Mária Magdolna személye körül új találgatások láttak napvilágot azt követően, hogy Dan Brown kiadta a "A DaVinci-kód" című könyvét, amit végül megfilmesítettek. Ennek nyomán a világ minden tájáról származó bizonyítékokat vizsgáltak meg, kezdve Franciaországtól, Izraeltől egészen az USA-ig. Felmerült egy alapvető kérdés: Mária Magdolna szent volt, vagy prostituált? És a Vatikán bűnt követett el ennek eltussolásával?
Az első nyomok a dél-franciaországi St. Maximinbe vezetnek. Minden évben ünnepséget tartanak Szűz Mária tiszteletére, akiről azt mondják, hogy Franciaországba menekült, hogy elkerülje a keresztények üldözését. Őt a katharok tisztelik, egy keresztény csoportot, amelynek tanítását a Vatikán nem fogadja el. Úgy vélik, hogy Mária Magdolna Krisztus felesége volt, és a házaspárnak volt egy gyermeke. Abban is hisznek, hogy két teremtő volt, egy jó és egy gonosz. A múltban ők voltak a keresztes hadjárat egyik áldozatai, amit maga a pápa engedélyezett. A templomaikat megsemmisítették és a követőiket megölték.
Margaret Starbird írónő a kopt szekta történetét tanulmányozta és a középkori egyházi művészet szakértője. Találkozik a rend egyik papjával, aki nem sok részletet árul el, de megengedi, hogy részt vegyen egy szertartáson. A szertartás során a pap olyan szövegekből olvas, amelyeket a Vatikán nem hagyott jóvá. A pap palástjának hátulján a mindent látó szem található.
A Közel-Keleten 1945-ben egy agyagedényt találtak a sivatagban, amely több, mint ötven gnosztikus evangéliumot tartalmazott, amelyek azt jelezték, hogy Jézus és Mária szoros kapcsolatban álltak. Az egyház eredetét vizsgálva eljutunk az izraeli Megiddóba, ahol van egy ősi mozaikpadló, amely fontos részleteket árul el Jézusról és Máriáról.