Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Rejtélyes megalitok találhatók Oroszországban, melyekre vajmi kevés magyarázat van

$
0
0
Megalitok, hatalmas struktúrák és óriási, mesterségesnek tűnű sziklák találhatók Oroszországban. Sok ilyen hely van az országban, de nem igazán ismertek, mint például a híres Stonehenge az Egyesült Királyságban vagy Ollantaytambo Peruban.

Vajon itt is annak a fejlett technológiának a bizonyítékait fedezték fel, amely lehetővé tette az ősi civilizációk építőinek, hogy a több száz tonnás sziklákat mérnöki pontossággal tudják elvágni? Vagy csupán a természet erői alakították őket?

Ha a Vattovaara-hegyre utazunk, sok furcsaságot találunk.

Ahogy a gleccserek visszavonultak 10 ezer évvel ezelőtt, különös sziklák kerültek felszínre, melyeket a helyiek Seida néven ismernek. Némelyikük olyan megalitikus tárgyakra hasonlítanak, melyeket a világ más tájain is láthatunk. Egyesek azonban megkérdőjelezik a Vottovaara sziklák természetes eredetét. A hegy legmagasabb pontja 417 méterre fekszik a tengerszint felett és 6 négyzetkilométer területű.









Ha tovább utazunk a Pidan-hegyre, akkor még valószínűtlenebb megalitokkal találkozhatunk. A Livadiyskaya néven is ismert hegyen számos rendkívül érdekes megalitikus formáció figyelhető meg.





A Perm régióban egy kő város található, melyet a szakemberek szerint a permi tenger alakított ki, amely elárasztotta a területet. Az erózió és a különböző helyi viszonyok mégis egészen megdöbbentő formákat hoztak létre. Sokan azonban továbbra is meg vannak győződve arról, hogy a területet nem csupán a természetes erózió alakította.





Az egyik legkedveltebb hely Gornaya Shoria. A Szibériai-hegység mélyén egy ősi megalitikus helyszínt fedeztek fel, ami tényleg lenyűgöző. A Shoria-hegyen, Dél-Szibériában található hatalmas kőtömböket sík felületek, derékszögek és éles sarkok jellemzik, amelyek küklopszi falazathoz hasonlítanak. A szuper megalitokat Georgij Szidorov fényképezte le első alkalommal. A helyet 2013-ban fedezték fel először.

Míg a Baalbekben található "várandós nő követ" az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb megalitnak tekintik, melynek súlya körülbelül 1500 tonna, addig a kutatók arra a következtetésre jutnak, hogy ha ezek a megalitikus kövek ősi emberek művei, akkor ez átírná történelmünket, és ez az ősi helyszín lenne a legnagyobb a bolygón a maga elképesztő méretű kőtömbjeivel.

Az előzetes becslések szerint ezek a gigantikus gránit blokkok körülbelül 3-4000 tonnásak. Ami még érdekesebbé teszi ezt a helyet az a tény, hogy ezeket a rendkívül nehéz kőtömböket negyven méter magasságban halmozták fel. A hagyományos régészetnek nehéz megmagyarázni ezeket a különös struktúrákat.


















Kabardino-Balkaria egy barlang a Baksan szurdokban. Először át kell jutni egy 40x120 cm-es lyukon, majd egy kötélen kell leereszkedni egy keskeny, függőleges helyen. Olyan, mint két párhuzamos járólap. Ahhoz, hogy elérjük az alsó barlangot, le kell leküzdeni több mint 40 métert, és ez körülbelül egy óráig tart. De miután kiszélesedik a "szűk keresztmetszet", egy hatalmas teremben találhatjuk magunkat. Belül megmunkált tufa és gránit falak láthatók, különböző méretű, szorosan egymásra helyezett polírozott megalitokkal.













Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>