Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Az anarchia élő példája egy mexikói város, ahol nincsenek politikusok, rendőrség, bandák és bűnözés

$
0
0

Egy rendkívül bürokratizált világban élünk, és a hétköznapi embernek gyakorlatilag lehetetlen, hogy önállóan gondolkodjon. Ha az utcán az embereket megkérdezzük, hogy mit gondolnak a politikai anarchizmusról, észre fogjuk venni, hogy az elméjük teljesen képtelen elszórakozni a lehetőségével. Azt válaszolják, hogy az anarchia káosz, vér az utcákon, zavargások, tüzek, súlyos testi sértés, és a civilizáció teljes összeomlása.

Mint politikai filozófia az anarchia egészen eltérő attól, ami az emberek többségének eszébe jut róla. Ez egy olyan filozófia, amely az önkéntesség és az egyéni szabadság eszméire összpontosít, amely hihetetlen módon két olyan elképzelés, amelyet az egyetemek és az állami hivatalok folyosóit járó elit osztály és az értelmiségiek lenéznek.

Számukra az anarchia túl sok szabadságot jelent, és valami olyasmit, amelyet ha minden jelentős embercsoport számára megadnának, az a legalapvetőbb érzelmek és állati viselkedés legalacsonyabb szintjére süllyesztené őket.

Más szóval, az elfogadott nézet az, hogy az állam abszolút szükségszerű ahhoz, hogy az emberek civilizáltak maradjanak.

De mi a helyzet a korrupcióval? Az intézményi korrupció vajon civilizált ügy? Aligha.

Tehát a kérdés az, hogy a közösség szintjén élő egyének és csoportok képesek-e szervezett politikai testület hiányában civilizáltan élni? Vajon a világuk rájuk omlik, vagy talán lehet békében és harmóniában élni a kormány és erőszakszervezetei nélkül?

Sokak számára ez biztosan meglepő, de létezik erre mai élő példa. Michoacán államban, Mexikóban található Cherán kisvárosa, melynek körülbelül 30 ezer fős a népessége, és ahol kormány, rendőrség és bűnöző kartellek nélkül működik az élet már 7 éve.


Félreértés ne essék, Mexikóban polgárháború van, és a politikai rendszer nagy része veszélybe került a drogkartellek és a gyilkosságok, valamint a korrupció miatt. Egy ilyen ellenséges környezetben nem bíznak a kormányban, hogy az emberek érdekeit szolgálja, és a rendőrség túl gyakran bűnrészessé válik az emberek ellen elkövetett bűncselekményekben.

2011-ben Cherán bennszülött emberei összegyűltek és felkelést indítottak a kormányzattal, a rendőrséggel és a kartellekkel szemben, akik a gyilkosságokat, az emberrablásokat, a zsarolást, valamint az ezzel járó stresszt és szenvedést okozták. A konfliktus eredetileg egy nők által vezetett felkelés formájában indult a fegyveres, kartellek irányította illegális favágók ellen, és azzal ért véget, hogy a város lakói kiszorították a politikai pártokat, politikusokat, a rendőrséget és az ismert gengsztereket és bűnözőket.
[post_ads_2]
"Mexikóban a szervezett bűnözés mindenhová eljut, még a legkisebb faluba is, kivéve Michoacán állam kisvárosát. A helyi nők vezetésével Cherán emberei felálltak, hogy megvédjék erdőiket a fegyveres fakitermelőktől, és ezzel együtt kirúgták a rendőröket és a politikusokat."

Más szóval, a közösség összefogott, hogy megvédjék magukat a bűnözők ellen. Így kell működnie egy közösségnek. Egy bürokratikus társadalomban a kormány az erőszakszervezetek monopóliumával lép fel, és bárki, aki nem hajlandó megfelelni a kormány igényeinek, súlyosan megbüntetik.

Az alábbi videóból megtudhatjuk, hogyan is működik az új rendszer Cherán városában.


A várost jelenleg egy 12 tagú tanács vezeti, melynek tagjait a közösség három évente választja ki. A politikai pártok nem hirdethetnek, és a rendőrség helyett szervezett közösségi biztonsági erők vannak, akik ellenőrzik a városba érkező összes forgalmat, és megakadályozzák, hogy a nem kívánatos egyének belépjenek.

Ez a valódi önkormányzat működés közben. Itt gyakorlatilag az anarchia szó "hatalom nélküliséget" jelent, egy olyan koncepciót, amely megrémíti a bürokráciát, de egy olyan országban, mint Mexikó, sokan örömmel látják, hogy egy közösség önrendelkezése ezen hatalmak nélkül is megvalósulhat.

Egy közelmúltban készített rövid dokumentumfilmben Luke Rudkowski és Jeff Berwick egy csapattal utazott Cheránba, Mexikóba, hogy megértse, milyen ott az élet. Kiderül, hogy a rendszer jól működik a város lakosai számára, ami az erőszakos bűncselekmények drasztikus csökkenését eredményezte, valamint lehetőséget ad a lakosok számára a felemelkedésre, és megadja a szabadság és a büszkeség érzését, amelyet a világ nagy része alig képes elképzelni.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>