Mivel az óceáni élőhelyek nagy része elpusztult a műanyag szennyezés miatt és tengeri védőgátakkal helyettesítették őket, az ausztráliai Sydney partvonalának több mint fele mesterséges. A tudósok azt mondják, hogy az óceánban lévő műanyaghulladék mennyisége olyan hatalmas, hogy az eltávolítása egyszerűen nem lehetséges.
A Volvo mérnökei egy modernebb, kreatívabb megközelítést alkalmaztak a probléma kezelésére, és egy Living Seawall-nak nevezett élő védőgátat fejlesztettek ki.
A Volvo a Sydney-i Tengertudományi Intézettel és a Reef Design Lab-al kezdett együttműködésbe, hogy létrehozzák a Living Seawall-t.
Az élő védőgát célja, hogy az őshonos mangrove fák szerkezetét helyettesítse és élőhelyet biztosítson a tengeri élőlények számára, a cég honlapja szerint. Az autógyártó azt is állítja, hogy a Living Seawall segít hozzájárulni a biológiai sokféleséghez, és tisztán tartja a vizet azáltal, hogy odavonzza a szűrő-táplálkozó organizmusokat, amelyek képesek a szennyező anyagok, például a nehézfémek elnyelésére és kiszűrésére.
A Volvo fenntarthatóság iránti elkötelezettsége messze meghaladja a Living Seawall és a Volvo Ocean Race, egy partvonal tisztító kezdeményezést, mivel a vállalat az összes egyszer használatos műanyag eltávolítását is folytatja az irodákból, kávézókból és rendezvényekről, és fenntartható, környezetbarát helyettesítő megoldásokat vezet be az év végéig.
A vállalat célja továbbá, hogy 2025-re "1 millió elektromos autót helyezzen forgalomba,"és a gyártási műveletei szén-dioxid semlegesek legyenek. A Volvo azt mondja, hogy amikor a gépkocsikat megtervezik, a környezeti hatás csökkentése kiemelt fontosságú. (1)
(1) - https://www.volvocars.com/au/about/australia/