Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Az USA és Kína egyaránt a belső hatalmi harcokkal van elfoglalva, így a világnak még várnia kell

$
0
0
Intenzív hatalmi harcok zajlanak az Egyesült Államokban és Kínában ezekben a napokban, ami azt jelenti, hogy a Földet érintő nagy kezdeményezésekre még várni kell, amíg a por mindkét országban leülepszik, kínai és amerikai források szerint.

A harc az Egyesült Államokban, hogy leegyszerűsítsük a dolgokat valamelyest, a Trump mögött álló mély állami frakció és a Bush/Clinton mély államapparátus maradványai között zajlik. Kínában három fő frakció vív egymással ökölharcot egy bonyolult hatalmi tánc részeként, ami egy új központi kormányzat felállítását fogja eredményezni körülbelül március végén.

Amikor ezek a hatalmi harcok véget érnek, akkor számíthatunk arra, hogy a nagy reformok a Federal Reserve Board, az ENSZ, az IMF és az EU tekintetében komolyan kezdetüket veszik.

Kezdjük az amerikai hatalmi harccal, amely egyre inkább fokozódik most, hogy Jeff Sessionst hivatalosan is kinevezték főügyésszé. Közvetlenül kinevezése azután Trump kiadott egy elnöki rendeletet, amely "a szövetségi kormány energiáját és erőforrásait újra a nemzetközi bűnszervezetek, például a drogkartellek felszámolására koncentrálja." Ahogy a Pentagon egyik tisztviselője leírta, "Trump hadat üzent a Bush családnak és a mexikói drogkartelleknek."

Továbbá, annak jeleként, hogy a kábítószer-ellenes cowboyok a katonai és amerikai ügynökségekben végre megkapták az üzenetet, hogy az erő önmagában nem fogja megállítani az illegális droghasználatot, Pentagon tisztviselők szerint Trump dönthet úgy, hogy legalizálja és szabályozza a kábítószereket. Ez segíteni fogja a durván 2 billió dollár értékű éves illegális kábítószer forgalmat adófizető területté változtatni és csökkenteni a kábítószer-fogyasztással összefüggő halálozást. Ha jól csinálják, akkor a hatalmas gyógyszeripar a fedélzeten maradhat, amíg megkapják ezt a szerepet. Ezt könnyű lenne megtenni, mivel az orvosok által felírt gyógyszerek 30 százaléka ópium alapú. A gyógyszergyárak egy teljesen új menüt kinálhatnának, amit az orvosok adhatnának a betegeknek, ha ezek a gyógyszerek más nagyobb narkotikumon alapulnának.

Ennek eredményeként megszűnhetne az USA-ban a magánbörtön rabszolgaipar a 9,5 millió amerikai felének elengedésével, akik börtönben vagy feltételes szabadlábon vannak.

Valamint radikálisan csökkentené a bűnözési arányt. Elég, ha megkérdezi valaki a svájciakat, akik 80 százalékos csökkenést tapasztaltak a drogosok által elkövetett bűncselekmények számában rögtön azután, hogy engedték az orvosoknak beadni a heroint a függők számára. A legtöbb drogos végül képes lett megszabadulni a függőségétől.

http://www.citizensopposingprohibition.org/resources/swiss-heroin-assisted-treatment-1994-2009-summary/

Mivel a világ heroinjának 90 százalékát Afganisztánban termelik meg, az ópium termés legalizálása és szabályozása nagy valószínűséggel békéhez vezetne az országban.

A Trump adminisztráció a CIA kábítószer szállítmányainak leállításáról is beszél, amelyek amerikai katonai bázisokon mennek keresztül. Japánban például a Yokota légibázis régóta központi elosztója az észak-koreai amfetaminnak, vezető japán gengszterek szerint. Ennek a kereskedelemnek a leállítása vagy legalizálása segítene megtisztítani a japán politikai rendszert is. Ugyanez igaz a heroin kereskedelemre, amely több nagy amerikai légierő bázison keresztül folyik, mint az Incirlik Törökországban és Németországban a Ramstein.

Mivel annyira sok pénz és hatalom forog kockán, biztosak lehetünk abban, hogy a Bush frakció nem adja meg magát küzdelem nélkül. Az egész ISIS / Moszad / Bush CIA / náci (Kazár maffia náci párt) ezen a hadiösvényen jár, és az a tény, hogy az ISIS-hez kapcsolódó prominens bűnözőket, mint John McCain szenátort még nem tartóztatták le azt mutatja, hogy a hatalmi harc közel sem ért véget. A kazár nácik nukleáris terrorral, szabotázzsal és skaláris fegyverekkel stb. zsarolják a Pentagon fehér kalaposait. Könnyen elképzelhető, hogy a folyamatban lévő katasztrófa az Oroville gátnál Észak-Kaliforniában a náci párt szabotázs akciója volt, melynek célja, hogy üzenetet küldjenek a Trump rezsimnek.

Mindemellett egy nagyszabású számítógépes hadviselés is folyik. Donald Trump Twitter oldala például komoly támadásnak van kitéve Trump ellenes üzenetekkel.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/830904083519242241

A szövetségi bírói testület is tele van Trump ellenes emberekkel. Egy Pentagon forrás a következőt mondta erről: "Miután a liberális aktivista bírók figyelmen kívül hagyták a törvényt és elbitorolták a hatalmat, hogy akadályozzák Trump muszlim tilalmát az ISIS beszivárgásának megállítására, a szövetségi bírókat egészen a legfelsőbb bíróságig eltávolíthatják." Ez nem lesz egy könnyű dolog.


A legkeményebb hatalmi harc a Federal Reserve Board irányításának átvétele lesz. Ezen a fronton a két felső Fed tisztviselő, Daniel Tarullo igazgatótanácsi tag és a Fed vezető ügyvédje Scott Alvarez múlt héten bejelentett lemondása azt jelenti, hogy a meglévő üresedésekkel együtt, amit Trump tölthet fel, a Trump rezsim hatékony ellenőrzésre tehet szert a Fed-ben. Az utolsó elnök, aki egy ilyen bravúrt végrehajtott és nem gyilkolták meg Andrew Jackson volt, de Trump mögött ott áll a hadsereg, úgyhogy ezt könnyen megteheti.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-02-10/fed-s-tarullo-to-step-down-as-top-regulator-of-wall-street-banks

https://www.federalreserve.gov/newsevents/press/other/20170208a.htm

Mivel a globális kereskedelemben a dollár mostanra egy Kínai központú rendszer felé tolódott el, ez növeli annak az esélyét, hogy az Egyesült Államok kincstári dollárt bocsát ki elkülönítve a nemzetközi dollártól, esetleg néhány hónapon belül. Ahogy a cikk elején említettük, ez azt is jelentené, hogy teljesen megújulna a nemzetközi pénzügyi és politikai rendszer. Ehhez azonban meg kell várni, amíg a hatalmi harcok az Egyesült Államokban és Kínában is befejeződnek.

Annak jeleként, hogy Trump hajlandó megosztani a hatalmat és hallgatni a jó tanácsra, Rex Tillerson külügyminiszter tett néhány jó lépést. Egyrészt meggyőzte Trumpot arról, hogy térjen vissza az egy Kína politikájához és hagyja abba Kína provokálását. Tillerson emellett "el van foglalva azzal, hogy megszabadítsa a külügyminisztériumot a neokonzervatívoktól, valamint az izraeli és muszlim ügynököktől." Ennek eredményeként az olyan mocskos gengszterek, mint Richard Armitage, Victoria Nuland és Elliot Abrams elvesztették hatalmukat, hogy bosszút álljanak a világ különböző részein.

A japán kormányban jelentős zavarok léptek fel, miután hagyományos főnökeik, mint a Rothschild ügynök Michael Greenberg és a Bush ügynök Richard Armitage elvesztették hatalmukat. Ezért küldték Shinzo Abe miniszterelnököt és egy nagy delegációt egy nagy hízelgő látogatásra a Trump rezsimhez a múlt héten. Abe a nemzeti nyugdíjpénztárt fosztotta ki, hogy szívességet vásároljon Trumptól sokak nagy megdöbbenésére Japánban. Abe így volt képes megígérni, hogy finanszíroz egy gyorsvonat összekötő szolgáltatást Washington D.C. és New York között.

Összességében a japán kormányzatot megnyugtatták, hogy a japán-amerikai kapcsolatokat a Trump adminisztráció alatt a szakmai tisztviselőkre és szakértőkre hagyják. A legnagyobb változás az, hogy a japánoknak azt mondták az amerikaiak, hogy megszüntetik azt a politikát, hogy akadályozzák Japánt abban, hogy szorosabbra fűzze kapcsolatait Oroszországgal. A japánoknak azt is elmondták, hogy ezentúl kevesebb lesz az amerikai beavatkozás a japán belföldi politikába, mint például az engedetlen miniszterelnökök meggyilkolása. Ennek oka, hogy az Egyesült Államok meg akarja tartani Japánt az oldalán, miközben a világ megváltoztatásáról tárgyalnak Kínával.

Mindez elvezet minket a Kínában folyó hatalmi harchoz. A kínai kormány az 5 évente egyszer esedékes hatalmi váltásra készül, ami azt jelenti, hogy a Politikai Bizottság hét állandó tagja közül öten távozni fognak. A csata azon folyik, hogy kik kerüljenek a helyükre és kit koronázzanak meg Hszi Csin-ping utódaként.

Kínai kormányzati források szerint a folyamat bonyolult és időigényes, melynek során sok konzultációt folytatnak nagyon öreg magas rangú nyugdíjas tisztviselőkkel. Három fő frakció vesz részt ebben a konfliktusban. Az egyik a Hszi Csin-ping mögött álló frakció, amit nevezhetünk Észak frakciónak. A másik a Kínai Ifjúsági Szövetség frakció, amely Hu Csin-tao korábbi elnököt helyezte vezetői hivatalába. Ez a csoport Dél-Kínában a legerősebb, a Kuangtung és Hongkong körüli területen. Aztán ott van a Sanghaj frakció, amely mély gyökerekkel rendelkezik Tajvanon, élén Jiang Zeminnel.

A legutóbbi hatalmi harc során a Sanghaj frakció Hszi Csin-ping frakciójának oldalára állt, hogy elmozdítsák Hu Csin-taot. Az eredmény az volt, hogy Hu utódjának Li Ko-csiangot választották, aki végül a második ember lett Kínában.

Hszi Csin-ping azonban, miután átvette a hatalmat, masszív korrupcióellenes kampányt folytatott ürügyként, hogy megtizedelje Hu és Jiang frakciójának sorait egyaránt. Ezért arra lehet fogadni, hogy Hu és Jiang frakciója dönthet úgy, hogy ezúttal Hszi ellen állnak össze.

A konszenzus eddig azonban az, hogy a kínai vének a kormány folyamatosságát és stabilitását hangsúlyozzák, ezért Hszi marad hatalmon további 5 évig, és Li is marad második ember. Ennek ellenére még mindig lehet fogadásokat kötni arra, hogy kik lesznek a kijelölt utódok és fogják betölteni a Politikai Bizottság megüresedő helyeit. Mindenesetre Kína jórészt befelé fog fordulni mindaddig, amíg ennek az átmenetnek nincs vége.

Éppen ezért a következő nagy lépéseket globális szinten valószínűleg márciusban láthatjuk és nem ebben a hónapban.

Utolsó megjegyzésként azt hallani, hogy a színfalak mögött a kínaiak és az amerikaiak a kazár maffia náci frakciója elleni harcban működnek együtt.

Benjamin Fulford
Benjamin Fulford tudósítóként dolgozott Japánban a Knight Ridder, az International Financing Review, a Nihon Keizai Shimbun angol kiadásánál, és a South China Morning Post számára, mielőtt a Forbes magazinhoz került, ahol ő volt az ázsiai iroda vezetője 1998 és 2005 között. Oknyomozó riportjait botrányok követték a japán kormányban és az üzleti világban. Miután elhagyta a Forbes-ot, egy könyvsorozatot írt japán nyelven, melyek közül néhány bestseller lett, majd elkezdett az interneten is publikálni.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>