Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Svájc is csatlakozni fog az Amerikától független új bankközi fizetési rendszerhez

$
0
0

Bern minden új fizetési rendszerben részt vesz, ha a Bankközi Pénzügyi Távközlési Társaság (SWIFT) alternatívájaként jön létre, mondta Yves Rossier, Svájc moszkvai nagykövete.

Svájcnak az Egyesült Államoktól független fizetési csatornák létrehozására vonatkozó álláspontja valószínűleg nem tér el más országokétól, mondta Rossier a RIA Novosti hírügynökségnek. Hozzátette, hogy országa részt vehet a SWIFT alternatívájának kialakításában. (1)

"Ha van valami új fejlemény a pénzügyi szektorban, azt szigorúan figyelemmel kísérjük, de ez nyilvánvalóan az EU-ban, nem pedig Svájcban tükröződik. De ha új fizetési rendszer jelenik meg, minden ország részt vesz benne, köztük természetesen mi is, miért ne," - mondta a diplomata.


A SWIFT olyan pénzügyi hálózat, amely nagy értékű, határokon átnyúló transzfereket biztosít a tagok számára világszerte. Belgiumban van a székhelye, de az igazgatótanácsában az amerikai bankok vezetői foglalnak helyet az amerikai szövetségi törvényekkel, amelyek lehetővé teszik az adminisztráció számára, hogy a bankok és a szabályozók ellen fellépjenek szerte a világon.

A SWIFT Támogatja a legtöbb bankközi üzenetet, amely több mint 11000 pénzügyi intézményt köt össze mintegy 200 országban és területen.

Az utóbbi időben széles körben megvitatták egy olyan rendszer felállítását, amely lehetővé tenné, hogy Brüsszel pénzügyi műveletei függetlenné váljanak Washingtontól, különösen azután, hogy az Egyesült Államok egyoldalúan kilépett az iráni nukleáris megállapodásból.
[post_ads_2]
A múlt héten az EU külügyminisztere, Federica Mogherini elmondta, a blokk azon dolgozik, hogy különleges fizetési csatornákat hozzon létre az Iszlám Köztársasággal való üzleti tevékenység érdekében.

Teherán is elmondta, hogy megvizsgálta az olajkereskedelem új mechanizmusainak kialakítását az amerikai szankciók elkerülésére. A Fehér Ház várhatóan súlyos nyomást gyakorol Teheránra azáltal, hogy blokkolja olajexportját novemberben, ami napi kétmillió hordó, vagyis az iráni kivitel 50%-át is leállíthatja.

Donald Trump amerikai elnök májusban jelentette be Amerika kivonulását az Átfogó Közös Cselekvési Tervből (JCPOA). Azt mondta, hogy bármely ország vagy vállalat, amely Iránnal folytat tranzakciókat, másodlagos szankciókkal szembesülhet. Az EU arra kérte Washingtont, hogy adjon mentességet az európai vállalatoknak, de Trump elutasította a fellebbezést, és csak akkor mentesülhetnek, ha az Egyesült Államok nemzetbiztonságát nem veszélyeztetik.

(1) - https://ria.ru/interview/20181004/1529949080.html

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>