Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Oroszország egy luxus szálloda építését tervezi a Nemzetközi Űrállomáson

$
0
0

Az utóbbi években a civilek űrbe juttatásának ötlete egyre népszerűbbé vált, és a SpaceX, a Blue Origin és a Virgin Galactic mind különböző mértékben vettek részt a koncepció valóra váltásában.

A SpaceX azt állítja, hogy vezető szerepet tölt be a privát űrutazásokban, bár nem világos, hogy a vállalat hogyan kívánja elkezdeni az űrutak megvalósítását. Eközben a Virgin Galactic és a Blue Origin már 2018-ra és 2019-re is tervez indításokat. Most pedig Oroszország is beszáll az űrturizmusba, de egy lépéssel tovább gondolták a dolgokat és azt tervezik, hogy egy luxus szállodát építenek Föld körüli pályán.

Egy részletes üzleti javaslat szerint a Roscosmos állami űrkutatási vállalat - Oroszország saját űrügynöksége - egy 20 tonnás, 15 méter hosszú luxus szállodai modult tervez megépíteni a Nemzetközi Űrállomáson (ISS). A modul négy alvóhelyet, két higiéniai és orvosi állomást, egy társalgót, edzőtermet és Wi-Fi-t tartalmazna. Az építési költségek becsült értéke 16,4 és 26,2 milliárd rubel (279 - 446 millió dollár).

A pályára kerülő "luxus hotel" hasonlítana a már építés alatt álló Tudományos és Energia Modulhoz (NEM-1), amelyet Oroszország 2021-ben tervez felküldeni az ISS-re. Az új modult magán és állami befektetéssel kívánják létrehozni, beleértve a potenciális utasokat is - akiknek várhatóan részletekben kellene fizetniük -, a kezdeti kifizetések pedig a modul fejlesztésének finanszírozására szolgálnak.


Verseny az idővel

A RKK Enyergija - Oroszország vezető űrállomás kivitelezője - hosszú távú tervet készített a modul kifizetésére. A vállalkozó le akar kötni legalább 12 utast, akik hajlandóak 4 millió dollárt fizetni előre, majd kétszer 12,6 millió dollárt a tényleges repülésig tartó két év alatt. A végső 10,8 millió dolláros kifizetés az indulás előtt történne.

Egyetlen utasnak összesen 40 millió dollárt kellene fizetnie a szállodai modulba való utazásért, és ez csak 1-2 heti ott tartózkodást jelentene. Egy harminc napos Föld körüli utazás egy opcionális űrsétával együtt további 20 millió dollárba kerülne.

Nem meglepő módon vannak olyan kihívások, amelyekkel a projektnek szembe kell néznie. A legégetőbb kérdés a hotelmodul kiépítéséhez szükséges komplexitás. A meglévő tervek ellenére lehetséges, hogy az orosz mérnököknek mégsem sikerül felépíteni.

A másik dolog maga az ISS, amely 2028-ban várhatóan nyugdíjba vonul. A RKK Enyergija szerint a szállodai modul 2022-ig (legkorábban) felépíthető az ISS-en, de legalább hét évre lesz szüksége ahhoz, hogy kitermelje az építési költségeket. Tehát ha az ISS-t időközben kivonják a forgalomból, a RKK Enyergijának nem lesz elég ideje profitálni.

Oroszország szándékai ellenére úgy tűnik, még várni kell egy keveset, mielőtt az első utasok vakációzni indulhatnak a Földről az űrbe. Jelenleg úgy tűnik, hogy rövid járatok indítására már képesek vagyunk, mint amilyen például a Blue Origin New Shepard kapszulája, melyet a napokban teszteltek teljes sikerrel.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>