Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Ettől a videótól leesik az állad - Fejlett technológia az ősi Peruban?

$
0
0
Számos videó és fotó rendkívül kifinomult civilizációk irányába mutat - esetleg megelőzve magukat az ősi inkákat -, melyek hihetetlen városokat és templom komplexumokat hoztak létre több ezer évvel ezelőtt. Hogy vajon rendelkeztek-e vagy sem ezek az ősi civilizációk magasan fejlett technológiákkal évezredekkel korábban, egy folyamatos vitát szül a kutatók körében.

Ollantaytambo egy nagy templom komplexum, mely az inka Szent Völgyben található Cuzco közelében, Peru Dél-Sierra régiójában. Az ott talált megalitikus kövek a legnagyobbak között vannak a világon, melyek közül néhány darab száz tonna. Hogy az ősi emberiség hogyan volt képes ilyen hihetetlen helyszíneket létrehozni, továbbra is komoly rejtély a kutatók számára, akik nem tudnak magyarázatot adni az építési folyamat során használt technikákra. A 2800 méteres tengerszint feletti magasságban található Ollantaytambo egy igazi ősi mérnöki csoda.

Hogy miképpen sikerült az ókori embereknek kibányászni, a helyszínre szállítani és felállítani ezeket a megalaitikus kőtömböket egy olyan kérdés, amire pontos választ eddig senki sem tudott adni, de sok kutató szerint "elveszett" fejlett technológiák termékének kell őket tekinteni, melyeket az ősi civilizációk használtak több ezer évvel ezelőtt.

Lenyűgöző jellemzőik között találjuk a tökéletes alakú sarkokat, a precíz vágásokat, melyek a mai lézeres eszközökre emlékeztetnek, és ezeknek a tökéletes formájú köveknek az oly módon történt összeillesztését, hogy egy papírlap sem fér el közöttük. Mindezek a jellemzők bizonyítják a magas szintű geometriai és matematikai ismereteket.

Ollantaytambo azonban nem az egyetlen ősi helyszín Dél-Amerikában, ahol a meghökkentő kőfalazási képességeket megfigyelhetjük. Érdekes módon hasonló jellemzőket találhatunk Puma Punkuban. Csakúgy, mint más ámulatba ejtő ősi régészeti helyszín a térségben, Puma Punku is ellentmond a több ezer évvel korábbi emberiség feltételezett technikai lehetőségeinek.

Lehetséges, hogy Peru, Bolívia és Egyiptom ősi lakói olyan fejlett tudásnak és technológiáknak voltak birtokában, melyek lehetővé tették számukra, hogy a leghihetetlenebb ókori helyszíneket építsék fel a bolygón? Számos kutató szerint a válasz igen, és a régióban fellelhető helyszínekről készült számtalan kép és videó a végső bizonyíték arra, hogy évezredekkel korábban az ősi kultúrák magas szintű tudással és eszközökkel rendelkeztek, melyek lehetőséget biztosítottak ezen lélegzetelállító teljesítmények eléréséhez.

Az egyik legérdekesebb része a fejlett technikának a számos tökéletesen kifúrt lyuk, mely számos más helyszínen is megfigyelhető az andezit kőzetekben. Hogyan voltak képesek kifúrni a majdnem tökéletes lyukakat a bolygó egyik legkeményebb típusú kőzetébe? Vajon primitív eszközökkel érték el ezt az eredményt? Botokkal és kövekkel, ahogy azt néhányan felvetették? Alternatív megoldásként lehetséges, hogy az ősi embereknek hozzáférésük volt olyan fejlett technológiákhoz, melyek könnyebbé tették számukra, hogy ilyen bámulatos emlékműveket és épületeket emeljenek?

Puma Punkuról készült képeket nézve a tökéletesség szinte zavarba ejtő, amely a helyszín minden egyes szerkezetében megfigyelhető. De ami a legfontosabb, észrevehető egy titokzatos minta, amely segíthet megmagyarázni azt, hogyan voltak képesek mindezt elérni őseink több ezer évvel korábban.

Érdekes módon, ha félig körbeutazzuk a világot Egyiptomig, akkor azt vesszük észre, hogy számos szerkezet kísértetiesen hasonlít Puma Punkura, Tiahuanacora és a környező helyszínekre.

http://indavideo.hu/video/Fejlett_osi_technologia_-_Peru

Ancient Code



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>