2016-ban a kutatók azt találták, hogy egy fényfoton alakja a mezopotámiai "Napkeresztre" hasonlít. Néhány évvel ezelőtt mutatták be a tudósok az amplituhedron geometriai struktúra elméletét. Ha egy amplituhedront duplikálunk és elforgatjuk, akkor az egy Merkabához hasonló formát alkot, egy Merkaba árnyéka pedig máltai kereszt formát eredményez, ami a fényfoton alakja. (1)
A emberiség évezredek óta keresi az élet értelmét és a helyét a világegyetemben azon töprengve, vajon egyedül vagyunk-e az univerzumban.
Annak érdekében azonban, hogy megértsük, hol helyezkedünk el a világegyetemben, meg kell értenünk, hogy mi a tér és az idő.
Ezek a legnagyobb nehézségek a szakemberek számára, akik évtizedek óta próbálják feltárni a világegyetem titkait.
Az elmúlt években a csillagászok nagy előrelépést tettek annak megértésében, hogy hol vagyunk - a Föld, a Naprendszerünk és a galaxisunk - az univerzumban.
Nem sokkal ezelőtt a csillagászok azt találták, hogy egy hatalmas intergalaktikus autópálya részei vagyunk, amelyet egy több mint 800 galaxisból álló szuperstruktúra alkot.
Mint még soha korábban, emberi fajként képesek lettünk arra, hogy kitekintsünk kozmikus szomszédságunkba és megértsük, hogy milyen nagy a tér körülöttünk. Galaxisunk nincs egyedül, hanem csupán egyike annak a sok millió - ha nem milliárd - galaxisnak, amelyek benépesítik az univerzumot.
Ám annak ellenére, hogy közelebb kerültünk ahhoz, hogy megértsük, hol helyezkedünk el a világegyetemben, a szakértők nem voltak képesek megérteni, hogyan néz ki a világegyetem.
2016-ban Radek Chrapkiewicz, a Stanford Egyetem kvantumoptikai és atomfizikus tudósa felfedezte, hogy a fényfoton formája szokatlan módon az úgynevezett ősi máltai keresztre hasonlít. (2)
Radek Chrapkiewicz
Három évvel korábban, 2013-ban Nima Arkani-Hamed és Jaroslav Trnka elméleti fizikusok számoltak be arról, hogy a világegyetem alakja amplituhedron, ami egy olyan geometriai struktúra, amely lehetővé teszi a részecske kölcsönhatások egyszerűsített számítását egyes kvantum térelméletekben.
Nima Arkani-Hamed és Jaroslav Trnka
Az amplituhedron elmélet számos tudományos módszert forradalmasított. Az elmélet megkérdőjelezi azt az elképzelést, hogy a téridő helye és egységessége a részecske kölcsönhatások modelljének szükséges elemei, és ehelyett olyan tulajdonságokként mutatták be, amelyek egy mögöttes jelenségből származnak.
Érdekes módon, ha egy amplituhedront duplikálunk és elforgatjuk, akkor az egy Merkabához hasonló formát alkot, és egy Merkaba árnyéka máltai kereszt formát hoz létre, ami a fényfoton alakja.
Meglepő, de a Merkaba szóban a "Mer" rész a fényre utal. A Merkaba egy héber eredetű kifejezés, ami a "felemelkedés járművét" jelenti.
Ha visszatekintünk a történelemben azt találjuk, hogy a máltai kereszt nagy jelentőséggel bírt. Valójában a Templomos Lovagok katolikus katonai rendje a máltai keresztet szent szimbólumként viselte körülbelül 1119-től 1312-ig. (3)
Több száz évvel később a szimbólumot még mindig használja a Katolikus Egyház, sőt a szabadkőművesek a Templomos Lovagokéhoz hasonló szimbólumokat is használtak.
De a dolgok ott válnak különösen érdekessé, ha megnézzük az ókori Mezopotámiát. Itt már több ezer évvel ezelőtt használták a máltai keresztre emlékeztető szimbólumot, amit "Napkeresztnek" neveztek.
Vajon véletlenszerűek ezek az egybeesések? Vagy lehet, hogy évezredekkel ezelőtt az ősi kultúrák ismerték a "fény"és a világegyetem pontos formáját?
(1) - https://en.wikipedia.org/wiki/Amplituhedron
(2) - http://www.nature.com/nphoton/journal/v10/n9/abs/nphoton.2016.129.html
(3) - https://hu.wikipedia.org/wiki/Templomosok