Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10885

Hátborzongató tornyot találtak Mexikóváros alatt, melyet emberi koponyákból építettek az Azték Birodalomban

Egy emberi koponyákból épült ősi tornyot fedeztek fel Mexikóvárosban, amely a kutatók szerint új kérdéseket vet fel az Azték Birodalom áldozati kultúrájával kapcsolatban.

A régészek feltártak egy olyan tornyot, amelybe 676 darab koponyát ágyaztak be, a Templo Mayor nevű helyszínhez közel, amely Tenocstitlan egyik fő temploma volt az egykori Azték fővárosban, amely később Mexikóváros lett.

Ami azonban egészen egyedülállóvá teszi a hátborzongató felfedezést az, hogy a torony nők és gyermekek koponyáit is tartalmazza.

"Csak férfiakra számítottunk, nyilvánvalóan fiatal emberekre, harcosokra, és a nőkről és gyermekekről azt gondolhatnánk, hogy nem mentek háborúba," - mondta Rodrigo Bolanos, a felfedezést vizsgáló biológiai antropológus.


A toronyról úgy gondolják, hogy része a "Huey Tzompantli" -nak, levágott fejek egy hatalmas gyűjteményének, melynek célja, hogy figyelmeztesse a hódító konkvisztádorokat, akik végül az Azték birodalom bukását okozták a 16. században.

A fejeket a toronyba ágyazták, miután nyilvánosan bemutatták azokat egy állványzaton, és az Aztékok gyakran rituális jellegű emberi áldozatokat is végeztek a Napnak való felajánlásként

Bolanos szerint a példátlan felfedezés kérdéseket vet fel az Azték kultúra megértésével kapcsolatban.

"Valami történt, amiről nincs feljegyzésünk, és ez tényleg új dolog, az első a Huey Tzompantliban," - tette hozzá Bolanos.

A régészek, aki elkezdték a feltárást 2015-ben még nem érték el a torony alját, ami nagyjából hat méter átmérőjű, így a helyszínen várhatóan még több koponya megtalálására kerül majd sor.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10885