Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Ezekkel a módszerekkel természetes módon javítható a látás

$
0
0
Ahogy az elnyugatiasodott orvostudománnyal kapcsolatban egyre több piszkos titokra derül fény, folyamatosan nő azon emberek száma, akik a természetgyógyászat és a hagyományos keleti gyógyászat felé fordulnak. Sokan komoly jelentőséget tulajdonítanak a táplálkozásnak, az illóolajoknak és egyéb természetes gyógyszereknek.

Manapság nagyon sokan hordanak szemüveget, de soha nem gondolnak bele abba, hogy léteznek alternatív gyógymódok például a rövidlátásra. A szemüvegnek hasonló hatása van, mint a sebtapasznak; gyors eredménnyel jár, de nem oldja meg a mögöttes problémát.

Jó esetben kétévente megvizsgáltatjuk a szemünket, és bízunk a szemészekben, a látszerészekben, akik elvégzik ezeket a vizsgálatokat és a korrekciós lencséket. Mostanra azonban sokak bizalma elfogyott a hagyományos orvoslás iránt, ezért vannak, akik túllépnek a szemészek által javasolt módszereken, és maguk végeznek a témában kutatást.

Sokan azt állítják, hogy természetes úton sikerült javítani a látásukon mentális és fizikai gyakorlatok kombinációja révén. Sőt, többen azt állítják, hogy a tökéletes látás bárki számára elérhető még akkor is, ha szemüveget viselnek. Az egyik ilyen látás korrigáló technika a Bates-módszer.

Mi az a Bates-módszer?

Dr. William H. Bates egy hitelesített szemész, aki több mint 100 évvel ezelőtt alkotta meg a látás természetes módon történő javításának módszerét. Dr. Norman Doidge a "The Brain’s Way of Healing" című könyvében magyarázza el, hogy a technika annyira hatékony volt, hogy Bates kénytelen volt elhagyni pozícióját a New York Post-Posztgraduális Orvostudományi Egyetemen, és tanításait betiltották New Yorkban, miután a látszerészek a politikusokhoz mentek lobbizni jelezvén, hogy fenyegeti az üzleti modelljüket. Ez nem meglepő, hiszen sok hasonló esetet láttunk megtörténni az egészségügyi ágazatban. (1)

Hogyan működik a Bates-módszer?

A szem körül 6 izom van, melyeket ha túl sokat erőltetünk, a látás romlik. Általános tévhit, hogy ha kancsalítunk, a látás javul, ám ezzel valójában tovább erőltetjük az izmokat, és így tovább romlik a látás. A Bates-módszer lényege a hiten és a meditáción alapul. Ha valaki meg van győződve róla, hogy a látása javulni fog, és eléggé el tudja lazítani a szemizmait, akkor javíthatja a látását.

A Bates-módszer során alkalmazott egyik legnépszerűbb gyakorlatot "tenyerezésnek" nevezik, amikor az ember a tenyereit a szemhéjaira helyezi, miközben a szemét csukva tartja. Előzetesen meg kell figyelni a környezetet, és tudatosítani a látás tisztaságát.

Ezt követően a tenyerünket a szemünk elé helyezve lehetővé kell tenni az egész test számára, hogy egy relaxált állapotba kerüljön (előre hajthatjuk a homlokot, ha ez segít). Ezután a szabad energiaáramlást kihasználva a kezünk és a szemeink között pozitív és pihentető érzelmeket küldünk a tenyerünkön keresztül a szemeinkbe. Közben elképzelhetjük, hogy a szemeink természetes, kerek alakúak. Ha készen állunk, hogy kinyissuk a szemünket, valószínűleg tisztább látást fogunk tapasztalni, mint a gyakorlat előtt, még akkor is, ha ez csak rövid ideig tart.


Egy másik elterjedt gyakorlat az úgynevezett Bates lebegés, amikor a testünk jobbra-balra inog oda-vissza. Ez segít ellazítani az agyat és befolyásolni a gondolati mintákat, így hatással lesz a szemünkre is. Ezzel mozgásra ösztönözzük a szemet és csökkentjük a hajlamot, hogy csak bámuljunk, végül minimalizáljuk a szem megerőltetését.

Végül Bates a kék és fekete színekkel történő meditálást javasolta, mivel ez utánozza a teljes sötétség szemre gyakorolt hatását. Bihar Munger, a "Leggyakoribb betegségek jóga kezelése" című könyv szerzője elmagyarázza, hogy a szem becsukása és a kék szín elképzelése stimulálja a harmadik szem csakrát. A harmadik szem megnyitása viszont erősíti a látást, mivel ez a csakra segít felfedezni, hogy mi okozza elsősorban a látásromlást. (2)

Hogyan javítható a látás a tibeti szerzetesek szerint

Egy másik módszer a látás természetes módon történő javítására a tibeti szem diagram. A tibeti orvoslás mögötti filozófia az, hogy minden lény kapcsolódik az őt körülvevő környezethez. Úgy tartják, hogy a betegségeket az étrend, a fizikai egészség, a személyes kapcsolatok és az éghajlat kombinációja okozza. A tibeti szem diagramot tibeti láma szerzetesek alkották meg, hogy erősítsék a látóidegeket és izmokat a helyes látás érdekében.


Hogyan használjuk a tibeti szem diagramot

Helyezzük a diagramot a falra vagy magunk elé úgy, hogy az ábra középpontja az orrunkkal legyen egy szintben. Ezután az orrunkkal 5-10 centi távolságra távolodjunk el az ábrától.

A fej mozgatása nélkül a szemünkkel kövessük körbe a diagram kis karjait, köztük a pontokat az óramutató járásával megegyező irányban.

Miután befejeztük, pislogjunk és pihentessük a szemünket.

Ismételjük meg a gyakorlatot az óramutató járásával ellentétesen.

Pislogjunk, majd pihentessük újra a szemünket.

Ismételjük annyiszor, ahányszor szükségét érezzük.

Miután befejeztük, teljesen lazítsuk el a testünket és lassítsuk le a légzésünket. Hogy segítsük a szem ellazulását, használjuk a tenyerünket. Tarsuk a tenyereinket a szemünk körül legalább fél percig, de ez minél hosszabb, annál jobb.

Ajánlott gyakorlat néhány percig minden reggel és este.

Hogyan javíthatja az A-vitamin a látást?

Gyerekkorban bizonyára sokunknak mondogatták, hogy együnk sárgarépát, hogy javuljon a látásunk. Ez egy általános mondás, amit még ma is sokan hangoztatnak, és amelyben van némi igazság. A szervezet béta-karotint használ az A-vitamin előállítására, ami segít a szemnek a fényt jelekké átalakítani, melyeket továbbít az agyba, amely lehetővé teszi számunkra, hogy gyenge fényviszonyok között is lássunk.

Számos tanulmány bizonyította az összefüggést az A-vitamin bevitelének növekedése és a rossz látás valószínűségének csökkenése között. Egy terhes nők körében végzett vizsgálat kimutatta, hogy a sárgarépa fogyasztás növelése javíthatja az éjszakai látást. (3) Ha valakinek gyenge az éjszakai látása, vagy általában gondjai vannak a látásával, próbálja meg növelni a bevitt A-vitamin mennyiségét.

A látás vitathatatlanul a legfontosabb az 5 fizikai érzékünk közül, mert ez jelenti a vizuális kapcsolatot a környezetünkkel. A szemet gyakran nevezik a lélek kapujának is, ami azt jelenti, hogy eszközként használható a fizikai valóságon túl a szellemi világba való bepillantásra. Talán azzal, hogy gyenge a látásunk a világegyetem arra ösztönöz benünket, hogy tekintsünk befelé. Függetlenül attól, hogy mi a látásromlás oka, érdemes félretenni a szemüveget és a fenntartásainkat, és kipróbálni a fenti módszereket.

(1) - http://www.normandoidge.com/?page_id=1042
(2) - http://www.biharyoga.net/yoga-publications-trust/yogic-management-of-common-diseases/
(3) - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3702339/


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>