Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A fluorid szó szerint kővé változtatja a tobozmirigyet

$
0
0

A tobozmirigyről évszázadok óta ismert, hogy a "lélek székhelye". Lehetséges, hogy a fluorid, a modern világ mindenütt jelenlévő toxikus anyaga valóban elmeszesíti ezt a mirigyet és szó szerint kővé változtatja?

Egy 2001-ben publikált kutatás kimutatta, hogy a fluorid az életkor előrehaladtával lerakódik a tobozmirigyben, és kapcsolatban van a fokozott mirigy meszesedéssel. Tizenegy éves korú holttesteket boncoltak, és megmérték a tobozmirigyüket:

"A tobozmirigyben található Fluorid és Kalcium között (r = 0,73, p <0,02) pozitív korreláció mutatkozott, de a tobozmirigy és a csont Fluorid tartalma között nem volt összefüggés. Idős korra a tobozmirigyben már felhalmozódott a Fluorid és abban a Fluorid/Kalcium aránya magasabb, mint a csontban." (1)

Nem ez az első olyan kutatás, amely kimutatta, hogy a fluorid hozzájárul az úgynevezett ectopiás meszesedéshez, vagy a lágyszövetek meszesedéséhez. Egy korábbi vizsgálat arra is fényt derített, hogy a fluorid képes az artériák elmeszesedését okozni. (2)
[post_ads_2]
Mi az a tobozmirigy?

A tobozmirigy egy kis endokrin mirigy a gerincesek agyában, melyet néha "harmadik szemnek" is neveznek, mivel ez egy fényérzékeny, központi fekvésű szerv, amelynek sejtes jellemzői az emberi retinához hasonlítanak.

Egy cikk a következőképpen írja le a tobozmirigy szerepét:

"A nem vizuális fotorecepció szerepe az, hogy az élő organizmusok időszakos funkcióit a környezeti fényviszonyokkal szinkronizálja annak érdekében, hogy segítsen a különböző fajok túlélésében." (3)

A tobozmirigy legjobban arról ismert, hogy szerepet játszik a szerotonin hormon (a fény hiánya által kiváltott) melatonin hormonná alakításában, valamint hatással van az ébredési / alvásmintákra és a szezonális / cirkadián ritmusokra. Úgy néz ki, mint egy apró, borsó méretű fenyőtoboz, az agy központjához közel helyezkedik el a két félteke között, és egyedülálló agyi szerkezetnek tartják, mivel nem védi a vér-agy gát. Ez azt is megmagyarázhatja, hogy miért egyedülállóan érzékeny a fluorid kitettség miatti meszesedésre.


Több mint egy endokrin mirigy

Technikailag az emlős tobozmirigy idegszövet, és a tobozmirigyben lévő sejtek - a pinealocyták (tobozsejtek) - olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek hasonlítanak a retina fotoreceptor sejtjeire.

A tobozmirigy már az ősi idők óta érdekes témának számít. Galénosz már a 3. században írt róla, és a filozófus René Descartes (1596-1650) a tobozmirigyet "a lélek székhelyével" azonosította. Ennek a következtetésnek a magyarázata nagyon érdekes:

"Az a véleményem, hogy ez a mirigy a lélek fő székhelye, és az a hely, ahol minden gondolatunk kialakul. Azért hiszem ezt, mert nem találok semmilyen részt az agyban, kivéve ezt, ami nem kettős. Mivel csak egy dolgot látunk két szemmel, és csak egy hangot hallunk két füllel, és röviden csak egy dologra gondolhatunk, feltétlenül szükség van arra, hogy azok a benyomások, amelyeket a két szem vagy a két fül, és így tovább közvetít, egyesüljenek egymással a test egy részében, mielőtt a lélek megítélné őket. Jelenleg lehetetlen ilyen helyet találni az egész fejben, kivéve ezt a mirigyet; ezenkívül a legmegfelelőbb helyen van erre a célra, az agynak a közepén; amit támogatnak és körülvesznek a carotis artériák kis ágai, amelyek a szellemeket hozzák az agyba." - René Descartes - 1640 (4)

Descartes egyike azon kevés filozófusnak, akik jártasak voltak boncolásban és az anatómiában, és helyesen mutatták ki a tobozmirigy egyedüli jellegét az agyban és a vérellátásban.

A "harmadik szem" szintén jól ismert szimbólum a keleti irodalomban, amihez a tobozmirigy anatómiai szerkezete és funkciója nyújthat konkrét alapot.


Kalcium kövek az agyban

A boncolások során vizsgált tobozmirigyek meszesedése kavicsra hasonlít, és kalcitból (kalcium-karbonátból) és / vagy kalcium-hidroxilapatitból áll, az utóbbi pedig nem különbözik a dentintől vagy a csonttól. (5)

Az orvosi szakirodalom szerint a tobozmirigy meszesedése számos betegséggel jár együtt:

✔ Alzheimer-kór
✔ Bipoláris betegség
✔ Cirkadián rendellenesség
✔ Hormon egyensúlyhiány: Alacsony melatonin szint
✔ Álmatlanság
✔ Derékfájdalom
✔ Parkinson kór
✔ Skizofrénia
✔ Alvászavarok
✔ Agyvérzés

Hogyan előzhetjük meg a tobozmirigy elmeszesedését?

A fluoridnak való kitettség megszüntetése az első számú prioritás. Kezdjük azzal, hogy óvatosak vagyunk a fluorid burkolt formáival a teflonban, a kommunális vízzel, a csapvízzel, csecsemőtápszerekkel, fluoridot tartalmazó gyógyszerekkel, például a Prozac-kal, fogkrémmel stb. (6)

(1) - http://www.greenmedinfo.com/article/fluoride-deposits
(2) - http://www.greenmedinfo.com/blog/fluoridated-water
(3) - http://www.greenmedinfo.com/article/nonvisual-photo
(4) - https://plato.stanford.edu/entries/pineal-gland/
(5) - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7645736
(6) - http://www.greenmedinfo.com/blog/fluoride-calcifier-soul

Könyvajánló

Titkos lelkierők - A harmadik szem megnyitásától a telepátiáig

Karl Brandler-Pracht

Ezen könyv célja elsősorban a szellem abszolút uralmának elérése a test fölött. Másodsorban, az ezen tanlevelekben lefektetett gyakorlatok az emberben látensen nyugvó okkult képességek és erők kifejlődéséhez a legjobb iskolául szolgálnak. Ezen tanlevelek hasznavehetetlenek azok számára, akik önző célokból akarják erőiket fejleszteni, akik "fekete mágiát" akarnak űzni. Az itt vázolt gyakorlatok feltétlenül egybekapcsolódnak az etikai fejlődéssel, - enélkül sikertelenek lesznek. "Aki villámokat irányít, annak az égben kell laknia." A gyakorlatok főként a reggeli és esti órákra vannak előirányozva.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>