Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454

Az Airbus, a Siemens és a Rolls-Royce összeálltak, hogy létrehozzanak egy hibrid-elektromos repülőgépet

$
0
0

A hibrid-elektromos kereskedelmi repülőgépek hamarosan valósággá válhatnak, ha az Airbus, a Rolls-Royce és a Siemens közös vállalkozása sikeres lesz. A három vállalat nemrégiben állt össze, hogy kidolgozzák az E-Fan X technológiát, amely körülbelül három év múlva eljuthat abba a fázisba, hogy repülőgépekben működhessen.

A Siemens, az Airbus és a Rolls-Royce a közelmúltban jelentették be együttműködésüket a londoni Királyi Légügyi Társaságnál. Összefogásuk célja az, hogy létrehozzanak egy rövid távú repülésre alkalmas technológiát, amellyel 2020-ban már képesek lesznek repülőgépeket meghajtani. A repülőgépen a négy gázturbinás motor közül az egyiket egy két megawattos villanymotor váltja fel, és a következő lépés egy második hajtómű lecserélése. (1)


Mindhárom vállalatnak fontos szerep jut a projektben. Az Airbus felelős az akkumulátorok és a hibrid-elektromos meghajtású rendszerek integrálásáért és vezérléséért. A Rolls-Royce feladata a két megawattos generátor, az elektronika és a turbó tengelyes hajtómű létrehozása. A Siemens pedig a két megawattos villanymotorokat és egy teljesítményszabályozó egységet, valamint egy invertert, áramelosztó rendszert és DC/DC átalakítót fog biztosítani.

Az Airbus sajtóközleménye szerint az "E-Fan X technológia fel fogja tárni a nagy teljesítményű meghajtási rendszerek, például a termikus hatások, az elektromos tolóerő-szabályozás, a magasság és az elektromos rendszerek dinamikus hatásait és az elektromágneses kompatibilitási problémákat. A cél a technológia, a teljesítmény, a biztonság és a megbízhatóság megteremtése és megértése, amely gyors előrelépést tesz lehetővé a hibridelektromos technológiában."

A három vállalat szerint a légiközlekedési ágazat előtt álló legfontosabb kihívások egyike a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőség csökkentése és a hatékonyság növelése.


Azon dolgoznak, hogy az Európai Bizottság "Flightpath 2050 Vision for Aviation" nevű projektjével összhangban végezzék a fejlesztéseket, amely célul tűzte ki a szén-dioxid 75%-os, a nitrogén-oxid 90%-os, illetve a zaj 65%-kal történő csökkentését. (2)

Az Airbus szerint a meglévő technológiák nem képesek elérni ezeket a célokat, így a vállalatok olyan alternatívákat keresnek, mint a villamosítás. A nyilatkozat szerint "Az elektromos és hibrid elektromos hajtások ma a legígéretesebb technológiák közé tartoznak ezen kihívások kezelésében."


(1) - http://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2017/11/airbus--rolls-royce--and-siemens
(2) - https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/modes/air/doc/flightpath2050.pdf


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>