Azon benyomásaink, melyeket a világ vezetőivel kapcsolatban szerzünk tévesek, hiszen ezeknek az embereknek a külső megnyilvánulásait ismerjük, melyeket a média közvetít számunkra. Olyan professzionális, kemény vezetők képét kapjuk, akikben bízhatunk, amikor fontos döntéseket kell hozniuk világunk jobbá tétele érdekében, de soha nem tudhatjuk meg, mi történik az elméjükben, a lelkükben és a tudatukban.
Valójában egyáltalán nem tudjuk, hogy kik ezek az emberek, de ha belegondolunk, hogy sokan közülük megtört, traumatizált háttérrel rendelkezik, akkor könnyen azt láthatjuk, hogy a világot olyanok irányítják, akik nem gyógyultak ki a gyermekkori traumáikból. A háború talán a leggroteszkebb megnyilvánulása ennek a folyamatnak.
A közelmúltban Russel Brand beszélgetett erről a témáról Máté Gábor szerzővel és függőséggel illetve traumával foglalkozó szakértővel, miközben megvitatták a mai világunkban vezető pozíciókat betöltő emberek traumatizált természetét. Tony Blairről és a világ más vezetőiről szólva, akik képesek bombákat ledobni és háborút indítani messze földön, Maté megjegyzi, hogy ezek az emberek traumatizáltak, és ennek eredményeképpen más embereket is traumatizálnak.
"Ezek traumatizált emberek, különben nem tudnák ezt megtenni, nem lennének tudathasadásosak. És ezek azok az emberek, amelyeket a társadalmunk hatalommal jutalmaz. Ez egy traumatizált társadalom jele." - Máté Gábor
Egy olyan rendszer természetét boncolgatva, amely úgy van kialakítva, hogy ellenálljon a valódi változás érdekében kifejtett nyomásnak, a magyar szakértő a Barack Obama és Donald Trump közötti hasonlóságokról beszél, akik mindketten mesterei mások manipulálásának.
"Obama ugyanúgy készen állt, mint bárki más, hogy megölje az embereket külföldön. Olyan kész volt, mint bárki, hogy csapatokat küldjön a tengerentúlra ... Trumppal együtt ez szörnyű. Ő egy rendkívül traumatizált, belső fékek nélküli, bajt okozó, iskolai udvari zsarnok." - Maté Gábor
[post_ads_2]
Máté megjegyzi, hogy Obamát az apja traumatizálta, aki elhagyta őt, és hogy Trumpnak súlyos problémái voltak az apjával és családjának más tagjaival, és hogy a címlapok mögött számos jelentősebb vezető hasonló történeteket oszt meg a traumatizált gyermekkoráról.
Végül, amikor a világra nézünk és azon csodálkozunk, hogy miért van a sok csalódottság, hogy mindent elrontunk, akkor azoknak a súlyos emberi traumáknak a mintáit és lenyomatait láthatjuk, amelyek az egész emberi tapasztalatra épülnek.
Hogy kollektíven hová fogunk így eljutni, azt bárki kitalálhatja, ezért az egyes egyén számára fontos, hogy megtegyen bizonyos lépéseket, hogy a döntéseit úgy hozza meg, hogy mélyen magába néz és megpróbálja magától vagy mások segítségével feloldani a saját személyes traumáit és megtalálni a gyógyulást annak érdekében, hogy egy másik lehetőséget képviseljen, mint a végtelen erőszak és trauma. (1)
A teljes beszélgetés alább hallgatható meg.
(1) - https://www.wakingtimes.com/2018/11/20/is-the-world