Rubik Ernő magyar feltaláló híres kirakós kockája ma már 44 éves, de soha nem megy ki a divatból. A GoCube egy Bluetooth kapcsolattal rendelkező Rubik kockát hozott létre nagy elődje nyomdokain, amely érzékelőkkel van ellátva és megtanítja, hogyan navigáljunk a 43 trillió lehetőség között, sőt lehetővé teszi, hogy más kockabűvölőkkel vívjunk online versenyeket.
Valószínűleg szinte nincs is olyan, aki ne próbálta volna kirakni a Rubik kockát az élete során. Talán sokan megtanulták, hogyan hozható létre a sakktábla minta. Lehet, hogy valakinek szerencséje volt, és megoldotta a meglehetősen nyakatekertnek tűnő kirakóst anélkül, hogy tényleg tudta volna, hogyan is csinálta. Sőt biztosan volt olyan is, aki inkább leszedte róla a matricákat és a megfelelő helyre visszaragasztotta őket.
Ugyanakkor kevés lehet azoknak az aránya, akik valóban analitikus gondolkodással rendelkeznek és felismerik a 3D-s rendszer működését. Mivel maga a kocka egy rendszer, amely megtanulható, olyan őrült dolgok is művelhetők vele, mint hogy valaki három kockát rak ki egyszerre, miközben zsonglőrködik velük mindössze öt perc alatt, miután 15 másodpercig nézhette előtte.
A kocka a mai napig népszerű maradt, amely gyakorlatilag egy valódi sporttá nőtte ki magát nemzeti és világbajnokságokkal. Vannak egyszerűbb 3x3-as kockák, de van az egészen rémisztő 7x7-es, sőt 12 oldalas Megaminx kirakós is, és mindenféle más változat.
Az ember pedig arra kíváncsi, hogy a valódi kockafejek vajon mit gondolnak a GoCube-ról. Ez a kocka ugyanis fejest ugrik a digitális korszakba. Van benne egy csomó érzékelő, amely pontosan meg tudja mondani, hogy melyik pozícióban van minden darabja, valamint egy inerciális mérőegység található benne, ami meghatározza a kocka tájolását. Bluetoothon keresztül kommunikál egy okostelefonnal vagy táblagéppel, amely valós időben képes tükrözni a kockát.
Ezért ha valaki kezdőnek számít, akkor a hozzá kifejlesztett alkalmazás meg tudja tanítani a kocka megoldásának alapvető lépéseit a legintuitívabb módon. És ha már elég jól megy a kirakása, akkor kihasználható a következő funkciója, az egy az egyben kocka csata, ahol barátokkal lehet versenyezni a megoldásért online módban.
Amikor pedig sikerül a kockát kirakni, akkor egy csomó beépített LED fény kezd el benne világítani.
[post_ads_2]
Különböző verziói állnak rendelkezésre. A legolcsóbb GoCube lehetővé teszi az összes fent említett funkciót, de egy kicsit többet kell költeni ahhoz, hogy megszerezhesse valaki a GoCube Edge szintjét, amely rendkívül pontos időmérést biztosít ezred másodperces pontosságig, valamint fejlett statisztikákat, játékelemzéseket, az offline haladás elmentését a nehéz megoldásokhoz és az online GoCube bajnoksághoz és a világméretű ranglistákhoz való hozzáférést.
A GoCube jelenleg a Kickstarteren érhető el, és a jövő év márciusában tervezik az első kockák szállítását, ha minden a tervek szerint halad. A projekt már több mint 30-szor annyi finanszírozásban részesült, mint a célnak kitűzött összeg, ezért úgy néz ki, hogy hamarosan bárki hozzájuthat Rubik Ernő kockájának digitális változatához. (1)
(1) - https://www.kickstarter.com/projects/1928372437/gocube