100 év eltelt a magyarok életében, amit szégyennek éltek meg. A magyarság sorsával foglalkozni kell. A Magyarországtól jogtalanul elcsatolt területeket vissza kell szerezni. Ha a magyarság elég erős lett volna, ha a magyarság az őstörténelméről rendelkezett volna a kellő információkkal, nem adta volna oda az őshazáját egyetlen puskadörrenés nélkül, főárulás folytán.
Van olyan magyarországi város, Sopron, ami az összetartása, a magyarságának ereje és elszántsága révén népszavazással visszaküzdötte magát a német ajkú Ausztriától való elcsatoltságából, vissza Magyarországhoz, a Szent Korona országához.
vntv
Könyvajánló
Százéves Trianon
Döntsük meg? Törődjünk bele? Kik Trianon igazi felelősei?
Drábik János
A trianoni békediktátum bizonyíthatóan hamis tényeken és adatokon alapul. Ezt a szerződést a győztes antanthatalmak a kisantant-szövetségeseikkel kötötték a magyarokról, de nem a magyarokkal. A versailles-i Trianon-palotában a magyar küldöttséggel nem tárgyaltak, csak közölték velük a korábban már - nélkülük - meghozott döntéseket.
A győztesek a trianoni békeparancsban csak a magyar nemzettel szemben tagadták meg az érvényes nemzetközi jogelvek alkalmazását. Egyedül a magyar néppel és államával szemben nem alkalmazták sem a történelmi, sem a nyelvi-etnikai, sem az önrendelkezési elvet.
[post_ads_2]
A történelmi magyar állam kétharmad részének elcsatolásával a területszerző államok kisajátították maguknak az így megszerzett országrészek történelmét is. Nem ismerhették el, hogy azok magyar területek, magyar történelemmel. Ezért egy hamis - mítoszokon, legendákon és történelemhamisításon alapuló - cseh és szlovák, román és délszláv történelmet kreáltak.
Az elcsatolt területekkel együtt a magyar anyanyelvű lakosságból is több mint hárommillió a megkérdezésük nélkül az uralmuk alá került. Az új elit sajnálatos módon a mai napig despotaként elnyomja a magyar nemzet hatalmuk alá került részét.