A Föld tele van bizarr tájakkal. Vannak, melyek évezredek alatt alakultak ki, míg mások ember által készített alkotások, amelyek furcsa módon változtatták meg a bolygót.
Kezdve a fortyogó lávatavaktól Etiópiában a 2000 éve a sivatagban fekvő tóig 29 olyan hely van a Földön, melyet érdemes megismerned, és amelyek annyira hihetetlen látvány nyújtanak, hogy nehéz elhinni, hogy valóságosak.
A spanyolországi Torrevieja város közelében két sós és nagyon rózsaszín tavat találhatunk, melyek a Las Salinas de Torrevieja néven ismertek. A színüket állítólag vörös pigmenteket termelő algák okozzák, amit bizonyos körülmények között tesznek.
Türkmenisztánban található a "Pokol Kapuja," amely 1971 óta folyamatosan ég. A lyuk azért ég továbbra is, mert a geológusok véletlenül egy gázmezőbe fúrtak bele, majd ők maguk gyújtották fel, hogy megakadályozzák a veszélyes metángáz szétterjedését.
Denizli tartomány Törökország nyugati részén található, ahol a Hierapolis-Pamukkale természetes teraszos termálforrásai egészen a időszámításunk előtti 2. századig nyúlnak vissza. A vízben lévő kalcit alakította ki a teraszokat, és a meleg források úgy néznek, ki mintha lenyűgöző fehér felhők lennének.
Az Új-Zélandon található Wai-O-Tapu termális vidék több ezer éves vulkanikus tevékenység eredménye. Az Új-Zéland legszínesebb és legváltozatosabb geotermikus látványosságának tartott hely vonzerejét a pezsgő iszapos medencéknek, az ásványi teraszoknak és gejzíreknek köszönheti.
A tanzániai Nátron-tó mély vörös árnyalatáról ismert. Gazdag színét az algák és a sót kedvelő organizmusok okozzák, és júniustól novemberig flamingók millióit vonzza magához.
Genfben az arra utazók szemtanúi lehetnek annak, ahogy két folyó összetalálkozik, ami fenséges látványt nyújt. A Rhône-folyó forrása a Rhône-gleccser, míg az Arve-folyót a Chamonix-völgy gleccserei táplálják. Ahol a két folyó egymásba ér, lenyűgöző látvány tárul az ember szeme elé.
Az Etiópia északkeleti sarkában található Danakil-mélyföld az egyik legforróbb hely a bolygón, ahol a hőmérséklet eléri a 62 Celsius fokot. Két aktív vulkánnal, egy pezsgő lávatóval, gejzírekkel, savas tavakkal és több ásványi lerakódással a hely úgy néz ki, mintha egy másik világban lenne.
A kínai Jünnan tartomány rizsteraszai a domboldalakban vannak kialakítva. A vegetáció különböző típusai okozzák a táj változó színárnyalatait.
Az Antilop-kanyon az arizonai Page közelében található, amely a legtöbbet fényképezett kanyon az amerikai délnyugaton. Az ide látogatók csodálatos képeket készítenek a színes természeti remekművekről, miközben megcsodálják a sima, hullámszerű textúrákat.
A Göreme Nemzeti Park és Kappadókia sziklás helyei vulkanikus tájak, amelyek teljes mértékben az erózió következményei. Ezek között találhatók a "tündérkéményeknek" nevezett képződmények, amelyek Törökországnak csakis ezen a vidékén láthatók. Kappadókia völgyei pedig olyan ezer éves barlanglakásoknak adnak otthont, amelyek ma is látogathatók.
A Félhold-tó, vagy kínaiul "Yueyaquan" egy friss vizű félhold alakú forrás, amely a Góbi sivatagban található. Úgy gondolják, hogy az oázis körülbelül 2000 éve létezik, bár a vízszintje csökken.
Első pillantásra az északkelet-brazil Lencois Maranhenses homokdűnéi átlagos homokdűnéknek tűnnek, de a völgyek tele vannak vízzel, mivel az alacsonyan fekvő területeket gyakran elárasztja az esős időszak. A medencékben még halak is élnek.
Wyomingban, a Yellowstone Nemzeti Parkban található a Nagy Prizma Forrás. Mint a legnagyobb természetes meleg forrás az USA-ban, sokak kedvelt helye a káprázatos színei miatt, amelyek nyáron a narancssárga és a vörös színektől kezdve egészen a téli zöld árnyalatokig változnak.
A Whitehaven Beach a Whitsunday-szigeten, Ausztráliában, egy öbölben fekszik, ahol az árral együtt mozog a homok és a víz, ami lélegzetelállító kombinációt hoz létre. A fehér homok és a türkizkék víz egymással keveredik, és csodálatos látványt nyújt.
Az esős időszakban a bolíviai Salar de Uyuni sós síkságait egy vékony vízréteg borítja, amelyen szürreális módon tükröződik az égbolt.
A japán Yamagata-prefektúra hegyeiben található a Zao Onsen meleg forrás és sípálya, ahol "jeges fákat" lehet látni, amelyeket nagy mennyiségű hó burkol be és lenyűgöző formákat hoz létre.
A Salinas Grandes egy hatalmas sós sivatag Argentínában, amely 3700 négyzetkilométert foglal magában, és hihetetlen kiterjedésű sós vizű medencéket tartalmaz.
A Ta Prohm templom Angkorban, Kambodzsában egészen lenyűgöző látványt nyújt, ahogy a hatalmas fák gyökerei benövik a talajt és az építményeket.
Namíbia Namid-Naukluft Parkjában található a namib Homoktenger, ami egy part menti sivatag. A dűne mezők gyakran kerülnek érintkezésbe a párával, ami egyedülálló környezetet teremt a vadon élő állatok számára.
A Kelimutu vulkán a Flores szigeten, Indonéziában három színes tóból áll, amelyek a türkiztől a gazdag zöldig terjednek. A tavak hihetetlenül sűrűek, ami csak fokozza a színek feltűnő megjelenését, amit az ásványi anyagok feloldódása okoz.
A Hullám egy homokkő képződmény, amely a Paria Kanyon-Vermillon Cliffs vadonban található Arizona és Utah határa közelében. A színes és egyedülálló formája és a nehéz megközelíthetősége miatt engedélyt kell szerezni, ha valaki ide akar látogatni.
A kolumbiai Kristály-folyót olyan vízi növények borítják, amelyek különböző időjárási körülmények között vörös, kék, sárga, narancssárga és zöld színárnyalatokat vesznek fel. Az év nagy részében úgy néz ki, mint minden más folyó, de állítólag júniustól decemberig lélegzetelállító szivárvány színekben pompázik.
A Utahban található Bryce Kanyon Nemzeti Parkban olyan élénk színű geológiai struktúrák vannak, amelyeket az erózió hozott létre és hoodoo-knak nevezik őket. A parkban található a világ legnagyobb hoodoo gyűjteménye.
A White Sands Nemzeti Emlékhely Új-Mexikóban található a világ legnagyobb gipsz dűnéivel. Körülbelül 442 négyzetkilométernyi fehér gipszhomok dűne található itt, ami úgy néz ki, mintha hótakaró lenne.
A Szahara Szeme néven ismert Richat-képződmény úgy néz ki, mint egy hatalms céltábla a sivatag közepén. Az átmérője közel 48 kilométer, amely az erózió eredménye, és a tudósok és az utazók a csodájára járnak.
A Horvátországban található Plitvicei-tavak Nemzeti Park Délkelet-Európa egyik legrégebbi parkja, amely 16 egymással kapcsolatban álló tóból áll a Mala Kapela és a Plješivica hegyek között. A tavakat buja erdők és vízesések veszik körül.
A Washoe megyében található Nevada Fly Gejzír egy véletlenszerű kútfúrás következtében jött létre 1916-ban. Az 1960-as években a víz elkezdte elhagyni a fúrt helyszínt, és egy lenyűgöző színekben pompázó gejzírt hozott létre.
A Kamcsatkán, Oroszországban található jégbarlangok belül lenyűgöző formákkal rendelkeznek, melyek lila, kék, zöld és sárga színeket vesznek föl, amikor a napfény áthatol a jégen.
A namíbiai Deadvlei, vagy "halott mocsár" körül találhatók a világ legmagasabb homokdűnéi, és több mint 900 éves halott fákkal van tele.