A Viziv Technologies egy tornyot állított fel Milfordban, Texasban, amely feltűnő hasonlóságot mutat Nikola Tesla Wardenclyffe tornyával. Az új torony célja, hogy vezeték nélküli villamos energiát küldjön mindenki számára a világon.
Vajon lehetséges a vezeték nélküli villamos energia átvitel? Egyesek azt állítják, hogy igen, és szerintük ezt a technológiát már az ókorban is használták, például Egyiptomban, valamint 19. századi tudósok és a misztikus Nikola Tesla is.
Tesla annak ellenére vált népszerű történelmi alakká, hogy nem lehet róla olvasni az iskolai tankönyvekben, és az Egyesült Államok hírszerző ügynökségei megpróbálták eltüntetni a munkáját. De van más magyarázat is arra, hogy miért akarták Tesla munkásságát meg nem történtté tenni. Elég, ha csak a J.P. Morgan monopóliumát vesszük példának, amely a rezet gyártotta az elektromos vezetékek előállításához.
Mindezek ellenére Tesla ingyenes és vezeték nélküli energia átviteli elképzelése, amelyet villamos energiává alakíthatnak, még mindig sokak által ismert. Tesla szerette volna kihasználni a természet erejét, hogy energiát hozzon létre, és most is folynak kísérletek, hogy működőképes rendszert állítsanak össze. Tesla villanymotorokat adott nekünk, amelyek végül elektromos autókká alakultak, és sokak reményei szerint elmélete végül olyan technológiában ölthet testet, amely képes a levegőn keresztül az elektromos energia továbbítására.
Most is keményen dolgoznak néhányan azon, hogy valósággá váljon ez a látomás, és ha a Dallasba vezető 35-ös államközi autpályán hajt valaki, akkor láthat egy különös tornyot, amely hasonlít Tesla Wardenclyffe tornyára.
Michael Taylor, a Viziv Technologies munkatársa szerint a cég áll a torony mögött, melyet "korai stádiumban folyamatos jelátvitelre használnak, például olyan dolgokra, mint a regionális GPS, rádió navigáció és a sugárzott adások".
A vállalat jelenleg partnerségben áll a Baylor Egyetem Kutatási és Innovációs Együttműködésével, hogy segítsen feltárni a technológiájuk alkalmazásait.
Az elmúlt 100 év során a tudósok megpróbáltak rájönni, hogyan továbbítható energia a bolygón kábelek és vezetékek nélkül, és a Viziv Technologies honlapja szerint "a keresésnek vége." Bár Tesla munkája révén tudtuk, hogy ez lehetséges.
"A Viziv felszíni hullám rendszere egy régi elméletet hasznosít, amely egy soha sikeresen nem bizonyított földi, elektromágneses jelenség, az úgynevezett Zenneck felszíni hullám ... A felszíni hullámtechnológiánk széleskörű alkalmazásokat kínál a kommunikációhoz, a navigációhoz és az energiaátvitelhez. Az alacsony frekvenciájú felületi hullámok az egész bolygón sugározhatók egyetlen helyről egy eddig nem létező hatékonyságú módszerrel ... Tiszta, biztonságos és megbízható vezeték nélküli hálózati energiaként értékes erőforrást jelenthet a világ egyes részei számára, amelyek nem rendelkeznek állandó hozzáféréssel az olyan szükségletekhez, mint az ivóvíz és az életmentő orvosi kezelés." - olvasható a Viziv Technologies honlapján. (1)
https
Vagyis technológiájuk olyan hullámrendszeren alapul, amely lehetővé teszi az egész Föld számára, hogy tiszta, biztonságos és hatékony energiát továbbítson egy globális, vezeték nélküli hálózaton keresztül két pont között. Ezek alacsony frekvenciájú hullámok lennének, nem olyanok, mint például az 5G-s tornyokból származó EMF hullámok vagy a vezeték nélküli Wi-fi rendszerek.
A Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC), a Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Adminisztráció (OSHA) és az Amerikai Nemzeti Szabványügyi Intézet (ANSI) szigorú iránymutatással rendelkezik a rádiófrekvenciás expozíciós szintek tekintetében. Ezek a szabványok évtizedek óta működnek. Ezek a határértékek több mint tízszer nagyobbak, mint amit a Viziv felszíni hullámrendszere jelentene.
[post_ads_2]
"A mai vezetékes hálózatok elosztási rendszere törékeny és egyre öregszik. A Zenneck felszíni hullámot alkalmazó globális vezeték nélküli rendszerre való áttérés egy olyan áttörés, amely hatékonyan 'vágja le a kábelt' az energia termelő létesítmények és a helyi elosztóhálózatok között. Ez az áttörés jelentősen növeli a világ elektromos elosztórendszereinek energiabiztonságát, megbízhatóságát és rugalmasságát."
A rendszert "adó-érzékelőként" fogják használni, és ez látható az alábbi képen, ami egy villamos energia termelő üzem közelében található, hogy elindítsák a Zenneck hordozó hullámot. A vevő antennákat a világ minden táján fogják elhelyezni.
A hullámot Jonathan Zenneck (1871-1959) után nevezték el, ő volt az egyik első ismert tudós, aki tanulmányozta az elektromágneses hullám terjedését a Föld felszínén.
A Viziv Technologies több mint 60 amerikai és nemzetközi szabadalommal rendelkezik. További szabadalmi bejelentések állnak fejlesztés alatt, és továbbiak várhatók.
"Sok generáció telik el, mire a gépeinket a világegyetem bármely pontján elérhető energia hajtja meg. Ez az elképzelés nem újdonság ... Megtaláljuk Antaiosz csodálatos mítoszában, aki a földből nyerte az energiát; és az egyik csodálatos matematikusunk finom spekulációi között ... Az egész térben energia van. Vajon ez az energia statikus vagy kinetikus? Ha statikus, hiába reménykedünk; ha kinetikus - és ezt bizonyosan tudjuk -, akkor pusztán idő kérdése, amikor az embernek sikerül a gépeit a természet nagy kerekéhez csatolni." - Nikola Tesla (2)
(1) - http://vizivtechnologies.com/
(2) - https://www.collective-evolution.com/2018/11/13/strange