Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454

A szaiszi Sonchis egy bölcs pap volt Egyiptomban, aki először beszélt Atlantiszról

$
0
0

Nagyon kevés ismerettel rendelkezünk a szaiszi Sonchisról, egy egyiptomi papról, aki az ókori görög szövegek szerint érdekes információkat közölt a legendás Atlantiszról.

De vajon kitől kapta tudását olyan eseményekről, amelyek több ezer évvel azelőtt történtek?

Figyelemre méltó ókori birodalmakat, természeti katasztrófákat és egy nagy háborút írt le, amely véget vetett egy hatalmas ókori civilizációnak. Ha Sonchis tagja volt a Shemsu-Hornak, az úgynevezett Hórusz követőinek, akkor lehetséges, hogy az ókori Egyiptom történelme még bonyolultabb, mint azt gondoljuk.

Szaiszi Sonchis feltárta, hogy az atlantiszi civilizáció háborúban állt Athénnal

Bár soha nem igazolták, hogy szaiszi Sonchis valóságos történelmi személy volt, a történészek eltérő véleményt alkotnak erről a témáról. Ezt a rejtélyes ókori egyiptomi papot Platón dialógusaiban, a Timaioszban és a Kritiaszban említi időszámításunk előtt 360 körül.

Egyiptomba tett útja során Szolón (i.e. 638-558), egy athéni államférfi, törvényhozó és költő találkozott egy nagyon idős pappal, aki egy rendkívüli történetet mondott el neki.

Szolón meglátogatta Szaisz ősi városát, ahol találkozott Neith istennő papjával. Neith nagyon fontos szerepet játszott az ősi egyiptomi mitológiában.

Neith nem csak a háború és a szövés istennője volt, hanem a világ teremtője és Ré-nek, a napnak az anyja. Ez tette őt minden istenek anyjává. Neith istennőt Szaisz város védőszentjének tartották, amely egy őskori kultuszközpont volt Észak-Egyiptomban.

Szaisz története visszanyúlik az egyiptomi predinasztikus időkig (i.e. 3100 előtt).

Szaisz városában Szolón egy nagyon öreg egyiptomi pappal beszélt, akit az ősi görög történészek később szaiszi Sonchisként azonosítottak.

Sonchis elmondta, hogy 9 ezer évvel korábban Athén konfliktusban állt a nagyhatalmú Atlantisszal. Ez a csodálatos ősi civilizáció egy szörnyű katasztrófa során elpusztult. Az egyiptomi pap azt is elmondta, hogy a katasztrófa történetét az egyiptomi templomukban jegyezték fel.

Chaeronea-i Plutarkhosz, egy befolyásos görög filozófus és író, aki életrajzairól és erkölcsi írásairól jól ismert, a Szolón élete című munkájában írta a következőket:

"Először Egyiptomba jutott el és mint maga mondja, ott időzött a: Nilus torkánál Kanobisnak partjai mellett. Egy ideig a heliopolisi Psenophisszal és a saisi Sonchisszal, a papok legtudósabbjaival bölcselkedett; ezektől hallá, mint Plató beszéli, az Atlantisról szóló regét, a melyet megkísérelt versbe foglalni, hogy a hellénekkel megismertesse." (1)


A Shemsu-Hor eredetileg Atlantiszról származik?

Szaiszi Sonchis azonossága továbbra is homályban marad. Hogyan és kinek a révén rendelkezett ismeretekkel Atlantiszról? Talán a Shemsu-Hor tagja volt?

Hórusz követői, a Shemsu-Hor, félig isteni királyok, papok és a szent tudományok őrzői voltak. Néha az első ősi titkos társaság tagjaiként említik őket. Egyiptomban voltak jelen az eredeti isteni királyok aranykorában, és sokáig ott maradtak, miután ezek a királyok felemelkedtek, vissza a csillagokba.

Az "Ókori Egyiptom időszámításunk előtt 39000: Az X civilizáció története, technológiája és filozófiája" című könyvében az alternatív történelemkutató és szerző Edward Malkowski számos érdekes és releváns kérdést vet fel Atlantisz megsemmisüléséről, és az elveszett kontinens valamint Hórusz követői közötti kapcsolatról. (2)

Az ókori egyiptomiak azt állították, hogy civilizációjuk egy örökség, amely közvetlenül az isteni lényektől származik, akik több ezer évvel a fáraó dinasztiák előtt léteztek Egyiptomban. Nagyon kevés információval rendelkezünk Egyiptom mitikus korszakáról, amikor az istenek uralkodtak. Manethón papiruszai és predinasztikus királyi listája rámutat arra, hogy Thoth isten jelen volt az ókori Egyiptomban, valamikor időszámításunk előtt 33894-től 23642-ig.

Manethón egy egyiptomi főpap volt, aki Szebennütoszban (a Nílus deltában) élt az időszámításunk előtti 4. században, és Alexandria híres könyvtárában tanult. Manapság széles körben az egyiptológia "atyjának" tekintik.

Manethón az isteni egyiptomi dinasztiákat három kategóriába osztotta, az istenekre, a hősökre és a "Manes"-re. Világossá tette, hogy minden olyan egyiptomi isten, akiről ma tudunk, a Földről származik, majd égiekké váltak és összekapcsolódtak a csillagokkal, amikor elérték a mennyet.


Ez a rész zavarba ejtett számos kutatót, mert Manethón "Földről származó" kifejezése többféle értelmezésre ad lehetőséget.

Tudjuk, hogy a Shemsu-Hor tagjai papok és a szent tudományok őrzői voltak. Szaiszi Sonchis szintén pap volt, és valószínűleg Hórusz követője. Ha ez a helyzet, akkor logikus feltételezni, hogy az Atlantiszt elpusztító nagy katasztrófa ismerete a saját népéhez, a Shemsu-Horhoz kapcsolódik.

Lehetséges, hogy a Shemsu-Hor annak a kataklizmának a túlélői voltak, amely véget vetett a jégkorszaknak? "Talán ez a történet lényege, amit a szaiszi pap elmondott Szolónnak," - írja Malkowski a könyvében.

Ha szaiszi Sonchis valóságos történelmi alak volt, és a nagy ősi civilizációról és annak pusztulásáról szóló beszámolója valóságos eseményeken alapult, azt sugallja, hogy az ókori egyiptomi istenek és más félig isteni lények Atlantisz elveszett kontinenséről származtak. Mindez azt is megmagyarázná, hogy miért írt Manethón azokról az istenekről, akik a Földről származtak anélkül, hogy megemlített volna egy adott helyet.

Az ősi Egyiptom története lenyűgöző és titokzatos. Mindezek a figyelemre méltó ősi beszámolók minden bizonnyal sokakat elgondolkodtatnak, hogy mi is történt valójában a múltban. (3)


(1) - http://mek.oszk.hu/17000/17066/pdf/17066_1.pdf
(2) - https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1591431093
(3) - http://www.ancientpages.com/2017/06/08/egyptian-priest-sonchis-of-sais


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>