Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Szeptemberben indul Kínába az első kőolajszállítás, amit már olaj-jüanban számolnak el

$
0
0

A kínai jüan elszámolású olaj-határidős szerződés első fizikai teljesítéseként öt vállalat összesen 600 000 hordónyi közel-keleti nyersolajat szállít a szeptemberi határidős ügyletek vásárlói számára.

A kínai határidős kőolaj szerződéseket márciusban indították el a nyersolaj szállításának szeptemberi ütemezésével, amit a Sanghaji Nemzetközi Energia Tőzsde (INE) jelölt ki a szállítás első hónapjának annak érdekében, hogy a szerződés lehetővé tegye a fizikai szállításhoz szükséges mennyiségeket.

A szállíthatóság, a mennyiség és a sima folyamat kulcsfontosságú lesz Kína számára, amely teljesíti azt a törekvését, hogy a jüan elszámolású olaj határidős szerződések viszonyítási alappá váljanak az egész világon, mint a Brent és a WTI referenciaértékek, a Reuters elemzői szerint.

Az első ilyen tesztre a szeptemberi hónapban kerül sor, melynek során a kínai vállalatok, köztük az államilag irányított nagyvállalatok is szállítanak olajat a kínai olaj határidős szerződések ellenében azon tároló létesítményekbe, amelyeket a Sanghaji Tőzsde a határidős áruszállításhoz jóváhagyott a nyolc helyszín közül a határidős szerződések során, a források szerint.
[post_ads_2]
Az Unipec, Ázsia legnagyobb finomítójának, a Sinopecnek a kereskedési egysége mintegy 200 ezer hordó iraki Basra Light osztályú olajat szállít a Sinopec tulajdonában lévő tárolókba egy Csöcsiang keleti tartományban levő szigetre.

A CNPC Fuel Oil és a Zhenhua Oil, valamint egy nem azonosított magánvállalkozás 100 ezer hordó Basra Light olajat szállít a CNPC Fuel Oil üzemeltetésében lévő tároló létesítménybe Csöcsiang déli kikötőjébe, míg a CNPC kereskedési ága a Chinaoil 100 ezer hordó Ománi Nyersolajat szállít a Talein északkeleti városban található tárolókba, a források szerint.

Nem ismeretes azonban, hogy ki fogja átvenni az olajat, amelyet a cégek a jüan elszámolású olaj határidős szerződések ellenében szállítanak.

Az elemzők jelezték a tárolási költségeket Kínában, mint az egyik olyan probléma, amellyel a kereskedők szembesülhetnek a kínai olaj határidős szerződések szállítási mechanizmusában. A tárolási költségek Kínában sokkal magasabbak, mint máshol. A magasabb költségek oka a korlátozott tárolókapacitás elérhetősége és a követelmény, hogy a szállítmányt egy adott létesítményben tárolják ahelyett, hogy bármikor elérhető legyen. (1)

(1) - https://www.rt.com/business/437250-china-oil-futures-petro-yuan/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>