Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

A mérgező vegyi anyagok lányokká változtatják a fiúkat?

$
0
0

A férfiak születési aránya évtizedek óta hanyatló tendenciát mutat, míg a kutatók szerint a vegyi anyagoknak való kitettségből származó nemi szervi károsodás örökletes is lehet.

Az endokrin diszruptorok kárt tesznek a hímnemű magzatokban

A sötét, meleg méhben egy csoda bontakozik ki csendben és feltartóztathatatlanul. A sejtek felismerhetetlen gömbölyded alakja az évmilliókkal ezelőtti terv alapján elkezd átalakulni. Az apró tömeg, amely hamarosan felbecsülhetetlen értékű kincset képez, emberi alakot vesz fel ujjakkal, lábujjal és kis orral. Ekkor még nőnemű, és csak a természet tudja elolvasni azokat az utasításokat, amelyek meghatározzák, hogy vajon nő marad-e, vagy férfivé alakul.

Ennek a pillanatnyi univerzumnak a fejlődése párhuzamban áll azzal a mérhetetlen változással, amely a mindenség kialakulását követte az alak és forma szüntelen létrejöttével ennek az erőnek a lendületével. Függetlenül attól, hogy végtelen univerzumunk egy terv szerint öltött-e alakot, ami egy teoretikus kérdés lehet. Ahogy ez a kis univerzum követi a saját tervét, az viszont kémiai.

Hol vannak a fiúk?

A Journal of the American Medical Association folyóiratban már 1988 áprilisában megjelent csendben egy külön jelentés, amely rejtélyes híreket tárt fel. Az iparosodott nemzetekben született férfiak száma 1970 óta drámai módon csökkent, ami a korábbi tendenciák komoly megfordulását jelentette. A 2014-ig terjedő feljegyzések azt mutatják, hogy a tendencia tovább folytatódik.

A férfi születések mindig egy marginális előnyt jelentettek, valószínűleg a Természet egyik módszere annak biztosítására, hogy elegendő számú fizikailag sebezhető férfi csecsemő maradjon életben. A múlt században 1900 és 1950 között 100 nőnemű baba születésére 106 fiú születés jutott, valószínűleg azért, mert a szülészeti gyakorlatok olyan mértékben javultak, hogy több hímnemű csecsemő élte túl a terhességet és a szülést.

Az 1970 utáni népszámlálási adatok a tendencia megfordulását, vagyis a megszületett kisfiúk számának jelentős csökkenését jelzik. Az iparosodott országokban, köztük Kanadában, az USA-ban, Svédországban és Hollandiában ez az arány jelentősen csökkent, az elmúlt négy évtizedben bekövetkezett elmozdulás legalább egy férfival kevesebbet jelent 1000 születés esetén, vagy 80,000-100,000-el kevesebb férfit egy akkora populációban, mint az Egyesült Államoké. A világon ezek a számok jelentősen összeadódnak, és egy komoly figyelmeztetést jelentek az emberiség számára.

Bár a 325 milliós pupulációból a 80,000 egy cseppnek tűnik a közmondásos tengerben, az igazi rejtély abban áll, hogy mi történik ezekkel a kisfiúkkal. Miközben ellentmondásosnak tűnhet, a legjobb környezetvédelmi tudósok azt mondják, hogy ezek a kisfiúk nőként születnek meg.

Ez a zavaró és természetellenes változás a nemek arányában mind a fajok túlélését, mind pedig a kulturális normáinkat tekintve bizonyos lehetséges veszélyeket hordoz magában, ha a tendencia folytatódik. És mivel a tudósok világos és visszafordítható okokat találtak ezen változás mögött, kijelöltek egy "megőrző egészségügyi eseményt", ami a világ egészségében egy jelentős és megelőzhető változás. A hanyatlás nem utal lassulásra; a férfiak száma a lányok arányához képest fokozatosan csökken. Hol keressük a bűnöst? A szintetikus vegyi anyagokban, amelyek úgy tesznek, mintha hormonok lennének, vagyis az endokrin rendszert károsító anyagokban (EDC).

Ez a kijelentés nem meglepő azok számára, akik értik a magzati fejlődést. A férfi és női nemi szerveket felépítő gonád sejtek gyorsabban szaporodnak, mint a legtöbb egyéb sejt, például a csont vagy izom, a fejlődő magzatban. És Dr. Devra Davis, az Environmental Health Trust alapítója szerint, mivel a gyorsan osztódó sejtek nagyobb valószínűséggel "tartalmaznak és ismétlik a hibákat", ezek a gyorsan növekvő nemi szervek rendkívül érzékenyek a szintetikus vegyszerekre, amelyek képesek a genetikai fiúkat lányokká alakítani és feminizálni a hímnemű babákat.

De hogyan változtathatja meg egy vegyi anyag az emberi lény nemét? A válasz az, hogy az emberi nemi fejlődés a finoman kiegyensúlyozott biokémiai folyamatoktól függ.


A fiúkat lányokká változtatják

A fogantatást követő hat héten belül a fejlődő embrió az élet szertelen változása során szívet, szájat, végtagokat, szemeket, izmokat, egynemű ivarmirigyeket és két pár nemi csövet, egy férfit és nőit hoz létre. A következő lépés a nemi szervek növekedése.

A terhesség második hónapjának végéhez közeledve a csecsemő nemi szervei elkezdenek kialakulni. Az eredendő szándék szerint egy kislány kifejlődése érdekében a baba teste elkezdi a női program végrehajtását, hacsak nem szakítják félbe a férfi hormonális jelek, amelyek továbbításra kerülnek, ha a baba genetikailag hímnemű. Ha nincsenek férfi utasítások, a borsó méretű embrió női szerveket hoz létre, figyelmen kívül hagyva a férfi (XY) vagy a női (XX) gyermek genetikai modelljét. A hím csövek feloldódnak, így a női csövek átalakulhatnak petefészekké, petevezetékekké, méhhé és hüvellyé.

Ha azonban a baba genetikailag hímnemű, a terveknek megfelelően az 51. nap körül az Y vagy a hím kijelölt kromoszóma jelzi a gonád Sertoli sejteknek, hogy robbantsák fel a női szerveket egy anti- feminin szekréció (AFH) során. Az embrióban megáll a női fejlődés, így folytatódhat a férfi szervek kialakulása. Ennek során a női csatornák összezsugorodnak, mint az otthagyott gyümölcs, és szinte napokon belül eltűnnek. Miután ezek a struktúrák eltűnnek, a női program leáll, amely lehetővé teszi a férfi nemi szervek fejlődését az androgün ivarmirigyekből.

Miután a gonádokból kialakulnak a herék, ezek a közel mikroszkópikus férfi szervek férfi hormont, tesztoszteront kezdenek termelni, amely még több hímnemű tulajdonságot hoz létre. A tesztoszteron először irányítani kezdi a férfi csöveket, hogy híd alakuljon ki a baba heréje és ejakulációs csatornája között egy csővel, amit ondóvezetéknek neveznek. Ezt követően a tesztoszteron a heréket a hasüregbe helyezi, és ezzel a baba teljes hím felszereléssel rendelkezik.

Ha azonban bármi akadályozza a hormonális folyamatokat, amelyek elpusztítják a női csatornákat, vagy amelyek a férfi fejlődést okozzák, a férfi nemi szervek nem alakulnak ki. Még ha a baba rendelkezik is a férfi (Y) kromoszómával, fenotípusossá válhat vagy fizikai, női nemi szervekkel és női megjelenéssel fog rendelkezni. Vagyis a teste nő, de genetikailag férfi.


A nemi genitális zavarok epigenetikája

De mi blokkolhatja a férfi utasításokat, melyeket jóval azelőtt beprogramoztak az XY kromoszómákba, még mielőtt az őseink két lábra álltak volna? A válasz az, hogy bármi, ami hat azokra az emberi hormonokra, amelyek ezeknek a nemi kromoszómáknak parancsolnak.

A férfi nemi szervek szerkezete a szteroidtól, a hormonoktól függ, amelyek a hímivarú baba péniszének és heréinek kialakulásáért felelősek. Mivel a tesztoszteron, az ösztrogén és az AMH mindegyik szteroid hormon, bármi, ami módosítja a hormonok szintjét, képes egy hímnemű baba normális nemi fejlődésének megfordítására. Az EDC-k (endokrin rendszert károsító anyagok), amelyek szerkezetileg nagyon hasonlítanak a szteroid hormonokhoz, képesek aláásni ezt a folyamatot. A nemi inverzió vagy a nemi szervek, preferenciák vagy magatartásformák kialakulásának kudarca a genetikai nemmel összhangban egy összeférhetetlenséget eredményez a baba nemi felépítésében, ha a hormonális terv sérült.

Az időzítés döntő fontosságú. A genitális fejlődés olyan kritikus szakaszok során jelentkezik, amelyekben a megfelelő hormon a megfelelő helyre kerül a megfelelő arányban. Mint egy jármű, ami bekerül a nagy forgalomba, az erő hiánya, egy észlelési hiba vagy egy félénk járművezető, katasztrófát okozhat. Azonban, miután megtörtént a hormonális találat, már visszafordíthatatlan. A férfi anatómia vagy megindult vagy eltérítődött.

A szintetikus vegyi anyagok létrehozhatják ezeket a csendes kapcsolókat a Természet tervében. Az EDC-k, amelyekkel nap mint nap találkozunk, megváltoztathatják a nemi hormon egyensúlyt, megakadályozva ezzel a nemi szervek megfelelő növekedését. A tesztoszteron elnyomásával vagy a női nemi hormon, az ösztrogén fokozásával vagy utánozásával megváltozhatnak a természetes tesztoszteron üzenetek, amelyek az egyre növekvő magzatban szétterjednek.

Például az ösztrogén utánzók, mint a dioxin egy széles körben elterjedt szennyeződés és hatékony endokrin diszruptor, amely képesek feltartóztatni és megváltoztatni egy hím génből származó hormonális üzenetet. A dioxin egyben tesztoszteron ürítőként hat, ami lecsökkenti a hím hormon koncentrációkat annyira, hogy a férfi működést nem lehet megfelelően stimulálni. A tesztoszteron-szuppresszorok, mint például a DDT, blokkolják a tesztoszteron helyét a receptoron. A hormon stimulátorok a természetes hormon hatását fokozhatják annyira, hogy a rendszer leáll, és nem fogadja el a hím "előre" jelet.

Valójában a kutatások is alátámasztják, hogy az EDC-knek való kitettség a döntő fontosságú idő alatt megzavarhatja az egész nemi szekvenciát. Még a laboratóriumi patkányoknak adott egyetlen kis adag dioxin is megzavarja a hímnemű utódok nemi fejlődését a nemi differenciálódás idején. De a hatások nem korlátozódnak csupán a patkányokra. Esetenként példákat láthatunk erre az emberek körében a valós életben is.


Az EDC katasztrófa

1976 nyarán egy gyógyszappangyár az olaszországi Seveso kis északi településén egy hatalmas vegyi felhőt bocsátott a légkörbe, amely öt olasz városban hagyott dioxin nyomokat. Amikor a reakciótartály biztonsági szelepe eltört a forró triklór-fenol nyomásától, a legmagasabb szennyezettségű területen élő 736 ember több mint egy évre evakuálták az otthonaikból. Egy nemzetközi orvosi csapat ugyanígy járt el további 4700 emberrel a környező területekről a következő évtizedben.

A gyár tulajdonosainak és az olasz kormánynak 8 évbe telt a terület megtisztítása. Számos otthont lebontottak és építettek át a szennyezett zónák határain kívül. A buldózerek felszeletelték és eltávolították a sok-sok tonna talajfelszínt.


A baleset megváltoztatta azoknak az embereknek a életét, akik az üzemben dolgoztak vagy a szennyezett zónában éltek. A baleset az éjszaka közepén történt, és 2 napig semmit sem tudtak róla. Aztán a bőrük elkezdett égni. Sok gyermek esetében olyan súlyos hólyagok keletkeztek, amelyek miatt kórházba kellett menniük. Csirkék és nyulak pusztultak el, és a polgármester figyelmeztette a város polgárait, hogy ne érjenek a kertjükben található zöldségekhez vagy gyümölcsökhöz.

Sokan elhagyták otthonukat, miközben a vegyipari cég megtisztította az egész várost. Otthagyták a javaikat, mivel a méreg mindent beborított. A vállalat orvosai arról tájékoztatták a terhes nőket, hogy végezzenek abortuszt, mert félő, hogy a születendő gyermekeik károsodásokkal jönnének világra.


A baleset után hét évig a magas kitettségűek körében a termékenységi arány drámaian csökkent, és kétszer annyi lány született azon szülők esetében, akik teherbe estek. 1977 és 1984 között 74 gyermek született azoknál a szülőknél, akik a legközelebb éltek az üzemhez, akik közül 48 volt lány, miközben statisztikailag csak 34 lehetett volna. Azon szülők, akiknek a vérében a legmagasabb szintet érte el a vegyi anyag, egyáltalán nem szültek fiú gyermeket. Ebben az időszakban egyes nők csak lányokat hoztak világra még akkor is, ha az apa családjában a fiúk voltak többségben.

Az orvosi csapat hét éven át számolt, mivel ez mérföldkőnek számított a kitett személyek esetében, mivel tudták, hogy a dioxin felezési ideje a szervezetben hét év. Ezért hét éven belül a dioxin szervezetre gyakorolt hatásának várhatóan legalább a felére kellett csökkennie. Igazuk volt. Tény, hogy az első hét év utáni évtized alatt az érintett állampolgárok újra normális számú hímnemű gyereket kezdtek világra hozni.

A here diszgenezis szindróma és az EDC-k

A Seveso incidens nyilvánvalóan szélsőséges példa, de rávilágít arra, hogy mi folyik a felső szinten, miközben aggodalomra adhat okot a csökkentett kitettség is. A kémiai kitettség alacsonyabb szintre gyakorolt hatása néha úgy tűnik, hogy a legmagasabb szinteket és a legalacsonyabb szinteket mutató U-alakú funkciót követi, míg mások dózisfüggőnek tűnnek, nagyobb dózisokkal, amelyeknek több hatása van, mint az alacsonyabb dózisoknak.

Az EDC kitettség - a vegyi anyagtól függően különböző szinteken - lehetővé teheti a nemi szervek kialakulását, de megzavarhatja a felépítésüket. Bár ezt nehéz mérni az emberekben, mivel a kitettséget általában nem dokumentálják, viszont az állatokon végzett jó minőségű kontrollos vizsgálatok egyértelműen összefüggést mutatnak az EDC-k és a hypospadia, a kriptorchidizmus, a felnőtt prosztatarák, a mellékhere gyulladás anomáliái, az ondóhólyag, ondóvezeték, megváltozott csírasejtek, és a csökkent sperma koncentráció és mozgékonyság között. A here diszgenezis szindróma gyökerei úgy tűnik, hogy az EDC-k anti-androgén szerepében találhatók, például a ftalátokban és a növényvédő szerekben.

Egyes férfi reprodukciós/nemi rendellenességek már születéskor megjelennek, mások a pubertás korban, és egyesek, mint a prosztatarák, a későbbi felnőtt életben. A férfi ivarszervek egyedülállóan sérülékenyek és érzékenyek az endokrin rendszert károsító toxinok hatására és a kitettség a magzati fejlődés és a változások során nyilvánvalóan hatással van egy férfi egész életére. Emellett a férfi agya is megváltozhat a nemi preferencia, a nemi megjelenés és kifejeződés/viselkedés periódusai során. Az EDC-k keveréke lényegesen jobban zavarja a férfi nemi szervek kialakulását, mint az egyszeri kitettség.

Néhány ilyen rendellenesség örökletesen is átvihető. Az epigenómában a magzati expozíció során bekövetkező tartós változások patkányoknál sok generáción át fennállnak, észrevehető csökkenés nélkül.

Ezeknek az aggodalmaknak ösztönözniük kell társadalmunkat és a világot, hogy lázadjunk a jelenlegi kémiai toxin termelés és használat ellen. A pénzünk lehetővé teszi számunkra, hogy változtassunk környezetünkön. Ha megtagadjuk a toxin tartalmú anyagok megvásárlását, akkor a vegyi és gyógyszeripari vállalatok válaszolni fognak, és biztonságosabb termékeket fognak kínálni, melyeket megvásárolhatunk. A kormányaink még a közelébe sem kerültek annak, hogy biztonságot teremtsenek számunkra az ipari, munkahelyi vagy a mindennapi életben előforduló mérgező anyagoktól.

Sok EDC-t, amelyekkel rendszeresen találkozunk, "biztonságosnak"ítélik, és nem vizsgálják vagy értékelik a szabályozó hatóságok. Az összes tudományos kutatás ellenére, amely az EDC-k káros hatásairól összegyűlt, úgy tűnik lelkiismeretlenül járnak el a hatóságok, miközben lehetővé teszik e tevékenységek folytatását. Eddig csak néhány EDC-t tiltottak be, miközben a meglévő készletek továbbra is használatban maradnak.

Sok várandós nő dolgozik és él EDC-kkel körülvéve a napi munkájában nem megfelelő védelem mellett. Például egy nő, aki egy gazdaságban/kerti üzletben dolgozik, naponta van kitéve a szerves foszfát növényvédőszereknek, gyomirtóknak, gombaölőknek.

A műanyagokban használt vegyi anyagok mindenütt jelen vannak, mivel a műanyagok mindenütt léteznek, és a műanyag helyettesítők (BPA-mentes, BPS, BPF) olyan mérgezőek, mint a BPA. A legtöbb nő nem tudja, hogy ha átsétál egy parkon vagy a középületekben, vagy ha egy mezőgazdasági üzemben tevékenykedik, ahol a termesztők vegyi növényvédőszereket használnak, ki vannak téve az EDC-knek, amelyeket továbbadnak a fejlődő magzatuknak.

Mivel a vízkezelő üzemek általában nem tesztelik vagy nem ellenőrzik az ösztrogént, a szűretlen csapvíz jelentős forrása lehet a hormonkészítményeknek és az EDC vegyi anyagoknak A vízkezelés eredményeképpen az ösztrogén anyagok valójában növekedhetnek.


Gyakori EDC-k az életünkben

Az endokrin rendszer diszruptort úgy definiálják, mint "egy exogén vegyi anyag vagy vegyi anyagok keveréke, amely zavarja a hormonaktivitás bármely aspektusát." Következzenek példák az endokrin rendszert károsító anyagokra és azok forrásaira, de természetesen nem korlátozódnak csupán az alábbiakra:

Szintetikus növényvédőszerek és bomlástermékeik - szerves foszfátok, szerves klórok, karbamátok stb., amelyeket gazdaságokban, középületekben, szomszédos kertekben és pázsiton használnak (a GMO-termékek lehetővé teszik e vegyszerek nagyobb mértékű felhasználását)

Klorotriazinok - gazdaságokban, parkokban, golfpályákon használt gyomirtók

Benzolok - oldószerek, tömítőanyagok, mosodai keményítő, kidobott szőnyegek, fürdőszobai szőnyegek, kenőolaj, autóipar

Ftalátok (lágyítók) - puha műanyagok

BPA, BPS, BPF - műanyagok, konzervek és italok, csomagolás PCB-k - tűzálló bevonatok, műanyagok, elektromos transzformátorok / berendezések

Dioxinok - klórfeldolgozásból és termékekből, műanyagokból, klórtermékek égetése, vegyi üzemek, transzformátorok, fehérítés

Benzopirén - cigarettafüst, kőszénkátrány, kipufogógáz

Piretrinek és Permethrin - rovarirtók, bolha és kullancs kezelés háziállatok számára

PBB-k - háttérkitettség

Sok oldószer - tisztítószerek, kenés

Fenolok - mosószerek, rovarölők, spermicidek, kozmetikumok, műanyagok, szappanok, felületaktív anyagok, latex festékek, kenőolajok

Sztirolok - műanyag gyártás, padlóviaszok, lakk, festékek, gitt, tisztítószerek, lakkok, dohányfüst, gépjármű kipufogó, élelmiszer tárolók

Furánok - ragasztók és műanyagok, festékek, lakkok, textíliák feloldására szolgálnak

Fémek, mint az ólom, kadmium és higany - festék, elemek, pigmentek, galvanizálás, bányászat, hegesztés, elektronika, fogászat, laboratórium, kemencék, fém kinyerés, mezőgazdaság, klór és fluoreszkáló világítás, hőmérsékletmérő eszközök, halak, beleértve a cápát, király makréla , kardhal és lágysugaras hal

A szűretlen csapvíz - tartalmazhat ösztrogént az orvosilag szabályozott hormonokból, növényvédőszerekből és több más EDC-ből

Bár nincs értelme, hogy egy nő a terhessége alatt elrejtőzzön a hálószobájában, az EDC forrásoknak való kitettség tudatosítása segíthet megóvni a magzatot a káros hatásoktól. Minden erőfeszítést megtehet, hogy csökkentse ezek hatását, ha az otthonában, ahol napjának nagy részét tölti, alacsonyan tartja a vegyi anyagok szintjét, elkerüli a vegyileg szennyezett területeket és tevékenységeket, és védheti magát a levegő- és vízszűrők, valamint a biztonságos, természetes termékek használatával, ezzel csökkentve a babára leselkedő veszélyek kockázatát. (1)

(1) - http://www.greenmedinfo.com/blog/are-toxic-chemicals-turning-boys-girls-0


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>