A mindfulness meditáció kaotikus, teljesítmény-orientált világunkban a csend és szemlélődés kicsiny szigete, amely kevesebb stresszt, jobb koncentrációs készséget és jobb teljesítményt ígér. Nem csoda, hogy olyan óriási nemzetközi cégek tanácstermeiben is megjelent, mint a Google és az SAP.
De mi lehet a mindfulness oktatók és híveik valódi célja? Valóban csak a termelékenység növelése érdekében foglalkoznak vele? Egyáltalán lehetséges a tudatos jelenlét egy gazdaság-központú világban, amit az egyenlőtlenségek és a versengés tart életben?
[post_ads_2]
A film kritikus szemmel közelít a vitatott hatással bíró modern spirituális gyakorlathoz. Megvizsgálja a napjaink társadalmát mozgató értékeket, valamint azt, hogy merre tart a nyugati világ.
Könyvajánló
A tudat forradalma
László Ervin
Hogyan határozza meg tudatunk valóságunkat? Mekkora kihatással lehet az egyes ember a saját és a világ sorsának alakulására? Hogyan kapcsolódunk össze láthatatlan módon mindannyian, mi az a forradalmi változás, amely valamennyiünk tudatában most végbemegy? Jobbá tudtuk-e tenni azáltal életünket, amit eddig tettünk, ahogyan eddig éreztünk, ahogyan eddig gondolkodtunk? Tudunk-e olyan gyorsan változni, hogy megállítsuk azt a folyamatot, amely anyagelvű gondolkodásunk, önzésünk és mohóságunk, végső soron tudatlanságunk eredményeképpen veszélybe sodorta létünket? Ezekre a kérdésekre keres választ a három világhírű tudós, aki nem adja át magát a tétlen pesszimizmusnak - könyvük hittel és bizakodással szólít mindannyiunkat a közös szellemi ébredésre. Elérjük-e valaha, hogy jószándékúak és bátrak legyünk, megbocsátónk és eltökéltek, bizakodóak, mégis realisták, bölcsek és nagylelkűek - nem pedig csupán okosak és önzőek. Elérjük-e valaha, hogy az esztétikum súgja meg, hol az erkölcs a tetteinkben? Yehudi Menuhin utószavából