Több trillió tonna gyémánt vár arra, hogy megtalálják, az egyetlen probléma az, hogy 160 km-re van a Föld felszíne alatt azon kutatók szerint, akik hanghullámokat használtak a hatalmas drágakő rétegek feltárására.
A hihetetlen felfedezést a MIT, a Harvard és a Kaliforniai Egyetem tudósai tették Berkeley-ben, miután elemezték a szeizmikus eredményeket.
"A gyémánt sok szempontból különleges," mondta Dr. Ulrich Faul, az MIT kutatója. "Az egyik különleges tulajdonsága, hogy a gyémánt belsejében a hang sebessége több mint kétszer olyan gyors, mint a domináns ásványi anyagban a felső köpenyben, az olivinban."
[post_ads]
A csapat at eredményeket megvizsgálva úgy találta, hogy a hang sokkal gyorsabban halad a vártnál az ősföldi gyökereknek nevezett szikla rétegekben. A tanulmány szerint ezeknek a gyökereknek legalább két százaléka állhat gyémántból, ami azt jelentené, hogy több trillió tonna (10¹⁵) gyémánt rejtőzik bolygónk felszíne alatt.
"Ez azt mutatja, hogy a gyémánt talán nem is olyan egzotikus ásvány, hanem a földtani dolgok skáláján viszonylag gyakori," - mondta Faul.
A hatalmas gyémánt tartalékok azonban több mint 160 km-re találhatók a Föld felszíne alatt, így nem valószínű, hogy a felfedezés gyémántlázat fok okozni. Az eddigi legmélyebb fúrást 12 kilométeres mélységbe sikerült végrehajtani az oroszországi Kola szupermély fúrt lyukban.
[post_ads_2]
Kapcsolódó cikk: A tudomány nevében fúrt legmélyebb lyukban bizonyítékot találtak a prekambriumi élet létezésére
A fúrás 20 évig tartott, ami megerősítette, hogy messze vagyunk attól, hogy olyan technológiával rendelkezzünk, amellyel le tudnánk hatolni a hatalmas gyémánt rétegekig.
(1) - http://news.mit.edu/2018/sound-waves-reveal-diamond-cache