Mióta a Cambridge Analytica botrány napvilágra került a Facebook tevékenységével kapcsolatban egy évvel ezelőtt, csak egyre gyűlnek a közösségi média cég felett a sötét felhők, ráadásul egy kutatócsoport, amelyet Mark Zuckerberg egykori harvardi társa vezet, aki az eredeti Facebook prototípust hozta létre, úgy gondolja, hogy a vállalat körülményei még súlyosabbak, mint ahogy azt a befektetők gondolják.
A PlainSite, az Aaron Greenspan által vezetett független kutatóközpont csütörtökön közzétett jelentésében az elemzők kiszámították, hogy a Facebook vezérigazgatója, Mark Zuckerberg rendszeresen hazudik a befektetőknek és a nyilvánosságnak a vállalat felhasználói mutatóiról, és hogy a vállalat a felhasználók számát 50%-kal is túlbecsülhette.
A csapat részletesen ismertette a megállapításokat a webhelyükön közzétett 70 oldalas jelentésben.
https://tinyurl.com/ya3xfkxh
"A Facebook hazudik a nyilvánosságnak a hamis fiókokkal kapcsolatos probléma mértékéről, ami valószínűleg meghaladja hálózatának 50%-át. Hivatalos mérőszámai - amelyek közül soknak leállították a negyedévente történő bejelentését - önmagukban ellentmondásosak, sőt nevetségesek. A vállalat elvesztette a saját terméke feletti ellenőrzését."
Végső soron ez csak a legújabb jele annak, hogy a Facebook - korábban a világ egyik legsikeresebb vállalata - ugyanúgy kudarcra van ítélve, mint korábban a CompuServe és az AOL.
A Facebook csalárd számai megsértették ügyfeleit (hirdetőket) a Facebook termék hatékonyságának túlbecslésével, mondta a cég.
A hamis fiókok számos módon befolyásolják a Facebookot:
● Ügyfelei hirdetéseket vásárolnak a Facebookon azon tényre alapozva, hogy valószínűleg több mint 2 milliárd valódi embert érhetnek el a hirdetések. Amennyiben a felhasználók nem valósak, a vállalatok csak a pénzüket dobják ki.
● A hamis fikókok véletlenszerűen kattintanak a reklámokra, vagy "kedvelnek" oldalakat, hogy terjesszék a csalás elleni algoritmusokat. A hamis fiókok valódinak tűnnek, hacsak nem követnek egy világos mintát. Ez a fajta tevékenység becsapja a hirdetőket, de bevételekkel jutalmazza a Facebookot.
● A hamis fiókok gyakran csapnak be más felhasználókat a Facebookon, csalásokkal, hamis hírekkel, zsarolással és más megtévesztési formákkal. Ezekben gyakran maguk a kormányok érintettek. (1)
Az alábbi videóban egy kínai klikk farm látható, vagyis így néz ki a Facebook felhasználóinak másik, nem létező fele.
(1) - https://tinyurl.com/yd5lzhrs