát működőképes villamos energiává alakítsa át," - írja a cég a weboldalán. (2)
Az egyik zimbabwei televízió be is számolt erről az első hallásra hihetetlennek tűnő technológiáról.
http
Mi történik most?
Azt gondolhatnánk, hogy egy elektromos autó, amely nem igényel töltést, és alapvetően a végtelenségig működhet mindaddig, amíg az alkatrészei el nem használódnak, óriási hír lenne. De mégsem az, és úgy tűnik, hogy az ilyen technológiák soha nem is lesznek azok.
Tehát mi történik most? A Zambian Observer szerint:
"Az Egyesült Államok kormánya Zimbabwe termékeny feltalálójának, Maxwell Chikumbutso-nak egy új otthont adott Kaliforniában. Chikumbutso a Saith Holdings Inc. alapítója, amely sorban került a címlapokra az újításaival, köztük a világ első, zöld energia generátorával, amely rádiófrekvenciák segítségével képes villamos energiát előállítani, egy olyan elektromos hajtású autóval, amely nem fogyaszt üzemanyagot, egy hibrid helikopterrel és sok mással." (3)
Vagyis jelenleg Kaliforniában lakik. Miért tette ezt? Talán azért, mert egy forradalmi felfedezést tett, ami megváltoztatná a világot, vagy azért, mert meg akarják védeni magukat attól, ami az egész geopolitikai játékterüket fenyegeti, hogy szemmel tarthassák és irányíthassák őt? Ki tudja. De mindig fontos megkérdőjelezni bármely kormány valódi szándékát. (4)
Többeknek most biztosan eszébe jut Stan Meyer, aki egy vízzel működő gépkocsit talált fel, aki szintén nagyon kevés figyelmet kapott.
Kapcsolódó cikk: Bemutatták a vízmeghajtású autót: Igen, ez a valóság
(1) - https://fas.org/blogs/secrecy/2010/10/invention_secrecy_2010/
(2) - https://www.saithtech.com/
(3) - https://www.zambianobserver.com/update-donald-trump-usa
(4) - http://www.collective-evolution.com/2018/04/25/this-man-one