Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Egy titkos ősi egyiptomi tudáson alapuló időutazó gép van elrejtve Londonban?

$
0
0

Sok érdekes történet létezik, melyek az időutazással kapcsolatosak. Az egyik leginkább rejtélyes beszámoló Samuel Warnerrel, egy nagyon ragyogó, de különc brit feltalálóval foglalkozik, aki egyesek szerint egy titkos ókori egyiptomi tudáson alapuló valós időgépet, valamint egy láthatatlan torpedót tervezett. (1)

Az időgépet állítólag egy nyugat-londoni temetőben Bromptonban egy gránit mauzóleumban rejtették el. Azt mondják, hogy ha megnyílna a sír, az minden idők egyik legnagyobb felfedezését jelentené - egy teljesen működőképes időgépet. Tehát miért nem nyitjuk ki a sírt, és nézzük meg, mi van benne?

Az egyik oka annak, hogy miért nem történt meg, mert nincsenek kulcsok az időutazó sírhoz.

A történet a viktoriánus időkre nyúlik vissza, és olyan izgalmas elemeket tartalmaz, amelyek együttesen egy sci-fibe illenének, de mi van akkor, ha ezekből szinte minden igaz?

Hihetetlen, láthatatlan torpedó

Az 1794-ben született Samuel Alfred Warner egy tengerész kapitány fia volt, és gyermekként kifejezett érdeklődést mutatott a különféle találmányok iránt. Mint fiatalember, Warner felvette a kapcsolatot a brit haditengerészeti történésszel, John Knox Laughtonnal, és megkérdezte tőle, hogy megvásárolná-e egy adott eszköz tervét. Úgy tűnik, hogy Warner elkezdett kísérletezni a tervezéssel és idővel olyan eszközt hozott létre, amit láthatatlan torpedónak nevezett, és amely bármilyen hajót képes volt elsüllyeszteni.

Warner nem volt hajlandó megmutatni a tényleges eszközt a haditengerészet számára. Azt is megtagadta, hogy kiadja a terv vázlatait, hacsak a haditengerészet először ki nem fizet 200000 fontot, ami ma körülbelül 7 millió fontot jelentene.

Hogy a nagy erejű fegyverét komolyan vette-e vagy sem a brit haditengerészet, még mindig nem tisztázott. Egyes források szerint láthatatlan torpedóját Wellington hercege a haditengerészeti hadműveleti részleggel együttműködve vizsgálta, de minden véget ért, amikor Warner meghalt.

Az ókori egyiptomi titkokon alapuló időutazó gép

Samuel Warner közeli barátságban állt ifjabb Joseph Bonomival, London egyik legelismertebb építészével és egyiptológusával. (2)

Ifjabb Joseph Bonomi az idősebb Bonomi fia volt, akit fontos építészként lenyűgözött az ősi egyiptomi történelem. Blickling faluban Norfolk közelében az idősebb Bonomi egy egyiptomi piramis alakú mauzóleumot épített. Számos beszámoló látott napvilágot különös jelenségekről a furcsa építmény körül, ami miatt gyakran vizsgálták paranormális nyomozók. (3)

Az idősebb Joseph Bonomi által épített piramis Blicklingben

Az ifjabb Joseph Bonomi sokat tanult Egyiptomról az apjától, később pedig a British Museum kurátora lett, és széles körben elismertté vált, mint Nagy-Britannia egyik legnagyobb egyiptológusa.

Ifjabb Joseph Bonomi volt az egyik első olyan ember, aki titokzatos papirusz tekercseket látott, amelyek terjedelmes hieroglifikus szövegeket tartalmaztak a Királyok Völgyében. Vannak olyanok, akik úgy vélik, hogy Joseph Bonomi hihetetlen információkra tett szert azokból a papirusz tekercsekből, amelyeket mélyen őrzött titoknak tartottak, beleértve talán a teleportálás és az időutazás kulcsát is.

Ezen a ponton az egész történet kezd még izgalmasabbá válni. Samuel Warner és ifjabb Joseph Bonomi nagyon jó barátok voltak, bár a két férfi különböző társadalmi osztályból származott. Warner közember volt, és szegény emberként halt meg, miközben Joseph Bonomi házasságot kötött Jesse Martinnal, Anglia egyik legnagyobb és leggazdagabb festőjének, John Martinnak a lányával.

A két emberben azonban volt valami közös, az érdeklődésük a találmányok iránt és a tudományos kíváncsiságuk. Együtt tervet készítettek egy sor teleportációs "fülke" felépítésére és működtetésre stratégiailag fontos helyszíneken London környékén.

Az ősi egyiptomi tudásra alapozva, melyet a Királyok Völgyében talált papirusz tekercsekből ismertek meg, Warner és az ifjabb Joseph Bonomi létrehozták egy teleportációs rendszer terveit, melynek minden egyes "fülkéje" egy temetőben volt.

Okos terv volt, mert egy temető kényelmes helynek számított a szokatlan építmények kialakításához. Egy temető jó hely volt arra, hogy valami rendes dolgot építsenek, miközben a kíváncsi tekintetek elől elvonulva zavartalanul dolgozhattak. Egy temetőben az erősen excentrikus struktúrák a halottak különös utolsó kívánságaként voltak magyarázhatók.

Mit rejtettek el a Courtoy sírban?

A temető egy tökéletes hely, ha valaki el akar rejteni egy titkot.

Az ambiciózus projekt nagy részét egy gazdag, Hannah Courtoy nevű nő finanszírozta, aki pénzt adott a két férfinak hét ókori egyiptomi technológián alapuló teleportációs eszköz megépítéséhez London legfontosabb temetkezési helyszínein.

Richard Bullivant az "Igaz időutazó történetek: Csodálatos történetek a hírekben" című könyvében azt írja, hogy "A kutatók azt gondolják, hogy Samuel és Joseph cserébe a pénzügyi támogatásért megígérte, hogy egy különleges sírt épít Hannah Courtoynak és három lányának - egy sírt, amely lehetővé tenné számukra a halál kicselezését azáltal, ha időben más helyre transzportálja őket.

Sajnos Hannah négy évvel azelőtt halt meg, hogy a számára kijelölt időportál sírt a londoni Brompton temetőben megépítették volna. A testét állítólag 1852-ben szállították át az eredeti temetkezési helyről a sírba.

A Courtoy sír a Brompton temetőben

Okkal feltételezhető, hogy Hannah Courtoy és két lánya nem a bonyolult egyiptomi sírban nyugszik a Brompton temetőben." (4)

Úgy tűnik, néhányan úgy vélik, hogy a Courtoy sír egyáltalán nem egy sír, hanem az egyik teleportációs eszköz, amelyet Samuel Warner és a fiatalabb Bonomi állított fel a londoni temetőkben.

Bullivant azt írja, hogy "Soha nem találtak olyan feljegyzést a sírral kapcsolatban, hogy az állítólag a Courtoy-nők holttesteit tartalmazza. Papíron a sír nem is létezik. Papírok nélkül egyes történészek szerint egyszerűen lehetetlen volt sírhelyet létrehozni az adott helyen.

Sokan ma úgy hiszik, hogy a Courtoy sír üres, és hogy a három Courtoy asszony nem ott van eltemetve, és valójában nem egy sír, hanem egy átjáró, amely máshová vezet az időben. (5)

A Courtoy sír egy ősi egyiptomi emlékmű megjelenésére hasonlít. Az ifjabb Joseph Bonomi egyiptológus által tervezett sírral kapcsolatban néhányan úgy vélik, hogy egyáltalán nem egy sír, hanem a hét teleportációs eszköz egyike, amelyet Joseph Bonomi és Samuel Warner londoni temetőkben helyezett el kulcsfontosságú helyeken."

Így néz ma ki a Courtoy sír

http
Titokzatos halál

1853-ban Samuel Warner "titokzatos körülmények között halt meg", és állítólag a Brompton temetőben helyezték örök nyugalomra. Egyes feljegyzések azonban azt mutatják, hogy semmiféle holttestet nem sikerült találni, és Samuel nyughelye egy jelöletlen sír lehet. Úgy tűnik, hogy halála is rejtélybe burkolózik, ahogy a végső nyughelye.

Sokan még mindig azt kérdezik, hogy a nyugat-londoni Brompton temető gránit mauzóleumában vajon tényleg egy időutazó gépet rejtettek-e el. Az igazság az, hogy senki sem tudja, és a rejtély nem oldható meg, amíg egy új kulcsot nem helyeznek be a zárba, és a nehéz bronz ajtót ki nem nyitják, hogy a sír felfedje a titkait.

(1) - https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Alfred_Warner
(2) - https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Bonomi_the_Younger
(3) - https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Bonomi_the_Elder
(4) - https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00IFAHGF4/beyondthecurt-20
(5) - https://en.wikipedia.org/wiki/Hannah_Courtoy


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>