Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

"Most van itt az ideje, hogy elhagyjuk a NATO-t!" - Az európaiak újabb háborúellenes kampányt indítanak

$
0
0
Miközben a NATO tisztviselői a júliusi csúcsra készülnek Varsóban, európai társadalmi aktivisták és kiemelkedő politikusok egy új NATO-ellenes kampányt indítottak, tiltakozva a katonai blokk nukleáris terjeszkedése és az oroszellenes provokációk miatt, mondta Karel Vereycken francia újságíró.

A 2016-os varsói NATO csúcstalálkozón, melyre július 8-9-én kerül sor Lengyelországban, a "NATO az evolúció egy következő szakaszába lép" Jens Stoltenberg NATO főtitkár szerint.

A főtitkár szerint a NATO fokozott jelenléte Kelet-Európában, együtt a gyorstelepítésű NATO erőkkel azt a célt szolgálják, hogy egyértelmű üzenetet küldjenek Oroszországnak.

"A NATO és az EU egymást kiegészítik, és szorosabban együttműködünk, mint valaha," - mondta Stoltenberg a Poland.pl hírportálnak hozzátéve, hogy a két blokk összehangolt politikát folytat az orosz "fenyegetés" ellen. (1)

Karel Vereycken
"Az EU által bevezetett szankciók és a NATO részéről telepített erősítés a legnagyobb a hidegháború vége óta," - hangsúlyozta.

Túlzás lenne azonban azt állítani, hogy az európaiak egyhangúlag üdvözölnék a csúcstalálkozót és annak provokatív napirendjét.

Az esemény bejelentését követően európai társadalmi aktivisták és prominens politikusok kidolgoztak egy petíciót "A varsói csúcstalálkozó felkészülés a háborúra, most van itt az ideje, hogy elhagyjuk a NATO-t!" címmel.

"A közelgő NATO csúcs Varsóban július 8-9-én várhatóan újabb provokáció lesz Oroszország ellen. Ezzel a felhívással alulírottak 'megálljt' akarunk mondani erre a nukleáris eszkalációra, mielőtt valami helyrehozhatatlan következne be!" A petíciót német, olasz és francia nyelvre is lefordították

"Alulírottak látjuk, hogy a NATO provokatív 'bekerítő' politikát folytat," a petíció szerzői továbbá a szövetség folyamatos bővítésére hivatkoznak az orosz határok irányába; az Aegis rakétavédelmi rendszer telepítésére Romániában, Lengyelországban, Törökországban és Spanyolországban; a NATO katonai bővülésére a balti államokban, Lengyelországban és Romániában; és egy "északi front" létrehozására Oroszország ellen, amely Dániából, Izlandból és Norvégiából, valamint a NATO-partner Svédországból és Finnországból áll.

A petíció felhívja a figyelmet arra a tényre, hogy a nukleáris fegyverek korszerűsítése az USA részéről és az új B61-12 irányított nukleáris bombák állomásoztatása Európában komoly fenyegetést jelent az EU biztonságára, felidézve az 1962-es kubai rakétaválság felkavaró emlékeit.

Az európai vezetőket az "üres szék" politikájának folytatására szólítja fel a 2016-os varsói NATO csúcson és a szövetség elhagyására, amelynek már nincs "létjogosultsága" annak érdekében, hogy véget vessenek ennek a fenyegetésnek.

Karel Vereycken francia újságíró és a Lyndon LaRouche-hoz kapcsolódó Agora Erasmus szervezet alapítója a petíció egyik támogatója egy interjúban világított rá a kezdeményezésre.

"A petíció nemrég indult, de az aláírások a teljes politikai spektrumból érkeznek és főleg polgároktól," - mondta Vereycken.

"Németországban a BüSo párti Helga Zepp-LaRouche által támogatott petíció felébreszti azt a békemozgalmat, amely eddig szunnyadt. NATO telepítések elleni események és gyűlések történnek Ramsteinben és másutt," - mutatott rá. (2)

"Franciaországban 700 ember írta alá a petíciót néhány óra alatt. Sok francia dühös, miután Sarkozy és Hollande még inkább integrálta Franiaországot a NATO-ba. A petíciót szintén aláírta a 'bal gaulle-ista' elnökjelölt Jacques Cheminade, aki egy friss interjúban kihangsúlyozta, hogy a jelenlegi helyzet 'rosszabb', mint a kubai rakétaválság," nyomatékosította a francia újságíró.


"Olaszországban a petíciót a MoviSol (3) támogatja, és a korábbi szenátor Lidia Menapace írta alá, a híres antifasiszta partizán, aki nemrég ítélte el Renzi-t (Olaszország miniszterelnöke) az olasz alkotmány megsértése miatt. (4) Egy másik támogatója Elena Fontana, Chiari (Brescia) város önkormányzatának egykori tagja, aki jelenleg a jobbközép pártokat és Berlusconi PDL-jét (The People of Freedom) képviseli. A petíció aláírói és támogatói a békemozgalom más szereplőivel együtt a Portico della Pace által szervezett demonstráción fognak részt venni a NATO nukleáris modernizációja ellen," - mondta Vereycken.

"Belgiumban az Agora Erasmus, a petíció társtámogatója egy hasonló demonstráción vett részt Brüsszelben. Számos belga képviselő, akik aláírtak egy korábbi petíciót a nukleáris fegyverek korszerűsítése ellen Belgium területén, várhatóan az új petíciót is aláírják," hangsúlyozta.

Karel Vereycken szerint egy romló pénzügyi rendszer - "ahogy azt Görögország esetében láttuk" - az egyre erősebb háborús dobpergéssel és az amerikai nukleáris fegyverek teljes körű korszerűsítésével együtt, melyet Európában állomásoztatnak világosan mutatja, hogy az európai vezetők nem hajlandók levonni a történelmi tanulságokat.

Eközben a "NATO veszélyes játékot játszik anélkül, hogy észrevenné, ez nem egy játék," hangsúlyozta az újságíró, utalva Gothard Frick svájci közgazdászra, aki május közepén a Chinese daily Global Times-ban megjelent cikkében azt írta, hogy nem Oroszország az, aki ma a békét fenyegeti. (5)

A jelenlegi kezdeményezés célja nem az, hogy legyen valamilyen "más petíció", hanem hogy kirobbantson egy széles közfelháborodást a tudatos vagy nem tudatos háborús visszaszámlálás ellen, amely komoly veszélybe sodorja a világbékét, hangsúlyozta Vereycken.

Az európaiak tudják, hogy Oroszország nem jelent semmilyen veszélyt az EU számára. A Deutche Welle-től Bruce Konviser csütörtökön arról számolt be a NATO csúcs előtt, hogy "azzal küzdenek, hogy összegyűjtsenek négy zászlóaljat a keleti szárnyon egy esetleges orosz támadás elleni védelem érdekében." (6)

"Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és a vonakodó Németország mindegyike beleegyezett, hogy egy többnemzetiségű zászlóaljat vezessenek. De eddig a NATO többi nagy játékosa, Franciaország és Olaszroszág akadályozzák a negyedik zászlóalj felállítását,"írja Konviser hozzátéve, hogy ezzel együtt sok szövetséges tagország a NATO felé "elmarad a gazdasági kötelezettségvállalásokkal".

A szövetség túlélte önmagát, miután elveszítette "létjogosultságát" az 1990-es években, amikor ellenfelei - a Szovjetunió és a Varsó Szerződés - megszűntek létezni.

"Ahhoz, hogy elkerüljük a jelenlegi visszaszámlálást a nukleáris háborúhoz, felszólítjuk a kormányt, hogy késedelem nélkül hozza létre egy új globális béke és biztonsági architektúra feltételeit a győztes-győztes elv alapján, melyet a BRICS javasolt, egy olyan együttműködést, melyhez Európának és az Egyesült Államoknak a saját érdekében csatlakoznia kell. A hatalmas erőfeszítéseket, amit a háborúkra fordítottunk a 20. században, ma a béke és a kölcsönös fejlődés érdekében kell mozgósítani!" - hangsúlyozza a NATO-ellenes petíció. (7)(8)(9)

(1) - http://poland.pl/policy/foreign-policy/warsaw-summit-comes-defining-moment/
(2) - http://www.bueso.de/node/8626
(3) - http://movisol.org/petizione-varsavia-si-preparano-alla-guerra-e-il-momento-di-uscire-dalla
(4) - http://www.left.it/2016/05/26/lidia-menapace-riforma-costituzione-no-partigiani-veri/
(5) - http://www.globaltimes.cn/content/983096.shtml
(6) - http://www.dw.com/en/nato-wrestles-with-internal-divisions-ahead-of-warsaw-summit/a
(7) - http://sortirdelotan.fr/form/form_petition2.php
(8) - http://bueso.de/node/8623
(9) - http://action.larouchepac.com/petition_to_leave_nato

Sputnik

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>