Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Lenyűgöző felvételt hoztak nyilvánosságra egy üstökös felszínéről, ahogy az objektum sodródik az űrben

$
0
0

2014 augusztusában az Európai Űrügynökség Rosetta (ESA) űrszondája megérkezett a 67P/Csurjumov–Geraszimenko üstököshöz és 2 évig tanulmányozta a gumikacsa alakú hatalmas sziklát.

Az ESA további felvételeket hozott nyilvánosságra, melyeket a szonda készített, és márciusban friss adatcsomagot bocsátottak ki. (1)

A Rosetta fotói közül sokan egymás után készültek, így ezeket felhasználva az egyik Twitter felhasználó összeállította a képeket és egy lenyűgöző új timelapse filmet hozott létre belőlük, amely hétfőn jelent meg.


Az alábbi video az üstökös felszínét mutatja, ahogy a szonda 2016. június 1-jén elhaladt mellette mintegy 25 perces repülés során. A felvétel úgy néz ki, mintha valamelyik tudományos-fantasztikus film részlete lenne.

A háttérben csillagok láthatók, ahogy a 67P mögött megjelennek, miközben az objektum sodródik az űrben.

A Rosetta csupán néhány hónappal azt követően készítette a képeket a nagyjából 4 kilométer hosszú üstökösről, hogy egy nagyobb adag anyag vált le a felszínéről. Tehát az előtérben a napfény csillan meg a jég és por foltokon, amelyek a több száz méter magas sziklák előtt haladnak el.

A kozmikus sugarak is eltalálták a Rosetta fényképezőgépének érzékelőjét, melyek fehér sávokat okoztak a fekete-fehér képsorozatban.

A 67P üstökös fényképezésén kívül a Rosetta a Philae nevű leszállóegységet is leküldte az objektum felszínére, bár az egység egy árnyékos hasadékba került, és soha nem tudtunk vele kapcsolatba lépni.

2016. szeptember 30-án az ESA szándékosan nekiütközött a Rosettaval a jeges, sziklás és a poros üstökösnek, miközben egy utolsó és végzetes képsorozatot készített az út során.


(1) - https://imagearchives.esac.esa.int/picture.php?/172648/category/410


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443