Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A fogantatás pillanatában a tudósok egy fényvillanást figyeltek meg

$
0
0

A tudósok a fogantatás pillanatában egy lélegzetelállító fényvillanást fedeztek fel. Az Északnyugati Egyetem kutatói most először mutatták be, hogy amikor egy emberi sperma először találkozik egy petesejttel, fényes felvillanás látható, ami nem csupán figyelemre méltó jelenség, hanem nagy hatással lehet a mesterséges megtermékenyítésre is.

A fényvillanás akkor következik be, amikor egy emberi petesejtet a spermium-enzim aktiválja, és ezeknek a "szikráknak" a mérete közvetlenül mutatja a petesejt minőségét és az embrió kialakulásának képességét, a Northwestern Egyetem kutató szerint. (1)

A felfedezés potenciálisan segítheti az orvosokat abban, hogy a mesterséges megtermékenyítés során a legjobb petesejteket válasszák át, állítják a tudósok.

Ez az első alkalom, hogy fényvillanásokat dokumentáltak emberi petesejtekben.

http
"Ez azt jelenti, hogy ha megfigyeljük a fényvillanásokat a megtermékenyítés idején, azonnal tudni fogjuk, hogy mely petesejtek jók a mesterséges megtermékenyítéshez," - mondta Teresa Woodruff, a tanulmány két vezető szerzőjének egyike, és a Northwestern petefészek-biológus szakértője. "Ez a módszer a petesejt minőségi válogatásának olyan módja, amellyel még soha nem tudtunk értékelni."

A kutatók úgy aktiválták a petesejteket, hogy spermium-enzimet injektáltak beléjük, ami a kálcium növekedését okozza bennük és cink felszabadulását eredményezi. A vizsgálatban a petesejteket nem tényleges spermiummal termékenyítették meg, mert ez a szövetségi törvény értelmében nem engedélyezett a humán kutatásban.


"Figyelemre méltó," - mondta Woodruff. "Csupán öt évvel ezelőtt fedeztük fel ezt a felvillanást egerek esetében, és láttuk, hogy a cink minden emberi petesejtnél is ezt a fényt okozza, ami lélegzetelállító volt."

"Az egész biológia a megtermékenyítéskor kezdődik, de semmit sem tudunk azokról az eseményekről, amelyek ilyenkor az emberben végbemennek. Ez a felfedezés egy egyedülálló összefogást követel a biológusok és a vegyészek és a nem szövetségi támogatás között a kutatás támogatása érdekében,"- mondta.

Amikor a cink felszabadul a petesejtben, kis molekulákhoz kötődik, amelyek fényt bocsátanak ki a fluoreszcens mikroszkópos kísérletekben. Így a gyors cink kibocsátás nyomon követhető, mint egy villanófény, amely szikraként jelenik meg.

A petesejt a cinket az egészséges embrió fejlődés szabályozása érdekében osztja szét. Az elmúlt hat év során a csapat kimutatta, hogy a cink szabályozza a döntést, hogy meginduljon a növekedés és egy teljesen új genetikai organizmus jöjjön létre.


"Ez egy fontos felfedezés, mert nem invazív és könnyen látható módon mérhető fel a petesejt és végül az embrió egészségi állapota a beültetés előtt," - mondta Dr. Eve Feinberg társszerző, aki gondoskodott azokról a páciensekről, akik a petesejteket biztosították a tudományos alapkutatáshoz, és együttműködött a kutatócsoporttal.

"Jelenleg nincsenek olyan eszközök, amelyek megmondják, hogy jó minőségű-e egy petesejt," mondta Feinberg. "Gyakran nem tudjuk, hogy a petesejt vagy az embrió valóban életképes-e, amíg meg nem jelenik a terhesség. Ez az oka annak, amiért ez a módszer mindent megváltoztat. Ha ki tudjuk mutatni, hogy melyik a jó petesejt és melyik nem, akkor az segít nekünk megtudni, hogy melyik embriót ültessük be, amivel sok izgalmat sikerül majd elkerülni és sokkal gyorsabban elérhető a terhesség." (2)

http
(1) - https://news.northwestern.edu/stories/2016/04/radiant-zinc-fireworks-reveal-quality-of-human
(2) - http://www.nature.com/nchem/journal/v7/n2/full/nchem.2133.html


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443