Olyan sok őrületet zúdítanak rá a társadalmunkra, hogy az emberek elkezdenek egymás ellen fordulni. Elég, ha csak az utóbbi hónap eseményeit vesszük sorra akár itthon, akár más országokban. Egyre többen kezdik gyűlölni embertársaikat, az úgynevezett "másik oldalt" legtöbbször hamis, kitalált információk alapján, melyek valóságtartalmáról sokan egyáltalán nincsenek meggyőződve.
Az emberek teljesen megszállottjává váltak a saját meggyőződésüknek, véleményüknek és előítéleteiknek, ami mostanra egészen extrém viselkedési formákat eredményezett.
Az emberek legfrissebb hírekre adott reakciói automatikusak és kiszámíthatóak. A néhai ikonromboló Terence McKenna rámutatott, hogy a rögeszmés és a nem vizsgált viselkedés az ismerős ingerek hatására, például amit a média közvetítette információk által kiváltott felháborodás minden egyes pillanatában láthatunk, olyan, mint a drogfüggőség.
McKenna ennél még egy lépéssel tovább ment és azt mondta, hogy a televízió volt a legnagyobb kábítószer, amit valaha is bevezettek a társadalomban. Mit veszi rá az embereket, hogy átlagosan 5-7 órát töltsenek el a TV előtt ülve egy nap? És mindeközben hogyan képesek hipnotikus elmeállapotban a vállalati és kormányzati propagandisták tudományosan kialakított üzeneteit fogyasztani?
McKenna szerint a televízió egy olyan kábítószer, amely negatív következményekkel jár az egyénekre és a társadalom egészére nézve:
"A meglepő viselkedés az, ami riasztó a kábítószer-függőség miatt, hogy az emberek úgy viselkednek, mintha megszállottak lennének. A 20. század végén a legerősebb drog a televízió és a propaganda. És az, ahogyan a propagandát fogyasztjuk, lenyűgöző."
Továbbá arról beszél, hogy ahogyan a televízióban látni lehet az erőszakot, az megváltoztatta a hadviselés természetét, és hogy ha erőszakot akarunk nézni, valóságos felvételeket kell látnunk róla, nem pedig mímelt erőszakot, hogy megértsük, hogy felelősséget kell vállalnunk egy olyan világ létrehozásáért, amelyben a háború és az erőszak annyira elterjedt.
"Valójában az értékrendszereinket olyan módokon alakítják ki, amelyeket nagyon nehéz gyanúval figyelni vagy akár felismerni. Ezt úgy értem, hogy a televízió például maga egy kábítószer. Számos mérhető fiziológiai paraméterrel rendelkezik, amelyek lényegében megegyeznek a heroin saját paramétereivel vagy jellemzőivel. Leültetsz valakit egy tévékészülék elé és bekapcsolod. Húsz perc múlva visszamész hozzá, megméred a vérnyomását, a szem mozgási sebességét, az összegyűlt vért a hátsó felükben, a légzésük bizonyos minőséget vesz fel, a merev tekintet reflex beáll. Lényegében olyan, mintha kábítószer hatása alatt állnának." - Terence McKenna
Az alábbi videóban McKenna elmondja, hogy a televízió miért egy kábítószer.