Figyelemre méltó végiggondolni, hogy miért vélik úgy sokan, hogy a tej, amely a tehén borjak fejlődésére van kitalálva, az ember számára is megfelelő táplálék. Mi vagyunk az egyetlen faj a bolygón, amely egy másik élőlény tejét fogyasztja.
Továbbá, mi vagyunk az egyetlen faj a bolygón, amely továbbra is fogyaszt tejet az elválasztás után. Ez még a tehenek esetében sincs így. Több tanulmány is kimutatta, hogy a tehéntej fogyasztása megnövekedett halálozási arányt eredményez, és valójában hajlamosabbá teszi a csontokat a repedésre. Egy példa erre a svédországi Uppsala Egyetem kutatói által készített kiterjedt tanulmány. (1)
Mára azonban egyre többen kezdjük felismerni, hogy a tejfogyasztási szokásunk a mind több egészségügyi ártalom és krónikus betegség egyik fő forrása. Ne felejtsük el azt a tényt sem, hogy az amazonasi esőerdők pusztulásának 80 százalékáért az állatok legeltetése a felelős a húsuk és a tejük miatt. Ez a környezet pusztulásának és szennyezésének egyik fő forrása.
És amikor támogatjuk a tejipart, támogatjuk az állatkínzásokat, a szenvedést és a szívfájdalmat. A teheneket erőszakkal megtermékenyítik, hogy tejet termeljenek, és amikor a borjaik megszületnek, elszakítják őket az anyjuktól, és egyenesen a vágóhídra kerülnek. Az állattenyésztés ma a bolygó egyik legnagyobb népirtása, és megmutatja, hogy mennyire elvesztettük a kapcsolatot a természettel.
Laktózérzékenység
Térjünk vissza a fogyasztók egészségével kapcsolatos aggályokra. Ha megnézzük az összes olyan állatot, amely nem fogyasztja más állatok tejét vagy az elválasztás után, az azért van, mert nem rendelkeznek azokkal az enzimekkel, amelyek képesek lennének a tejben található cukor lebontására. Ebben mi, emberek sem különbözünk, és ez magyarázza, hogy miért van a világon egyes etnikai populációkban akár 90%-os laktózérzékenység. A világ lakosságának 70%-a megdöbbentő mértékű laktózérzékenységgel rendelkezik.
Ez azt jelenti, hogy néhány ember esetében kifejlődhetett a tehéntej iránti tolerancia, de a többségre nem ez a jellemző, ami összességében egyértelművé teszi, hogy valami természetellenes dolgot csinálunk.
Ez pedig tudományosan is megmagyarázható. Az ember valójában soha nem rendelkezett ezzel az enzimmel, és a tehéntejben lévő cukor megemésztése érdekében ki kellett fejlesztenünk az LTC gént, amelyet mutációval szereztünk. Ez a laktáz nevű enzim, amely lehetővé teszi a laktóz feldolgozását a felnőttek esetében. Nyilvánvaló, hogy olyasmit teszünk, ami nem természetes és nincs összhangban a testünkkel.
Metabolikus acidózis
Az egyik legfontosabb pont az emberek esetében, hogy egyre többen kezdenek tudatában lenni annak a ténynek, hogy az állati fehérje valójában káros lehet az emberi fogyasztásra, és hogy a növényi fehérje sokkal jobb lehetőség.
Az egyik dolog, amit az állati fehérje kivált, az a metabolikus acidózis. Ez akkor fordul elő, ha a szervezet túl sok savat termel, és nagyon savassá válik, amit több dolog okozhat, beleértve az állati fehérjében található kazein felszívódását is.
A kazein a tehéntejben a fehérje majdnem 90%-át teszi ki. Amikor a test ilyen típusú acidózist tapasztal, valójában arra kényszeríti a szervezetet, hogy kompenzálja a kalciumot a csontokból, hogy segítsen semlegesíteni a megnövekedett savasságot. Idővel mindez súlyos és káros hatással lehet a csontok egészségére, amit számos vizsgálat kimutatott.
Félrevezettek bennünket
A tudomány szerint azon nemzetek esetében, ahol nagy számban fordul elő a csípőtörés és az osteoporosis, ott az emberek nagyon sok kalciumot fogyasztanak. Ezen összefüggés és az a tény, hogy az állati fehérje metabolikus acidózist okoz, kivonva a kalciumot a csontokból - közvetlen ellentétben áll azzal, amit a tejipar elhitetett velünk -, vagyis könnyű belátni, hogy megtévesztettek bennünket.
A tanulmányok azt is kimutatták, hogy az állati fehérje rákot okozhat. Erről elsősorban Colin Campbell, egy amerikai biokémikus munkája révén tudhatunk, aki a táplálkozás egészségre gyakorolt hosszú távú hatására specializálódott.
Az olyan tudósok, mint Campbell, létfontosságúak a világ számára, mert azon kevesek közé tartoznak, akik ténylegesen vizsgálják és tanulmányozzák a táplálkozást és az egészséget, amit a modern gyógyászati iparunk teljesen figyelmen kívül hagy.
Milyen ironikus az, hogy az orvosok nem tanulnak semmit a táplálkozásról! Hogy lehet ennek bármi értelme? Ez azért van, mert a modern gyógyszergyártás az egészség helyett a profitot részesíti előnyben. (2)
Az alábbi dokumentumfilm részletesen taglalja az emberi táplálkozás egészségre gyakorolt hatását. A tej hatásairól 1 óra 1 perc 23 másodperctől kaphatunk részletesebb képet az ezzel foglalkozó szakemberektől.
(1) - https://www.bmj.com/content/349/bmj.g6015
(2) - https://www.collective-evolution.com/2019/0