Néhány állat bolygónkon rendkívül különleges a maga módján. Az egyikük a papucscsőrű gólya. Ez a hihetetlen óriás madár úgy néz ki, mint egy igazi dinoszaurusz.
Mint mindannyian tudjuk, a dinoszauruszok sok millió évvel ezelőtt kihaltak, de evolúciós utódaik még mindig köztünk járnak. Néhányan a papucscsőrű gólyát nevezik a legfélelmetesebb madárnak, és az állat nagyon veszélyes, egy igazi "gyilkológép".
A papucscsőrű gólya a kelet-afrikai mocsarakban és trópusi területein él.
Amikor azt mondjuk, hogy a madár hatalmas, cseppet sem túlzás. Nagyobb, mint egy gyerek. A madár magassága 110-140 cm, egyes példányai elérhetik a 152 cm-t. A farkától a csőréig 100-140 cm hosszú, a szárnyfesztávolsága pedig 230-260 cm. A madár lábai is rendkívül nagyok, a középső lábujja elérheti a 16,8-18,5 cm-t, ami valószínűleg segít a fajnak a vízi növényzeten állni a vadászat során.
Az óriás madár csőre szinte fenyegetőnek tűnik. Ez az éles kampós görbe csőr egy raptorszerű csontszerkezet maradványa. A papucscsőrű gólyának ez a legfeltűnőbb sajátossága, és a madár képes lefejezni áldozatát és kitépni a növényzetet is, miután a zsákmányát elkapta.
[post_ads_2]
A madár egyik egyedülálló tulajdonsága a türelme. A papucscsőrű gólya órákig képes egy helyben állni és várni a zsákmányra. Eszik halat, fiatal krokodilokat és óriás varánuszokat.
A papucscsőrű gólya mind az ókori egyiptomiak, mind az arabok számára ismert volt, ám a modern tudósok a 19. századig nem sorolták be.
A "mocsarak királya" nevet kapta, ám ez az egyedülálló óriás madár a veszélyeztetett fajok listáján található, az illegális kereskedelem és az olajkutatás és a gazdaságok terjeszkedéséből származó élőhely csökkenés miatt.