Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Maja indiánok az ősi Egyiptomban és az elveszett fejlett technológia

$
0
0
Elephantiné szigete, a rajta lévő, hasonló nevű várossal Asszuán mellett található, nevét a szigetet körülvevő, fürdőző elefántokra hasonlító szürke gránit-sziklákról kapta. Az ókori Egyiptom déli határának tartották, bár időnként a fáraók ennél délebbre is terjeszkedtek, de a város mindvégig megőrizte határváros jellegét. Gránitbányái miatt kereskedelmi központként is fontos szerepe volt, mivel az építkezésekhez szükséges gránitot itt fejtették ki. A mai gránitbányában található egy félig elkészült befejezetlen obeliszk, amit csak félig véstek ki a sziklából, és egy szinte teljesen kész múmia-kolosszus. A sziget már a predinasztikus korban is lakott terület volt.

Itt tisztelték Hnum kosistent. Az egyiptomiak szerint ő volt az egyik isten, aki az áradásért felelt. A köré szerveződő triász Szatet és Anuket fő kultuszhelyeként templomkomplexumot építettek, mely az egyik legnagyobb volt Egyiptomban.

Itt található az úgynevezett Nilométer, mellyel a Nílus vízszintjét mérték. Innen jelezték először az évenkénti áradásokat.


Az alábbi felvételeken Brian Foerster, az ősi civilizációkat kutató szakértő és Stephen Mehler régész és őstörténész mutatják be az Elephantiné szigeten található nyomait annak, hogy a maják jártak az ősi Egyiptomban, tehát a két civilizáció, melyet az Atlanti-óceán és a Földközi-tenger választott el egymástól kapcsolatban álltak több ezer évvel ezelőtt. A nyilvánvaló kapcsolatot faragott képekben is megörökítették, az egyik képen egy maja fejdíszt viselő férfi ábrázolás látható.

Ezen kívül olyan dinasztikus kort megelőző megmunkált gránit tömbök találhatók a szigeten, melyek mai kialakításához a legmodernebb technológiára lenne szükség. Megfigyelhetők a tökéletesen síkban és ívben létrehozott felületek, melyek kézzel és kezdetleges szerszámokkal való ilyen fokú kivitelezése lehetetlen. A ma már műemléknek számító faragott gránit tömböket valószínűleg a rómaiak vagy a görögök gyűjthették egy helyre, ahol darabokra törték őket. Ennek következtében több bizonyítéka is elveszett annak a technológiának, mellyel létrehozták ezeket a pontosan megmunkált tömböket.

http://indavideo.hu/video/Majak_Egyiptomban_-_Elveszett_osi_tecnologia

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>