Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Egy közeli galaxis a Tejút felé haladva eltörölheti az életet a Földön

$
0
0

Megdöbbentő tudományos számítások szerint egy közeli galaxis a Tejúttal fog összeütközni egy "katasztrofális esemény" során.

A Durham Egyetem asztrofizikusai számítógépes szimulációt végeztek, hogy többet megtudjanak a Nagy Magellán-felhő mozgásáról, amely a Tejút körül keringő galaxis. (1)

Amire rájöttek, az megdöbbentő volt. Kiderült ugyanis, hogy a Nagy Magellán-felhő egyenesen a galaxisunknak fog ütközni.

Annak ellenére, hogy a galaxis 163 ezer fényévre van a Tejúttól és jelenleg 400 kilométeres másodpercenkénti sebességgel távolodik tőlünk, végül le fog lassulni és elindul visszafelé.

Az ütközés meg fogja rázni az egész Tejutat, és bár közvetlenül nem befolyásolja a Naprendszerünket, Dr. Marius Cautun vezető kutató arra figyelmeztet, hogy az ütközés "kiüthet minket a Tejútról az űrbe."

Az ütközés hatására el fognak mozdulni a csillagok, és növeli annak kockázatát, hogy a csillagokra új gravitációs vonóerők fognak hatni, ami megváltoztathatja a bolygók pályáját. Ha a Föld és a Nap közti távolságban egy kis változás történne, akkor ez kimozdíthat bennünket a "lakható övezetből,"és a bolygónk túl meleggé vagy túl hideggé válhat ahhoz, hogy az életformák túléljenek rajta.

Pánikra azonban egyelőre nincs ok. Szerencsére erre az intergalaktikus ütközésre a következő 2,5 milliárd évben nem kerül sor.


A tudósok szerint a dolognak akár jó oldala is lehet, mivel ez a félelmetes esemény valójában "visszaállíthatja a Tejutat egy normális állapotba." A Tejút ugyanis egy elég szokatlan galaxis, mivel egy kis fekete lyukkal és sokkal kevesebb csillaggal rendelkezik, mint más galaxisok.

Amint a Nagy Magellán-felhő a Tejúttal ütközik, "a központi szupermasszív fekete lyuk tömege 8-szorosára növekszik," - magyarázza a csapat.

"A galaktikus csillaghalmaz is hasonlóan lenyűgöző átalakuláson megy keresztül, ami 5-ször nagyobb tömegű lesz."

(1) - https://arxiv.org/abs/1809.09116
(2) - https://www.rt.com/news/448061-milky-way

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>